شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:44 منتشر شده در مورخ: 1399/07/02 شناسه خبر: 1650184

200 هزار فوتی؛ تلفات مدیریت بحران ترامپ!

200 هزار فوتی؛ تلفات مدیریت بحران ترامپ!
6 هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری که مطمئنا بخشی از آن درباره مدیریت بحران توسط دونالد ترامپ است و در شرایطی غیر قابل تصور، شمار تلفات آمریکا بر اثر کروناویروس به بیش از 200 هزار نفر رسید که بالاترین رقم در جهان بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ 6 هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری که مطمئنا بخشی از آن درباره مدیریت بحران توسط دونالد ترامپ است و در شرایطی غیر قابل تصور، شمار تلفات آمریکا بر اثر کروناویروس به بیش از 200 هزار نفر رسید که بالاترین رقم در جهان بود.

"جنیفر نوژو" محقق بهداشت عمومی و متخصص اپیدمیولوژی دانشگاه جان هاپکینز، 8 ماه پس از اولین آسیب شدید به ثروتمندترین کشور جهان برخلاف آزمایشگاه های پیشرفته، دانشمندان ارشد و ذخایر تجهیزات پزشکی آمریکا گفت: "کاملا غیر قابل درک است که ما به این مرحله رسیده ایم."

شمار کشته شدگان معادل حمله 11 سپتامبر است. این تعداد تقریبا برابر با جمعیت سالت‌لیک‌سیتی یا شهر هانتسویل در ایالت آلاباما است.

این آمار همچنان در حال افزایش است. مرگ و میرها به طور متوسط روزانه نزدیک به 770 نفر است و مدلی که از دانشگاه واشنگتن مورد استناد قرار گرفت پیش بینی می کند که با بازگشایی مجدد مدارس و کالج ها و آغاز فصل سرما، خسارت وارده به آمریکا 2 برابر شده و تا پایان سال جاری به 400 هزار نفر می رسد. بعید است که واکسن کووید19 تا سال 2021 به طور گسترده در دسترس باشد.

دکتر "آنتونی فوسی" متخصص ارشد دولت در زمینه بیماری های عفونی گفت: "ایده 200 هزار کشته واقعا بسیار هوشمندانه و از برخی جهات خیره کننده است."

مرحله ناخوشایند در آمریکا بر اساس ارقام ارائه شده توسط مقامات بهداشتی کشور از سوی دانشگاه جان هاپکینز گزارش شد. اما به نظر می رسد که آمار واقعی بسیار بیشتر باشد، زیرا بسیاری از مرگ های ناشی از کووید19 به دلایل دیگری نسبت داده شده اند.

ترامپ گفت شرم آور است که آمریکا به این رقم رسیده، اما استدلال می کند که تلفات می تواند بسیار بدتر از این باشد.

وی در کاخ سفید به خبرنگاران گفت: "من فکر می کنم اگر این کار را به درستی انجام ندهیم، 2.5 میلیون کشته خواهیم داشت. آمریکا در حال حاضر درست عمل می کند و بازار سهام افزایش یافته است."

او همچنین اظهار داشت که چین مقصر همه گیری است. وی طی یک سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد از پکن خواست تا مسئولیت این آفت افسارگسیخته جهانی را به عهده بگیرد. سفیر چین این اتهامات بی اساس را رد کرد.

"جو بایدن" نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا طی توئیتی گفت: "نباید به این بدی می شد. این یک عدد گیج کننده و سرسام آور است. یک خسارت ویرانگر انسانی در این همه گیری وجود دارد و ما قادر به فراموش کردن آن نیستیم."

آمریکا به مدت 5 ماه از نظر تعداد عفونت های تأیید شده (نزدیک به 6.9 میلیون نفر تا روز سه شنبه) و مرگ و میرها در صدر آمار جهانی قرار داشته است. این کشور کمتر از 5 درصد از جمعیت کره زمین را تشکیل می دهد، اما بیش از 20 درصد از مرگ و میر گزارش شده را به خود اختصاص داده است.

دکتر "سدریک دارک" پزشک اورژانس در کالج پزشکی بِیلور در هوستون گفت: "تمام رهبران جهان یک آزمایش را انجام دادند. برخی موفق شده و برخی دیگر شکست خورده اند. کشور ما بدبختانه در این مورد شکست خورده است."

مردم سیاهپوست و اسپانیایی تبار و سرخپوستان آمریکایی سهم نامتناسبی از مرگ و میرها را به خود اختصاص داده اند و این امر، اختلافات اقتصادی و بهداشتی در آمریکا را برجسته کرده است.

به گفته جان هاپکینز، این ویروس بیش از 31 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده و به 1 میلیون کشته نزدیک می شود. به دلیل شکاف ها در آزمایش ها و گزارش ها، نظرها بر این است که تعداد واقعی بسیار بیشتر از این آمار است.

آمریکا با دارا بودن آزمایشگاه ها، کارشناسان و ذخایر استراتژیک در رتبه نخستِ شاخص امنیت بهداشت جهانی قرار دارد، اما اهمال کاری در نظارت بر فرودگاه ها و ممنوعیت سفرِ دیرهنگام، عدم آگاهی از بدون علامت بودن این ویروس و شیوع آن در خانه های سالمندان جان بیش از 78 هزار نفر را گرفت.

در همان زمان، شکاف در رهبری باعث کمبود تجهیزات آزمایش شد. هشدارهای داخلی برای افزایش تولید ماسک نادیده گرفته شود و ایالت ها بر سرِ تهیه تجهیزات محافظت شخصی به جان یکدیگر افتادند.

ترامپ اوایل تهدید را نادیده گرفت، ایده های بی اساسی درباره رفتار این ویروس ارائه داد، درمان های اثبات نشده و خطرناکی را ترویج داد، شکایت کرد که انجام تست های زیاد آمریکا را بد جلوه می دهد و ماسک ها را زیر سؤال برد و پوشاندن صورت را به یک مسئله سیاسی تبدیل کرد.

نوژو گفت: "ما از همان ابتدا فاقد استراتژی تست ملی بودیم. من به دلایلی نمی توانم به درستی درک کنم که ما از توسعه خودداری کرده ایم."

دارک گفت: "مردم پیش از این بحران با احترام به آمریکا نگاه می کردند و آن را حامی علم و استفاده از فناوری می دانستند. اما چیزی که اکنون دیده می شود این است که ما ضد علم شده ایم."

 

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1650184
ارسال نظر
نظرات