شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:09 منتشر شده در مورخ: 1399/07/02 شناسه خبر: 1650233
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فاروج:

بهترین راه کنترل کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است/ رعایت نکات بهداشتی در مدارس "تیتکانلو" و "ینگه قلعه" مناسب نیست

بهترین راه کنترل کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی است/ رعایت نکات بهداشتی در مدارس "تیتکانلو" و "ینگه قلعه" مناسب نیست
کریم ذوقی گفت: استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی سه عامل مهم، کم هزینه و تاثیرگذار در کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح فاروج، دکتر کریم ذوقی، رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فاروج در ستاد کرونا شهرستان گفت: هر گاه که فاصله گذاری اجتماعی و  زدن ماسک بخوبی توسط مردم اجرا شده نتیجه آن نیز در آمار مبتلایان خود را نشان داده است.

 وی افزود: استفاده از ماسک، رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری اجتماعی سه عامل مهم، کم هزینه و تاثیرگذار در کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است که از مردم خواهشمندیم توجه ویژه‌ای نسبت به رعایت آن داشته باشند.

دکتر ذوقی  ادامه داد: بازرسی  ها کماکان به قوت ادامه دارد و مرتبا از مدارس نیز نظارت و بازرسی صورت میگرد که متاسفانه درصد استفاده از ماسک و رعایت موارد بهداشتی در مدارس شهر تیتکانلو و ینگه قلعه مطلوب نبوده و نیازمند اقدام جدی تری است.

مسعود صادق فرماندار شهرستان فاروج  نیز گفت: بحث بیماری کرونا فراز و نشیب هایی در کشور داشته و هرگاه که ما در رعایت پروتکل‌های بهداشتی سهل انگاری می‌کنیم 20 روز بعد در آمار مبتلایان و یک ماه بعد در آمار فوتی ها  خودش را نشان خواهد داد.

وی افزود: در ایام تعطیلات برخی مردم این شهرستان هم به مسافرت رفته اند و چون شهر فاروج در مسیر رفت و آمد و توقف مسافران نیز هست قطعا تاثیراتی در تعداد آمارمبتلایان در شهرستان خواهد گذاشت.

صادق خاطر نشان کرد: در بحث بازگشایی مدارس در شهرستان از شرکت در کلاس های حضوری استقبال خوبی شده که باید  رعایت فاصله گذاری اجتماعی و موارد بهداشتی در مدارس مرتبا مورد نظارت قرار بگیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1650233
ارسال نظر
نظرات