شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:56 منتشر شده در مورخ: 1399/07/02 شناسه خبر: 1650281
رزمنده دفاع مقدس و پدر شهید مدافع حرم:

مسئولان از ترویج سبک مدیریتی غربی پرهیز کنند/ دفاع مقدس نقشه راه مدیریت برای همه ادوار

مسئولان از ترویج سبک مدیریتی غربی پرهیز کنند/ دفاع مقدس نقشه راه مدیریت برای همه ادوار
محمدحسن حمزه گفت: سبک مدیریتی غربی در کشور ما در حال پیشروی است و مسئولان باید از ترویج این سبک پرهیز کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسن حمزه پدر شهید مدافع حرم محمد حسین حمزه در گفتگو با مرآت، دفاع مقدس را یکی از درخشان‌ترین عرصه‌های دفاعی کشور برشمرد و انتقال این فرهنگ به نسل آتی را با تکیه بر شیوه‌های نوین هنری مورد تأکید قرار داد.

وی ضمن تشریح مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس در حوزه‌های مختلف  فرهنگی نظامی و سیاسی بیان کرد: امروز خودباوری ملی از مهمترین دستاوردی دفاع مقدس است که تقویت آن منجر به خوداتکایی و شکوفایی هرچه بیشتر در عرصه های مختلف خواهد شد .

پدر شهید حمزه  رشادت‌های رزمندگان طی جنگ تحمیلی و پیروزی‌هایی که به پشتوانه ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس حاصل شد را نمونه‌‌ی  دیگری  از قابلیت‌های ملت ایران دانست که در عرصه خودباوری متجلی شد.

وی تصریح کرد:  این رزمایش اقتدار،  نمایش گوشه‌ای از توانمندی و اثبات  هویت ایرانی اسلامی به جهانیان بوده است که باید تقویت شود .

این رزمنده  پیشرفت‌های نظامی کشور  را یکی دیگر از دستاوردهای مهم دفاع مقدس برشمرد و بیان کرد: امروز جمهوری اسلامی علی‌رغم همه محدودیت‌ها و تحریم‌های ظالمانه از  اقتدار ویژه‌ای در حوزه نظامی برخوردار است طوریکه می‌توان ایران را در زمره 10 ارتش قدرتمند دنیا معرفی کرد.

 پدر شهید حمزه به محدودیت‌های نظامی کشور در دوران جنگ اشاره و تصریح کرد:  در دوران جنگ و دفاع مقدس در تأمین ابتدایی‌ترین ابزار دچار  مشکل بودیم و حتی سیم خاردار هم جزو اقلام وارداتی بود که البته نخبگان جوان و صنعتگران ما در همان دوران دفاع مقدس با پویایی و درایتی که از روحیه انقلابی‌شان نشات می‌گرفت موفق به ساخت  موشک و  پیشرفته‌ترین سلاح‌های دفاعی شدند و امروز هم شاهدیم ایران در حوزه نظامی حرفی برای گفتن دارد.

 وی پر بودن سنگر کشور برای دفاع از هر گونه حملات احتمالی چه نظامی و چه غیرنظامی را مورد تأکید قرار داد و افزود: امروز همدلی و مجاهدت‌های مردم  در تقابل با ویروس منحوس کرونا تکرار صحنه‌های دفاع مقدس است که باید تقویت و تا نابودی کامل این ویروس مهاجم  ادامه یابد.

 حمزه از  روحیه ایثار و گذشت ملت ایران در قبال همه تهدیدها و حملات قدردانی کرد و اظهار داشت:  مجاهدات‌های ملت ایران معمولاً در چند وجه همیشه مشترک بوده و این ملت سرافراز همیشه برای باورها و نجات هموطنان خود مقاومت کردند و جنگیدند.

وی گفت: برای ملت ایران  تفاوتی ندارد که ویروس کرونایی باشد یا حمله ویروس آمریکایی بلکه این یکپارچگی و ایثارگری است که نهایتاً به شکست حملات منجر می‌شود.

حمزه الگو پذیری از فرهنگ  دفاع مقدس را رافع مشکلات در عرصه‌های مختلف دانست و ترویج سبک مدیریت غرب‌گرا را آسیب بزرگی برای منافع کشور برشمرد .

وی تأکید کرد: دفاع مقدس یک دفترچه و نقشه راه و یک بیس و چارت مدیریتی  برای همه زمان‌ها در همه ادوار است و برای متخصصان نیز این واقعیت به اثبات رسید.

پدر شهید حمزه ادامه داد: امروز منافع دشمن با عملیاتی شدن هر چه بیشتر مدیریت‌هایی به سبک دوران دفاع مقدس به مخاطره می‌افتد و اهداف کشور با مدیریت دفاع مقدس محقق می‌شود.

این رزمنده دفاع مقدس، متکی بودن به اقتصاد داخلی را نمونه‌ای از روحیه جهادی و افکار دوران دفاع مقدسی دانست و تاکید کرد: تا زمانی که چشم ما به دست بیگانه باشد و از زندگی و سبک بیگانه که پیاده سازی افکار غربی است الگو بگیریم  چیزی جز پشیمانی و انحطاط در انتظارمان نیست.

 وی با انتقاد از  ترویج و پیاده‌سازی سبک مدیریتی غربی و لیبرالیسم توسط برخی از مسئولانِ کشور ، گفت:  امروز نمی‌توانیم بگوییم مسئولان گوش شنوا ندارند، گوش شنوا دارند اما نمی‌خواهند بشنوند که مدیریت غربی ضربه مهلکی به پیکره جامعه می‌زند .

حمزه به توصیه رهبر معظم انقلاب به مسئولان کشور در هفته دولت اشاره و خاطرنشان کرد: نسخه حل مشکلات کشور توسط طبیب جامعه در هفته دولت تبیین شد  اگر مسئولان به این نسخه عمل کنند بسیاری از مشکلات کشور حل شدنی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1650281
ارسال نظر
نظرات