شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:17 منتشر شده در مورخ: 1399/07/02 شناسه خبر: 1650297
گزارش؛

داستان پُرپیچ و خم ترمینال مسافربری سی‌سخت و اظهارات شهردار+تصاویر

داستان پُرپیچ و خم ترمینال مسافربری سی‌سخت و اظهارات شهردار+تصاویر
ترمینال مسافربری شهر سی سخت مدتی است که به معضلی برای شهروندان تبدیل شده و عدم ساماندهی و قرارگیری در یک مکان مناسب مشکلاتی را برای مسافران به وجود آورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح زاگرس شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در فاصله 35 کیلومتری از مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است و با وجود اینکه نزدیک ترین شهر به یاسوج مرکز استان است ولی مشکلاتی در خصوص تردد مسافران دارد.

مرکز شهرستان دنا از داشتن ترمینال مسافربری واحد محروم است و به اصطلاح گاراژ مسافری موجود نیز بلاتکلیف بوده و تغییر مکان میدهد که این موضوع شهروندان را سردرگم کرده است.

قرارگیری ادارات و نهادهای شهرستان دنا در سی سخت موجب حضور افراد از روستاها و بخش های مختلف در سی سخت شده است که این امر نیازمند وجود یک پایانه مسافربری ساماندهی شده و مناسب است.

ترمینال مسافربری شهر سی سخت مدتی است که به معضلی برای شهروندان تبدیل شده و عدم ساماندهی و قرارگیری در یک مکان مناسب مشکلاتی را برای مسافران به وجود آورده است.

اخیرا گاراژ مسافربری سی سخت به مکانی بی در و پیکر و متروکه در ورودی شهر انتقال داده شده که هیچ گونه زیرساخت و امکاناتی نداشت به گونه ای رهگذر و مسافری وارد شهر می شد به هیچ عنوان باور نمی کرد که این مکان ترمینال این شهر باشد.

حتی مسافران و تاکسی های مسافربری آن را به رسمیت نمی شناختند و گاها مسافران باید ساعت ها منتظر یک تاکسی می ماندند بدون اینکه صندلی برای نشستن یا سایبانی برای ایستادن داشته باشند.

شهردار سی سخت در این خصوص گفت: به دلیل نامناسب بودن و نبود امکانات در این مکان واقع در ورودی شهر در حال حاضر پایانه مسافربری سی سخت به جنب مکان قبلی یعنی در بلوار مطهر انتقال داده شده است.

علی فرد با بیان اینکه سایت پایانه مسافربری سی سخت در همان ورودی شهر در نظرگرفته شده است، گفت: تصمیم بر این گرفته شده که با توجه به رفاه حال شهروندان و به منظور بهسازی زیرساخت های پایانه مسافربری در ورودی شهر، به صورت موقت این پایانه به خیابان مطهری انتقال داده شود.

وی با بیان اینکه ترمینال باید در شأن شهروندان باشد گفت: مکان اسبق این پایانه به دلیل پایان قرارداد استیجاری آن و عدم تمدید مالک منتقل شد به ورودی شهر و مکان جدید در ورودی شهر نیز به دلیل نداشتن امکانات لازم و زیرساخت های آن مجددا منتقل شد، درحال حاظر پایانه مسافربری سی سخت در خیابان مطهری منتقل شده است تا اینکه نگرانی شهروندان برطرف شود و ما نیز بتوانیم با فراغ بال به تعمیرات و بهسازی آن بپردازیم.

اکنون باید دید آیا شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا که به شهرتوریستی استان معروف است بعد از سال ها چشم انتظاری می تواند صاحب یک پایانه مسافربری درخور و دارای حداقل امکانات اولیه باشد یا همچنان باید این رنج را تحمل کند.؟

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1650297
ارسال نظر
نظرات