شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 19:18 منتشر شده در مورخ: 1399/07/02 شناسه خبر: 1650322
در سومین روز از هفته دفاع مقدس انجام شد؛

اعزام اکیپ پزشکی شهید دکتر رهمنون به مناطق محروم بیجار + عکس

اعزام اکیپ پزشکی شهید دکتر رهمنون به مناطق محروم بیجار + عکس
همزمان با سومین روز از هفته دفاع مقدس سه اکیپ پزشکی به همت بسیج جامعه پزشکی سپاه بیجار در قالب طرح شهید رهمنون به روستاهای محروم شهر پیرتاج اعزام شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، بالا بردن سطح سلامت و ایجاد شرایط لازم برای دسترسی عادلانه و فراگیر آحاد مردم به خدمات بهداشتی درمانی مناسب بود یکی از اهداف والای انقلاب اسلامی است که در طی چند سال گذشته بسیج جامعه پزشکی با الگو گرفتن از رشادت رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس وارد گود شده و کمک قابل توجه ای به دولت نموده اند.

اعزام اکیپ پزشکی به مناطق محروم یکی از اقدامات مهم سپاه بیجار در راستای محرومیت زدایی در روستاهای این استان است.

فرمانده سپاه بیجار  در حاشیه این اعزام در گفت و گو با خبرنگار کردتودی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: دفاع مقدس گنجینه تمام نشدنی و میراث معنوی برای ملت ایران است.

وی با اشاره به برنامه های هفته دفاع مقدس گفت: یکی از برنامه های این روز در شهرستان بیجار اعزام اکیپ پزشکی شهید رهنمون به منطقه محروم شهر پیرتاج و روستاهای تابعه است.

میرآقایی اعلام کرد: این اکیپ پزشکی درمانی دارویی به همت بسیج جامعه پزشکی سپاه بیجار شامل دکترعمومی، متخصص زنان ، پرستار، ماماء ، کارشناس تغذیه است که در قالب ویزیت رایگان و غربالگری به مردم روستاهای محروم شهر پیرتاج خدمات رسانی می کنند.

فرمانده سپاه بیجار با بیان اینکه مردم ایران اسلامی قبل از پیروزی انقلاب در محرومیتهای بسیاری زندگی می‌کردند،افزود: امروز شاهد هستیم که به برکت وجود انقلاب اسلامی ایران حتی در دورترین نقاط و محروم‌ترین مناطق مردم ایران از امکانات مناسب برخوردار هستند.

وی خاطر نشان کرد: این اکیپ به مدت یک روز به بیش از 200 نفر از مردم مناطق محروم این چهار روستا خدمات رسانی می کنند.

اعزام هفت تیم تخصصی در قالب طرح شهید رهنمون به هفت شهرستان استان

مسوول بسیج جامعه پزشکی کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی از اعزام هفت تیم تخصصی در قالب طرح شهید رهنمون به هفت شهرستان استان همزمان با هفته دفاع مقدس خبر داد و بیان داشت: از مهمترین اهداف بسیج جامعه پزشکی خدمت به مردم مناطق محروم و ارائه خدمات پزشکی و درمانی رایگان است که اجرای این برنامه‌ها تدبیر هوشمندانه‌ای است و موجب افزایش امید در جامعه بویژه مردم محروم منطقه می‌شود.

وی افزود: این تیم‌ها شامل ۱۰ متخصص متشکل از پزشک، دندانپزشک، تکنسین دارویی، جراح متخصص چشم پزشک، متخصص زنان، زایمان، ماما، متخصص قلب و عروق و کارشناسان بهداشت است که با حضور در روستاهای محروم خدمات رایگان درمانی و پزشکی ارائه می‌دهند.

رمضانزاده گفت: مردم روستاهای پیرتاج بیجار، بسطام سقز، بوالحسن بانه، اسلامدشت مریوان و دزلی سروآباد از این خدمات برخوردار خواهند شد.

مسوول بسیج جامعه پزشکی کردستان بیماران نیازمند به خدمات تخصصی پزشکی در مرحله اول توسط پزشکان عمومی شناسایی شده‌اند که در این مرحله خدمات تخصصی به آنان ارائه می‌شود و در صورت نیاز به خدمات فوق تخصصی به مراکز درمانی شهرها منتقل خواهند شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1650322
ارسال نظر
نظرات