شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:54 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650407
طرح کرامات سپاه به کوچه پس کوچه های محلات محروم سرک می کشد؛

بی توجهی مسئولین به مردم حاشیه شهرهای محروم/ شهرنشین هایی که امکانات یک روستا را ندارند

بی توجهی مسئولین به مردم حاشیه شهرهای محروم/ شهرنشین هایی که امکانات یک روستا را ندارند
تخت نام منطقه ای در حاشیه شهر بیجار کردستان است که ساکنان آن بعد از سال ها نمی‌دانند بالاخره شهری‌اند یا روستا‌یی؛ مسئله‌ای که گویا قرار نیست به این زودی ها حل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، یکی از مهمترین برنامه های دومین روز از هفته دفاع مقدس برگزاری میز خدمت در قالب طرح کرامات در منطقه تخت یکی از مناطق حاشیه ای شهر بیجار بود.

اهالی این منطقه با شنیدن برگزاری این خبر در درب مسجد این محله حضور پیدا کردند و خواستار رسیدگی مسوولان به مشکلات خود شدند.

تعدادی از ساکنان منطقه تخت به بیان مشکلات خود پرداختند و از بی توجهی مسوولان به این منطقه گلایه کردند.

کوچه های گمنام و خانه های بی پلاک

یکی از جوانان این منطقه بیان داشت: مردم این منطقه بعد از گذشت 30 سال از تبدیل شدن به شهر نمی دانند ساکن روستا هستند یا شهر ، زیرا هیچ نشانی از خصوصیات یک منطقه شهری در تخت پیدا نمی شود.

وی افزود: کوچه های این شهر بعد از گذشت 30 سال هنوز نامگذاری و پلاک کوبی نشده است و تنها نشانه بارز برای آدرس دادن در این منطقه مسجد امام حسین(ع) است و عدم نامگذاری کوچه های فرعی و برخی از معابر باعث سردرگمی آتشنشانی و اداره پست شده است.

این شهروند بیجاری ادامه داد: مسوولان برای یک بار هم شده وضعیت ما را مشخص کنند ، اگر تخت منطقه شهری است بس با این بوی گند فاضلاب که زندگی را بر مردم این منطقه حرام کرده چه کنیم و اگر روستا است حداقل برای اجرای طرح هادی تلاش کنند.

خدمت به مردم والاترین افتخار سپاه است

فرمانده سپاه بیجار در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با بیان اینکه خدمت به مردم در فرهنگ نظام و انقلاب اسلامی نهفته است، اظهار کرد: امام راحل و امروز هم رهبر معظم انقلاب که دایه دار و پرچم دار این حرکت الهی است اساس توفیقات نظام جمهوری اسلامی را در خدمت به مردم می دانند و به جرات می توان گفت خدماتی که در طول 42 سال انقلاب انجام شده است بی نظیر می باشد.

وی بالاترین افتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنار ایجاد امنیت را خدمت رسانی به مردم به ویژه مردم سیستان وبلوچستان عنوان کرد و گفت: خدمت به مردم رمز ماندگاری فرهنگ بسیج می باشد.

میرآقایی با بیان اینکه مسوول به معنای واقعی در نظام جمهوری اسلامی یعنی خدمتگذار و کسی که خدمتگذار است به دنبال تمجید نیست، افزود: ارائه خدمات حق مسلم مردم است زیرا مردم همیشه همراه انقلاب و نظام بوده اند بر این اساس همه مسئولین و خدمتگذاران نظام باید پای کار بیایند زیرا منفعت چنین اقداماتی برای مردم است.

مسوولان فقط زمان انتخابات ما را می بینند!

در ادامه این برنامه فرمانده سپاه بیجار همراه شهردار و مدیر آب فاضلاب شهری  با حضور در کوچه های بیجار از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شدند.

سید غفار موسوی پیرمرد 85 ساله از عمر خود را سپری کرده بوده خطاب به مسوولان گفت: شما از این مردم خجالت نمی کشید ، آیا مردم محروم این منطقه فقط زمان رای گرفتن دیده می شوند بس چرا هیچکس برای رفع مشکلات ما تلاش نمی کند؟

وی خطاب به شهردار بیان داشت: همین الان برو وسایل زندگیت را بیاور و چند روزی را در یکی از خانه های اینجا زندگی کنید ببینی با این بوی گند فاضلاب می توانید دوام بیاورید.

یکی از بانوان این منطقه هم با انتقاد شدید از بی توجهی مسوولان به منطقه تخت بیان داشت: گرد و خاک مهمان همیشگی خانه های ما است ، آیا سزاوار است مردم این منطقه از داشتن کوچه های آسفالت که حق هر شهروند است محروم باشند.

شهرداری قلب شهر بیجار است که خوب نمی تپد!

شهردار بیجار در بین مردم منطقه تخت با بیان اینکه منطقه تخت در یک دوران بینابینی مانده است ، اظهار داشت: شهرداری بعنوان قلب تپنده یک شهر است و از همین جا می گوییم قلب شهر بیجار حالش خوب نیست و تل انبار شدن مشکلات آن موجب به وجود آمدن مشکلات فراوانی برای شهر و شهروندان شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری دیگر شهرهای استان در حال انجام پروژه های اشتغالزایی و عمران شهری هستند، تنها هم و غم ما پرداخت حقوق 320 نفر پرسنل است که چیزی در حدود ماهانه 20 میلیارد تومان است.

بهاری گفت: در سال عمرانی گذشته میزان اعتبار شهرداری بیجار 9 میلیارد و 500 میلیون تومان بود که این اعتبار امسال به 1 میلیارد تومان رسیده و عملا می گوییم هیچ کاری نمی اوان انجام داد.

شهردار بیجار با گلایه از وضعیت موجود شهرداری بیان داشت: 12 میلیارد اعتبار سفر مقام معظم رهبری به شهر بیجار به جای اینکه صرف عمران و آبادانی شهر می شد صرف پروژه های زیان بار برای شهرداری شده است که هنوز هم داریم تاوان ندانم کاری برخی افراد را می دهیم.

وی با تاکید بر اینکه گلایه های ساکنان این منطقه به جا است ، عنوان کرد: از زمانی که سکان شهرداری بیجار را به دست گرفته ام تا کنون 4 بار حساب شهرداری جهت بدهی های قبلی مسدود شده و یک گریدر بعنوان بدهی یکی از پروژه های بدون کارشناسی توقیف شده است و حالا شما بگویید با یک شهرداری ورشکسته چگونه کار عمرانی انجام شود؟!

بهاری تصریح کرد: یکی از عمده مشکلات منطقه تخت وجود معارض در این منطقه است که کار را جهت انجام فاضلاب کشی و آسفالت کوچه ها مشکل کرده و امیدواریم با صاحبان این زمین ها جهت فاضلاب کشی در این منطقه به تفاهم برسیم.

نبود سطل اشغال، آسفالت نبودن کوچه ها ، گرد و خاک ، نبود پلام منازل ، بوی گند فاضلاب و از همه مهمتر بی توجهی مسوولان از عمده مشکلات ساکنان این منطقه است.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1650407
ارسال نظر
نظرات