شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:21 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650411
رزمنده دفاع مقدس؛

می توان با الگوپذیری از دفاع مقدس مسیر را برای حضور جوانان در عرصه های مختلف هموار کرد

می توان با الگوپذیری از دفاع مقدس مسیر را برای حضور جوانان در عرصه های مختلف هموار کرد
ملکی رزمنده دفاع مقدس، گفت: می توان با الگوپذیری از دفاع مقدس راه برای حضور جوانان در عرصه های مختلف کشور هموار کرد چرا که شاهدیم هر جا جوانان وارد میدان شدند، کار بهتر پیش رفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ملکی رزمنده دفاع مقدس در گفتگو با دیارآفتاب؛ در خصوص چگونگی الگوبرداری از دفاع مقدس برای حل مسائل امروز جامعه، گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنرانی اخیر خود به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس فرمودند، یکی از برکات دفاع مقدس حضور جوانان در جبهه های جنگ تحمیلی بود که باعث شد تا توانایی های ذاتی آنان بروز و ظهور کند. این در حالی است که اگر دفاع مقدس نبود شاید هرگز توانایی این افراد مشخص نمی شد.

وی با اشاره به ریسک پذیری جوانان در امور مختلف، افزود: بالا رفتن سن افراد معمولا باعث می شود افراد محتاط شده و برای انجام هر کاری بر اساس محاسبه های دنیایی انجام دهند. در حالی که در دفاع مقدس میدان دادن به جوانان انقلابی در عرصه های مختلف باعث شد تا بسیاری از مشکلات و سختی های آن دوران برطرف شود.

این رزمنده دفاع مقدس اظهار کرد: در آن زمان بسیاری از فرماندهان لشکر و گردان ها را جوانان زیر ۳۰ یا حتی زیر ۲۰ سال تشکیل می دادند. در واقع شهامت، قدرت ایمان و توکل آنان باعث شد تا کار پیش رود و نهایتا دشمن نتواند ذره ای از خاک کشورمان را تصاحب کند.

ملکی با اشاره به لزوم الگوبرداری از فرهنگ دفاع مقدس، ادامه داد: الان هم همین طور است، باید با الگوپذیری از دفاع مقدس راه برای حضور جوانان در عرصه های مختلف کشور هموار شود. بعضا شاهد هم هستیم که هر جا جوانان وارد میدان شدند، بُرندگی بیشتری داشتند و کار بهتر پیش رفته است.

وی تصریح کرد: بنظرم جوانان امروز قطعا از جوانان دفاع مقدس عملکرد بهتری دارند چرا که جوانان امروز همان جوانان دوران دفاع مقدس هستند بعلاوه اینکه از قدرت دانش و علم بهره می برند و اطلاعات بیشتری دارند، لذا در عرصه های مختلف قوی تر از جوانان دفاع مقدس عمل خواهند کرد.

رزمنده دفاع مقدس با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب، گفت: ایشان در یکی از سخنان خود می فرمایند منظور از جوان، جوان شناسنامه ای نیست بلکه روحیه جوانی منظور است. در واقع بخشهایی از کشور فرتوت شده که انگیزه جوانی می تواند آن را احیا کند. البته نمی توان منکر تجربیات افراد میانسال شد، بلکه می توان با استفاده از تجربیات و داشتن روحیه جهادی اقدامات موثری انجام داد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1650411
ارسال نظر
نظرات