شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:24 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650422
یک استاد دانشگاه:

اندیشه مقاومت فعال در مبارزه با دشمنان برای نسل جوان تبیین شود/ترامپ هر روز منزوی تر می شود

اندیشه مقاومت فعال در مبارزه با دشمنان برای نسل جوان تبیین شود/ترامپ هر روز منزوی تر می شود
خسروانی با تأکید بر اینکه اندیشه مقاومت فعال در مبارزه با دشمنان در جامعه به خوبی برای مردم به خصوص نسل جوان تبیین و تشریح شود، گفت: قطعاً هزینه‌های مقاومت فعال در برابر دشمن از هزینه‌های سازش کمتر و دستاوردهای آن برای کشور بیشتر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس خسروانی استاد دانشگاه و فعال سیاسی در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به اینکه مقاومت یک آموزه دینی که در اندیشه دینی اسلامی از جایگاه والایی برخوردار است، گفت: مقاومت از سفارش‌ها اکید ائمه معصومین (ع) و جزء سیره آنها به حساب می آید لذا برای افراد معتقد به اندیشه های اسلامی و سیره ائمه هدی(ع) مقاومت یک ارزش و یک راهبرد محسوب می شود.

خسروانی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اعتقاد دارند که راه عبور از مشکلات و غلبه بر دشمنان در عرصه های مختلف، مقاومت است و این مسئله را مقدس و ارزشمند می دانند که در پیشگاه خداوند ارج و منزلت دارد.

وی با بیان این مطلب که رهبر معظم انقلاب به مسئله مقاومت فعال و نه مقاومت منفعل تکیه دارند، افزود: این راهبرد یکی از راهبردهای کلیدی در انقلاب اسلامی است که توسط حضرت امام خمینی(ره) نیز در مبارزه با نظام طاغوت مورد استفاده قرار گرفت. بر اساس نظریه مقاومت فعال، صرفا مقاومت در برابر دشمن مطرح نیست بلکه در حین مقاومت مبارزه هم انجام می شود.

این استاد دانشگاه ادامه داد: در سبک مقاومت فعال، افراد در پی نفی هزینه های سنگین سازش با دشمنان هستند چراکه معتقدند که هزینه های سازش با دشمنان از هزینه های مقاومت در برابر زیاده خواهی های دشمنان بیشتر است.

خسروانی با تاکید براینکه اندیشه مقاومت فعال در مبارزه با دشمنان در جامعه به خوبی برای مردم به خصوص نسل جوان تبیین و تشریح شود، یادآور شد: قطعا هزینه های مقاومت فعال در برابر دشمن از هزینه های سازش کمتر و دستاوردهای آن برای کشور بیشتر است.

وی با اشاره به تجربیات ۵ دهه گذشته از سالهای داغ مبارزه با رژیم طاغوت تا امروز گفت: براساس نظریه مقاومت فعال در این سالها به هر عمل دشمن در قبال منافع خود یک عکس العمل مناسبی داده شده است تا دشمن به این نتیجه نرسد که ملت ایران در برابر تهدیدات آنها منفعل هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی، انفعال را سبب افزایش فشارهای دشمنان و امیدواری آنان دانست و اضافه کرد: دشمنان از انفعال ملل سوءاستفاده کرده و فشارهای خود را بیشتر می کنند. در نظریه مقاومت فعال با تلاش مضاعف می توان هزینه های فشار دشمن را در جامعه تا حد ممکن کاهش داد.

خسروانی با تاکید براینکه مسئولین نسبت به کاهش هزینه ها و کاستن از فشارها به خصوص در حوزه معیشت مردم تلاش کنند، بیان کرد: مقاومت فعال تا زمانی که برای کشور قدرت بازدارندگی ایجاد کند ادامه دارد. دستیابی به یک قدرت بازدارندگی نقطه مطلوب در مقاومت فعال است.

وی با بیان این مطلب که تجربه تاریخی نشان داده که در سالهای گذشته، دستاوردهای انقلاب اسلامی مرهون مقاومت ملت بوده است، یادآور شد: هر جا این مقاومت تداوم داشته، دستاوردهای بزرگی کسب شده است؛ دم زدن از سازش و کوتاه آمدن از آرمانهای انقلاب سبب غلبه فشارهای دشمنان شده که نتایج نامطلوبی را به همراه داشته است.

این فعال سیاسی اضافه کرد: می توان ادعا کرد که نظریه مقاومت فعال کشور ایران در برابر نظریه فشار حداکثری ترامپ به پیروزی رسیده و ترامپ هر روز منزوی تر می شود و به هیچ یک از اهداف ترسیم شده خودش در قبال ایران دست نمی یابد.

خسروانی با اشاره به اینکه تجربه گرانسنگ دفاع مقدس نشان داد که مقاومت فعال می تواند در برابر همه ی فشارهای دشمن، کشور را به پیروزی برساند، اظهار کرد: جنگ در شرایطی آغاز شد و ادامه یافت که کشور تحت سنگین ترین فشارها بود؛ اما مقاومت فعال و عدم سکوت در برابر هجمه های سنگین دشمن، عدم سازش و ندادن امتیازات سبب شده تا از منافع ملی و تمامیت ارضی خود دفاع شود.

 

وی خاطر نشان کرد: اگر چه در زمینه مقاومت فعال هزینه داده شده و شهدای زیادی را تقدیم انقلاب شده است اما این مسائل سبب حفظ عزت، شرف ملی و دینی ملت و کشور شد. قدرت ایران در منطقه و سخن گفتن از موضع اقتدار دستاورد بزرگی است که با هیچ چیزی قابل قیاس نیست.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1650422
ارسال نظر
نظرات