شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:21 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650469
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین اعلام کرد

افزایش آمار نگران‌کننده بیماران کرونایی در قزوین/ بیش از 1 هزار واحد صنفی متخلف پلمب شد

افزایش آمار نگران‌کننده بیماران کرونایی در قزوین/ بیش از 1 هزار واحد صنفی متخلف پلمب شد
پیمان نامدار،رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته آمار صعودی فوتی‌های ناشی از ابتلا به کرونا را داشتیم به طوری که فوت ۶ بیمار با علائم قطعی کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان ثبت شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اقدامات انجام شده برای پیشگیری و کنترل کرونا در استان قزوین اظهار کرد: در بحث رعایت پروتکل‌ها و بازرسی‌های ویژه، اقدامات بسیار خوبی از گذشته صورت گرفته و همچنان ادامه دارد.

وی افزود: مطب‌ها نیز یکی از نقاط حساس در ارتباط با بحث انتقال ویروس کروناست که خوشبختانه در بازرسی‌هایی که انجام می‌شود درصد کمی از مطب‌ها و مراکز بالینی آزمایشگاهی شلوغی بیش از حدی دارند که در این ارتباط نیز همکاران من همواره بر رعایت توصیه‌های بهداشتی تاکید می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: متاسفانه شاهد هستیم که در مطب‌ها بخشی از موارد بهداشتی از سوی خود مردم رعایت نشده ولی اکنون برای جلوگیری از تجمع زیاد، اکثر مطب‌ها به سامانه نوبت دهی غیرحضوری متصل شده است.

خط قرمز ما سلامت مردم است

وی عنوان کرد: از ۲۳ فروردین امسال تاکنون بالغ بر ۵۰۰ ارجاع به مراکز قضایی تجمیعی و بیش از 1 هزار و سیصد تعطیلی یا پلمب داشتیم و به نظر می‌آید همه این راهکارها موثر است؛ اما مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در کاهش شیوع کرونا خود مردم هستند.

نامدار بیان کرد: خط قرمز ما سلامت مردم است و هیچ مرکز درمانی دولتی و خصوصی و اصناف و مراکز دولتی استان از این امر مستثنی نیستند و ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی برای افرادی است که جان بقیه مردم را به مخاطره انداختند.

وی عنوان کرد: آنچه مسلم است برای بهبود شرایط نیاز به همراهی و همکاری همگانی است؛ چراکه طی دو سه هفته اخیر، قزوین به وضعیت فوق قرمز رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به آمار مبتلایان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۶۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شدند و تقریبا در هفته منتهی به یک مهرماه ۳۰۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی در پایان گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته آمار صعودی فوتی‌های ناشی از ابتلا به کرونا را داشتیم به طوریکه فوت ۶ بیمار با علائم قطعی کووید۱۹ در بیمارستان‌های استان ثبت شده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1650469
ارسال نظر
نظرات