شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650504
حالت انفجار کرونا در آذربایجان‌شرقی؛

8 تا 12 درصد مبتلایان فوت می‌کنند/ نگرانی از افزایش تعداد بستری‌ها

8 تا 12 درصد مبتلایان فوت می‌کنند/ نگرانی از افزایش تعداد بستری‌ها
حریرچی گفت: در استان‌هایی مانند آذربایجان‌شرقی به حالت شبه انفجار رسیده‌ایم و در کشور ما هم مانند دیگر کشورها 8 تا 12 درصد مبتلایان به کرونا فوت می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، آغاز موج جدیدی از کرونا و افزایش تصاعدی مبتلایان به کرونا مسئولین کشور و استان را نگران کرده و بار کادر درمان را هم سنگین‌تر کرده است. این موج جدید در حالی آغاز شده که با فرارسیدن پاییز به نظر می‌رسد کار سخت‌تری پیش رویِمردم و کادر درمان باشد. آذربایجان‌شرقی نیز جز استان‌هایی است که در ماه‌های گذشته در حالت قرمز قرار داشته و این روزها وضعیت آن به مراتب بحرانی‌تر از قبل شده است.

همین موج ابتلای جدید به کرونا هم باعث شد تا ستاد استانی مبارزه با کرونا تصمیمات تازه‌ای گرفته و با تعطیلی مدارس،محدودیت‌هایی را برای انجام برخی فعالیت‌ها تعیین کند.

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره آخرین وضعیت کرونا در کشور اظهار داشت: هنوز روند فزانده در برخی استان‌ها مانند اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، آذربایجان‌شرقی وجود دارد و حالت شبه انفجاری داریم و تعداد بستری‌ها به شدت در حال افزایش است.

وی با بیان اینکه در ایران هم مانند تمام کشورها 8 تا 12 درصدی بیماران بستری فوت می‌کنند، گفت: پنجاه درصد کسانی که به آیسی یو می‌روند، فوت می‌کنند و تقریبا 90 درصد کسانی که در آیسی یو لوله‌گذاری تنفسی می‌شوند هم فوت می‌کنند.

معاون کل وزارت بهداشت با اشاره به اینکه با افزایش تعداد بستری‌ها موارد فوتی هم افزایش پیدا می‌کند، عنوان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند مگر فوت 150 تا 170 نفر در روز تعداد کمی است؟ طبق پروتکل‌های جهانی کسانی فوتی‌ مثبت اعلام می‌شوند که تستشان مثبت اعلام شده و چون حساسیت تست در بستری‌ها چیزی نزدیک به 70 درصد است، مانند تمام دنیا باید یک ضریبی هم اضافه کنیم که عدد بالاتری می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1650504
ارسال نظر
نظرات