شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 12:55 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650511
آیت الله رئیسی در جریان بازدید از بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه در اردبیل:

کارخانه سبلان پارچه در کمترین زمان ممکن به چرخه تولید بازگردد/ رکود واحدهای تولیدی و بیکاری جوانان رنج آور است

کارخانه سبلان پارچه در کمترین زمان ممکن به چرخه تولید بازگردد/ رکود واحدهای تولیدی و بیکاری جوانان رنج آور است
رئیس قوه قضاییه ضمن دستور بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک کارخانه سبلان پارچه توسط یکی از بانک‌های کشور، از مسئولان دولتی و قضایی استان خواست در کوتاه ترین زمان ممکن شرایط بازگشت کامل این واحد عظیم صنعتی به چرخه تولید را فراهم کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در بازدید سرزده از کارخانه نساجی سبلان اردبیل اظهار داشت: بررسی مجدد پرونده ورشکستگی و تملک این کارخانه توسط یکی از بانک‌های کشور انجام شود و  مسئولان دولتی و قضایی استان شرایط فعالیت این مجموعه را فراهم کنند.
 
وی با ابراز امیدواری نسبت به رونق تولید در صنایع نساجی ایران افزود: رکود کارخانه نساجی سبلان پارچه که یکی از بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه است و می تواند6 هزار نفر شغل ایجاد کند اما به علت مشکلات در بخش خصوصی تعطیل شده برای ما درد آور است.

رئیس قوه قضائیه گفت: همواره رهبر معظم انقلاب به رونق تولید تاکید دارند اما در این استان که نیروی انسانی قابل توجهی برای اشتغال دارد و می تواند در حوزه اقتصادی واحد های تولیدی این چنین نقش موثری ایفا کند ولی 9 سال در حال رکود در امده است.

وی با ابراز تاسف از گزارش مدیریت کارخانه نساجی سبلان که فعالیت این کارخانه را در حال حاضر با 600 اعلام کرد، تصریح کرد: کارخانه ای که می تواند در زمینه صادرات پارچه در  کشور حرفی برای گفتن داشته باشد ولی هم اکنون فقط با 10 درصد ظرفیت خود و داشتن هزاران ماشین آلات خیاطی فعال نیست و این برای ما قابل پذیرش نخواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1650511
ارسال نظر
نظرات