شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650520
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی:

شهدای کودک دفاع مقدس نشانگر حقانیت و مظلومیت ایران در جنگ تحمیلی است

شهدای کودک دفاع مقدس نشانگر حقانیت و مظلومیت ایران در جنگ تحمیلی است
قنبری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی، گفت: شهادت افراد بی دفاع و کودکان و نوجوانان در جنگ تحمیلی باعث شد تا همگان بدانند این جنگ صرفا علیه نیروهای نظامی ایران نبود و رژیم بعث عراق و همدستان جنایتکارش این جنگ را علیه عموم ملت ایران و افراد بی دفاع صورت دادند و این سند حقانیت و مظلومیت ایران در دفاع مقدس است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جهانبخش قنبری مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی در حاشیه مراسم گلباران مزار شهیده ۳ ساله اراکی که در بمباران هوایی رژیم بعث عراق به شهادت رسیده بود، در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب، با گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و ایام شهادت حضرت رقیه(س)، گفت: به همین مناسبت ویژه برنامه ای به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار شد که در آن مزار شهدای کودک و نوجوان دفاع مقدس در سطح استان، توسط کودکان عطرافشانی و گلباران شد.

 
وی افزود: در همین راستا مزار شهیده سه ساله آرزو میرعشق اله که در بمباران هوایی اراک توسط رژیم بعث عراق به شهادت رسید، با حضور خانواده شهید، جمعی از مسئولین و تعدادی از کودکان و نوجوانان گلباران شد. همچنین در این برنامه از مادر شهید به پاس فداکاری ایشان تقدیر به عمل آمد.
 
قنبری با اشاره به هم سن بودن شهیده میرعشق اله با شهیده دشت کربلا حضرت رقیه(س)، تصریح کرد: این تقارن مبارک اهمیت برگزاری این مراسم را دوچندان می کند.
 
وی ادامه داد: شباهت دیگر شهیده دشت کربلا با شهیده میرعشق اله در این است که همانطور که شهدای کربلا خصوصا شهدای کودک، در ماندگار شدن یاد و خاطره آن حادثه و ادامه پیدا کردن راه شهیدان کربلا موثر بود، شهدای کودک و نوجوان دفاع مقدس نیز باعث شد تا همگان بدانند این جنگ تحمیلی صرفا علیه نیروهای نظامی ایران نبود و رژیم بعث عراق و همدستان جنایتکارش این جنگ را علیه عموم ملت ایران و افراد بی دفاع صورت دادند و این سند حقانیت و مظلومیت ایران در دفاع مقدس است.
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مرکزی اضافه کرد: برکت دیگر برگزاری چنین مراسمی، حضور کودکان و نوجوان امروز جامعه بر سر مزار این شهیده بود که باعث شد تا بدانند این انقلاب با فدا شدن جان هم سن و سالان خودشان به اینجا رسیده است و قدر آن را بدانند.
 
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با قدمتی بیش از ۵۰ سال، در حوزه های فرهنگی، هنری، ادبی، اسلامی و علمی در سطح مدارس فعالیت می کند. این کانون در تمامی شهرستان های استان مرکزی با ۵۰ مرکز ثابت، سیار و پستی به فعالیت مشغول است.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1650520
ارسال نظر
نظرات