شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650556
رئیس کل دادگستری استان مرکزی:

دانشگاه دفاع مقدس انسان های بزرگی را تربیت کرد

دانشگاه دفاع مقدس انسان های بزرگی را تربیت کرد
موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: دانشگاه دفاع مقدس پرتوی از کربلا و حماسه عظیم حسینی را رقم زد و انسان های بزرگی را تربیت کرد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ حجت الاسلام موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی امروز در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس در اراک گفت: دانشگاه دفاع مقدس پرتوی از کربلا و حماسه عظیم حسینی را رقم زد و انسان های بزرگی را تربیت کرد.

موسوی با اشاره به اینکه امروز واکاوی، بررسی، نقل خاطرات و تبیین درست دفاع مقدس نیاز مبرم جامعه، مسئولین و مردم است و باید به آن توجه شود اظهار کرد: اگر امروز ما از قداست دفاع مقدس سخن می گوییم این قداست باید به خوبی به نسل جوان منتقل شود چراکه امروز دنیای استکبار با همه توان کمر همت را بسته که آسیبی به این سرزمین بزند که قطعا با اراده الهی به سرانجام نخواهد رسید.

وی ادامه داد: اگر ما دفاع مقدس را به درستی تبیین کنیم و آرمان ها و اهداف عالی خالقان آن را ترسیم کنیم قطعا با عنایات خاصه خداوند دشمنان آرزوهای خود را به گور خواهند برد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی بیان کرد: محور خلق کنندگان دفاع مقدس تشخیص حق بود و با پشت پا زدن به همه مسائل مادی و آرزوها در راه حق با تمام توان ایستادگی کردند و امروز باید این مسئله درس مهمی برای ما باشد.

موسوی یادآور شد: مشعل فروزان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به دست ولایت فقیه بود و امروز به شایستگی پرچم ولایت به دستان با کفایت مقام معظم رهبری است و امروز باید بیش از هر زمانی چشم و گوشمان به ولی باشد.

وی با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی عمر خود را در راه مجاهدت و فداکاری در راه اسلام سپری کرد که در نهایت با عاقبت بخیری به شهادت رسید و امروز باید مکتب شهید سلیمانی برای نسل جوان تبیین شود بیان کرد: سیره و شناخت حاج قاسم سلیمانی کار بسیار سختی است و حقیقتا ما این شهید بزرگوار را نشناختیم اما حاج قاسم را می توان با اطرافیان او شناخت، یکی از دوستان حاج قاسم مقام معظم رهبری است که ایشان چندین بار خود را رفیق حاج قاسم خواندند و یا آیت الله جوادی آملی که حاج قاسم را برادر دیرینه خود می پندارد.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی گفت: اگر نگاهی به وصیت نامه شهدا داشته باشین می بینیم همه آنها توصیه به ولی فقیه می کنند و امروز باید ببینیم  ولی فقیه کجا پا می گذارند و ما پشت سر ایشان حرکت کنیم.

موسوی بیان کرد: دفاع مقدس امروز یعنی راهی که روشن شده را و همراه با ولایت فقیه با قوت طی کنیم و خروجی دانشگاه دفاع مقدس باید تربیت انسان تراز انقلاب و حاج قاسم سلیمانی باشد.

وی ادامه داد: امروز نباید تنها به گذاشتن تمثال امام، حاج قاسم و مقام معظم رهبری در اتاق هایمان و مرزهایمان اکتفا کنیم و باید منویات و بیانات مقام معظم رهبری را عملیاتی کنیم و به سیره و مکتب شهید سلیمانی بیشتر توجه داشته باشیم و اگر غیر از این باشد قطعا در قبال شهدا کم کاری کرده ایم.

رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: امروز تکریم پیشکسوتان دفاع مقدس به معنی این است که باید راه این عزیزان ادامه داشته باشد چراکه پیشکسوتان بزرگوار تر از آن هستند که نیازی به تجلیل و تکریم ما داشته باشند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1650556
ارسال نظر
نظرات