شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 22:45 منتشر شده در مورخ: 1399/07/03 شناسه خبر: 1650647
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی

اجرای ۱۴۰ پروژه آبرسانی کشاورزی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد/بهره برداری از ۲۷۰ پروژه محرومیت زدایی در هفته دفاع مقدس

اجرای ۱۴۰ پروژه آبرسانی کشاورزی در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی قرار دارد/بهره برداری از ۲۷۰ پروژه محرومیت زدایی در هفته دفاع مقدس
محترمی گفت: در هفته دفاع مقدس امسال ۲۷۰ پروژه محرومیت زدایی در استان به بهره برداری می رسد که اعتبار آنها بیش از ۳۰ میلیارد تومان است و اینها هدیه شهدا و مقام معظم رهبری به مردم شریف استان هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی عصر امروز در آیین افتتاح پروژه های محرومیت زدایی در روستاهای زرندیه که با حضور فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی برگزار شد گفت: امروز ۸۰۰ گروه جهادی در استان مرکزی به عنوان سربازان جبهه محرومیت زدایی و پیشگامان خدمت رسانی به مردم هستند که با حضور در روستاها و مناطق محروم بسیاری از تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده اند.

محترمی اظهار کرد: سازماندهی گروه های جهادی بر اساس تخصص محور و منطقه محور است که بیش از ۲۲ هزار نفر در سطح استان در عرصه های مختلف عمرانی، بهداشتی، پزشکی ، خدماتی ، کشاورزی ، درمانی ، صنعتی، تولیدی و سایر فعالیت ها خدمات تخصصی به مردم ارائه می کنند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین نیازهای امروز مردم روستا آبرسانی کشاورزی است که با توجه به احساس نیازی که در این حوزه وجود داشت بیش از ۱۴۰ پروژه آبرسانی کشاورزی در سال ۹۹ در دستور کار بسیج سازندگی استان مرکزی است که تاکنون ۶۰ پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده و ۳۰ پروژه در دست اقدام و باقی پروژه ها عملیات شروع آنها به زودی شروع خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی بیان کرد: ایجاد اشتغال برای جوانان و سایر مردم نیز به عنوان یکی از مسائل مهمی است که توسط بسیج سازندگی دنبال می شود که با تکیه بر ۵۲۰ صندوق قرض الحسنه مردم پایه در سال ۹۹ به دنبال ایجاد اشتغال یک هزار نفری هستیم که امیدواریم تا پایان سال محقق شود.

وی افزود: در خصوص مبارزه با بیماری منحوس کرونا از ابتدای شیوع این ویروس بسیج سازندگی با حضور میدانی به خدمت رسانی در حوزه های مختلف نقش آفرینی کرده و تا پایان این بیماری در کنار مردم و سایر دستگاه های مسئول به ویژه مدافعان سلامت خواهد بود.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی گفت: تولید و توزیع بیش از ۳ میلیون ۶۰۰ هزار ماسک بهداشتی، فعالیت ۳۰ کارگاه تولید ماسک و دستکش بهداشتی و توزیع ۱۷۶ هزار بسته معیشتی از جمله اقدامات مهم بسیج سازندگی استان مرکزی است.

محترمی خاطرنشان کرد: در هفته دفاع مقدس امسال ۲۷۰ پروژه محرومیت زدایی در استان به بهره برداری می رسد که اعتبار آنها بیش از ۳۰ میلیارد تومان است و اینها هدیه شهدا و مقام معظم رهبری به مردم شریف استان هستند.

بهره برداری از ۱۲ پروژه محرومیت زدایی در بخش های روستایی زرندیه

امروز به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در چهارمین روز از هفته با برکت دفاع مقدس شاهد بهره برداری از ۱۲ پروژه محرومیت زدایی در بخش های روستایی زرندیه بودیم که شامل ۶ خانه محروم ، ۱ یادمان شهدای گمنام ، ۳ پروژه آبرسانی کشاورزی و ۲ پروژه آبرسانی شرب هستند.

سرهنگ پاسدار حسین روح افزا فرمانده سپاه ناحیه زرندیه در آیین افتتاح پروژه های محرومیت زدایی در روستاهای زرندیه با حضور فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: امروز به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در چهارمین روز از هفته با برکت دفاع مقدس شاهد بهره برداری از ۱۲ پروژه محرومیت زدایی در بخش های روستایی زرندیه بودیم که شامل ۶ خانه محروم ، ۱ یادمان شهدای گمنام ، ۳ پروژه آبرسانی کشاورزی و ۲ پروژه آبرسانی شرب هستند.

روح افزا اظهار کرد: یکی از پروژه های شاخص امروز بهره برداری از کانال بتنی انتقال آب کشاورزی روستای امیرآباد شهرستان زرندیه است که خوشبختانه خیرات و برکات زیادی برای اهالی آن منطقه داشته است.

وی ادامه داد: در سال ۹۹ بیش از ۵۰ پروژه محرومیت زدایی در بخش روستایی در دستور کار سپاه ناحیه زرندیه است که با همت بسیجیان و مشارکت مردم روستا و خیرین در حال انجام هستند.

فرمانده سپاه ناحیه زرندیه بیان کرد: بسیج سازندگی ناحیه مقاومت زرندیه با تکیه بر صندوق های اشتغال زایی با تکیه بر مردم در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد گام های موثری برداشته که این صندوق ها با حضور اهالی مردم روستا و محله ها به دنبال حل مشکلات اشتغال مناطق تحت پوشش خود می باشند.

روح افزا افزود: بیش از ۶۰ گروه جهادی در بسیج سازندگی شهرستان زرندیه به استعداد ۶۲۰ نفر سازماندهی شده اند که در بخش ها و عرصه های مختلف خدمت رسانی به مردم خدمت ارائه می دهند.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین اقداماتی که در بخش دامداری روستاها در حال انجام است طرح همگام با دامداران است که در ابتدای کار با احصاء مشکلات و رصد آنها در جهت تقویت فعالیت دامداری گام های موثر برمی داریم که تاکنون بیش از ۵ روستا در این راستا در دستور کار قرار گرفته اند.

روح افزا اظهار کرد: در راستای تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید و لبیک به دغدغه مهم مقام معظم رهبری قرارگاه تخصصی جهش تولید در سپاه شهرستان زرندیه راه اندازی شده و جلسات تخصصی برای ایجاد اشتغال و راه انداختن چرخه تولید در شهرستان نیز برگزار شده که مهمترین آن احداث کانال آب رسانی است که بیش از ۱۵ کیلومتر تاکنون انجام شده و با اقدامات موثر راندمان آب را به ۶۰ درصد افزایش داده ایم.

فرمانده سپاه ناحیه زرندیه گفت: قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه شهرستان زرندیه در سالجاری با تکیه بر بسیجیان و جهادگران جوان اقدامات مهم و تاثیر گذاری انجام داده که خوشبختانه خیرات و برکات زیادی برای مردم به همراه داشته است.

وی اضافه کرد: اجرای خط لوله توسعه، اصلاح انتقال آب آشامیدنی در روستای علیشار، لایروبی و ریزش برداری قنات عین آباد بخش خرقان ، اجرای زیرسازی و حفاری محل احداث استخر ذخیره آب کشاورزی برای مزارع کشاورزی در روستای حصار از بخش خرقان ، پروژه توسعه و اصلاح خط لوله انتقال آب شرب روستای صدرآباد ، اجرای خط لوله انتقال آب شرب روستای چناقچی سفلی از سرچشمه تا روستا ، اجرای ۱۲۰۰ متر از کانال بتنی انتقال آب کشاورزی امیرآباد سولی دره، افتتاح کارگاه تولید ماسک با ظرفیت تولید روزانه ۱۵۰۰ قطعه ماسک در کارگاه تولیدی شهدای مدافعان سلامت ، اهداء ۸ سری جهیزیه اهداء شده از سوی مقام معظم رهبری ، اجرای زیرسازی و حفاری مسیر اجرای کانال بتنی انتقال آب کشاورزی در مزرعه بست باغی روستای علیشار  ،احداث ۴ واحد مسکونی در روستای گرکباغی ، احداث کانال بتنی انتقال آب کشاورزی در مزرعه ازناب رازقان ، افتتاح پروژه خط لوله انتقال آب کشاورزی در مزرعه چنار روستای ازبیزان ، اتمام احداث واحدهای مسکونی در روستای چلسبان از جمله اقدامات مهم در سالجاری قرارگاه محرومیت زدایی هستند.

فرمانده سپاه ناحیه زرندیه تصریح کرد: در خصوص اقدامات مقابله با کرونا اقدامات بسیار گسترده ای در حوزه های مختلف انجام شده که مهمترین آن تهیه و توزیع بیش از ۱۵ هزار و ۷۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۲۰۰ هزار تومان، تولید و توزیع بیش از ۱۰۰ هزار ماسک، راه اندازی ۱ کارگاه تولید ماسک و دستکش بهداشتی است.

وی افزود: در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس با توجه به اهمیت چهلمین سالگرد دفاع مقدس بیش از ۵۰ عنوان برنامه در نظر گرفته شده که مهمترین آن برگزاری برنامه گردهمایی رزمندگان دفاع مقدس است که درطول این هفته انجام خواهند شد.

روح افزا بیان کرد: همایش تجلیل از رزمندگان، همایش مشق رزم مجدد، رژه موتوری، برگزاری یادواره‌های شهدا، نمایشگاه عکس، مسابقات ورزشی، نشست‌های روشنگری و بصیرتی، خاطره گویی رزمندگان دفاع مقدس، تجلیل از جهادگران سلامت، اعزام تیم‌های پزشکی به مناطق محروم و افتتاح پروژه‌های سازندگی در مناطق محروم و ...  از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس در شهرستان زرندیه است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه شهرستان دلیجان ۴۳۳ شهید والامقام تقدیم انقلاب اسلامی کرده و در بین شهرستان های استان مرکزی با توجه به جمعیت آن برتر است لذا کلیه پروژه ها و برنامه ها در طول سال با محوریت شهدا نیز اجرایی خواهند شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1650647
ارسال نظر
نظرات