شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 10:54 منتشر شده در مورخ: 1399/07/04 شناسه خبر: 1650720
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس مطرح کرد؛

ماجرای اعتراض نمایندگان به حضور وزیر پیشنهادی صمت در مجلس/ رئیس جمهور در جلسه رای اعتماد حضور داشته باشد

ماجرای اعتراض نمایندگان به حضور وزیر پیشنهادی صمت در مجلس/ رئیس جمهور در جلسه رای اعتماد حضور داشته باشد
علی جدی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس قانون باید رئیس جمهور هنگام رای اعتماد وزیر پیشنهادی در مجلس حضور یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی جدی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، درباره اعتراض نمایندگان مجلس به حضور وزیر پیشنهادی وزارت صمت اظهار داشت: این مسئله موضوع خاصی نبود بلکه وزیر پیشنهادی به دعوت هیات رییسه در مجلس حاضر شده بود اما برخی از نمایندگان اعتراض کردند.

وی افزود: علت اعتراض نمایندگان این بود که وزیر پیشنهادی باید در ابتدا از مجلس رای اعتماد بگیرد یا حداقل در روزی که قرار است رأی اعتماد بگیرد در مجلس حاضر شود و پیش از آن حق حضور ندارد.

جدی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس اعتراض کردند که حضور وزیر پیشنهادی خلاف آیین‌نامه است.

وی عنوان کرد: هیات رئیسه هم پس از اعتراض نمایندگان اعلام کردند که وی در دفتر هیات رئیسه حضور یابد و با نمایندگان دیدار داشته باشد.

جدی تصریح کرد: هیات رئیسه وی را  به مجلس دعوت کرده بود اما نمی توانست قبل از اینکه جلسه رای اعتماد برگزار شود وی را به صحن علنی مجلس بیاورند.

وی عنوان کرد: علت اعتراض نمایندگان  این بود که حضور وی خلاف آیین‌نامه بوده و هیات‌رئیسه هم وی را هدایت کردند که در دفتر هیات رئیسه با نمایندگان دیدار کند.

جدی درباره مطالبه نمایندگان برای حضور رئیس‌جمهور در جلسه رای اعتماد وزیر صمت در صحن مجلس گفت: بر اساس قانون باید رئیس جمهور  هنگام رای اعتماد وزیر پیشنهادی در مجلس حضور یابد.

وی افزود: اگر رئیس‌جمهور در این جلسه حضور نیابند نشان از کم‌لطفی وی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس جمهور بیش از ۴.۵ ماه وزارت خانه مذکور را بدون وزیر نگه داشته است.

جدی بیان کرد: قانون مطرح کرده که رئیس‌جمهور باید برای دفاع از وزیر پیشنهادی در صحن علنی مجلس حضور یابد و اگر حضور پیدا نکند نشان از کم اهمیتی موضوع است و در نهایت تشخیص با شخص وی خواهد بود.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1650720
ارسال نظر
نظرات