شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 11:24 منتشر شده در مورخ: 1399/07/04 شناسه خبر: 1650726

وضعیت ارائه خوابگاه دانشجویی در سال جاری

وضعیت ارائه خوابگاه دانشجویی در سال جاری
معاون دانشجویی دانشگاه تهران گفت: دانشجویان مقطع کارشناسی به صورت حضوری آموزش می‌بینند و نیازی به خوابگاه دارند و دانشجویان تحصیلات تکمیلی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری باید در دانشگاه به صورت فیزیکی حضور داشته باشند و به آن‌ها حتما خوابگاه داده خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید حبیبا، درباره وضعیت اسکان دانشجویان با توجه به شرایط ویروس کرونا اظهار کرد: دانشجویان مقطع کارشناسی به صورت حضوری آموزش می‌بینند و به همین علت به خوابگاه احتیاجی ندارند.

او افزود: از آن جایی که دانشجویان تحصیلات تکمیلی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری برای انجام کار‌های عملی، آزمایشگاهی، میدانی و ... باید در دانشگاه به صورت فیزیکی حضور داشته باشند؛ باتوجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا به آن‌ها حتما خوابگاه داده خواهد شد.

حبیبا تصریح کرد: برای رفع مشکل اینترنت دانشجویان از چند طریق اقدام کرده ایم و طبق ملاقاتی که بین وزرای علوم و ارتباطات تصمیم بر این شد تا دامنه اینترنت تمام دانشگاه‌های کشور به صورت رایگان باشد.

او با بیان اینکه دانشگاه تهران برای دانشجویان مناطق کمتر برخوردار به دنبال تهیه بسته‌های اینترنتی است، تاکید کرد: نیاز دانشجویان به اینترنت و مشکلات مادی آن‌ها باید از طریق فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها گواهی شود؛ به این‌صورت بسته‌های حمایتی در اختیارشان قرار بگیرد تا دانشجویان از فرایند آموزش عقب نمانند.

معاون دانشجویی دانشگاه تهران درباره اتصال دانشجویان به اینترنت گفت: طبق بررسی‌های وزارت علوم اعلام شد که ۳ الی ۵ درصد دانشجویان در روستا‌های دور افتاده یا مناطق محروم مشکل اتصال به اینترنت دارند.

حبیبا با اشاره به تعمیرات خوابگاه‌های دانشگاه تهران اظهار کرد: ۵ ساختمان دانشگاه در سطح شهر به صورت اساسی و بنیادی در حال تعمیر است و یک خوابگاه ۳۰۰ نفره هم در خود دانشگاه تهران به کمک خیرین درحال ساخت داریم که امیدواریم تا پایان بهمن این پروژه به اتمام برسد.

انتهای پیام/ا

منبع:باشگاه خبرنگاران

 

https://www.dana.ir/1650726
ارسال نظر
نظرات