شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 14:49 منتشر شده در مورخ: 1399/07/04 شناسه خبر: 1650772
امام جمعه شهرستان نیر:

اهمیت تبیین عظمت دفاع مقدس، در مقابله با جریان تحریف است/ ادبیات دفاع مقدس تقویت شود

اهمیت تبیین عظمت دفاع مقدس، در مقابله با جریان تحریف است/ ادبیات دفاع مقدس تقویت شود
حجت الاسلام نعمتی امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه ادبیات دفاع مقدس امروز باید تقویت شود گفت: اهمیت تبیین عظمت دفاع مقدس، در مقابله با جریان تحریف است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، حجت الاسلام آیت نعمتی امام جمعه شهرستان نیر در خطبه های این هفته با بیان اینکه  ادبیات دفاع مقدس امروز باید تقویت شود گفت: اهمیت تبیین عظمت دفاع مقدس، در مقابله با جریان  تحریف است.

امام جمعه شهرستان نیر در ابتدای سخنان خود به اهمت تقوا در زندگی انسان ها پرداخت و گفت: تقوا برای مراقبت انسان از طمع شیطان است و برای اینکه برای اینکه انسان فاسد و منحرف نشود باید از خود مراقبت کند.

وی با بیان اینکه هر انسانی قابلیت لغزش دارد، گفت: انسان اگر از خود مراقب نکند فساد پذیر خواهد بود چراکه هیچکس از طمع شیطان در امان نیست.

حجت الاسلام نعمتی از تقوا به عنوان تنها راه در امان ماندن از طمع شیطان نام برد و گفت: کسی که با خدا معامله کرد یعنی دعا،توجه، ذکر، توکل به خداوند متعال داشت در امان است.
 
اهمیت تبیین عظمت دفاع مقدس، در مقابله با جریان  تحریف است
 
وی در ادامه سخنان خود به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در دوران دفاع مقدس با وجود تجهیزات پیشرفته جنگی رژیم بعثی و حمایت‌های همه جانبه استکبار همچون آمریکا، روسیه، ایتالیا، آلمان، فرانسه و انگلیس از دشمن، این ملت مقاوم ایران بودند که سرافراز میدان شدند و این رشادت های رزمندان اسلام است که همچنان ترس را در دل دشمنان اسلام زنده نگه داشته است.
 
امام جمعه شهرستان نیر در ادامه سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در آغاز هفته دفاع مقدس و آیین تجلیل از یک میلیون و رزمنده و ایثارگر اشاره کرد و گفت: اهمیت تبیین عظمت دفاع مقدس، در مقابله با جریان تحریف است.
 
وی افزود: پیروزی جمهوری اسلامی در جنگ تحمیلی با وجود حمایت های کشورهای قدرتمند دنیا از رژیم بعث برای ساقط کردن یک کشور و مسلط شدن بر آن و حتی تجذیه آن مثل خورشید  بر همه روشن است.
 
حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس یکی از عقلانی ترین حوادث تاریخی ملت ایران است، گفت: حتی قبول قطعنامه با وجود اینکه از آن به نوشیدن جام زهر تعبیر شده است مدبرانه بود.
 
وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته به جنگ تبلیغاتی دشمنان علیه مردم ایران اسلامی اشاره کرد و گفت: خدمت جهادی پاسخ ملت انقلابی ایران به هجمه های تبلیغاتی دشمنان است.
 
امام جمعه شهرستان نیر به جنگ هشتک ها در فضای مجازی علیه ایران اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: راه اندازی هشتک هایی همچون دختران خیابان انقلاب، نه به حجاب اجباری، رومینای اشرفی، نوید افکاری و حتی تحریم ورزش جوانان از روی استیصال غرب است که توان مقابله با نظام جمهوری اسلامی را در فضای حقیقی ندارند.
 
وی با بیان اینکه نوید افکاری آدم کشته است و باید اعدام می شد، گفت: اغتشاشات آبان ۹۸ هم یکی از جریاناتی بود که دشمنان اسلام با تبلیغات منفی در صدد دخالت در امور داخلی کشور ما بودند.
 
این مبلغ اسلامی به تبلیغات رسانه ای معاند علیه کشور ایران پرداخت و گفت: امروز ماهیت پلید چنین شبکه هایی برای ملت ایران ثابت شده است.
 
وی با بیان اینکه دشمن امروز همان دشمن 40 سال پیش است گفت: مردم ما نیز تغییر نکرده اند و همچون جوانان دوران انقلاب و دفاع مقدس اماده دفاع از سرزمین خود هستند.
 
حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه امروز میدان جنگ دشمن عوض شده است گفت: دشمن درصدد است از تغییر  جنگ نظامی به میادینی چون جنگ اعتقادی و فرهنگی و جنگ نرم به اهداف خود برسد اما از این غافل است که جوانان امروز راسخ تر از جوانان دوران انقلاب پای آرمان های انقلاب ایستاده اند.
 
وی در ادامه سخنان خود به راهکارهای مقابله با جنگ امروز دشمنان اشاره کرد و گفت: دفاع مقدس در واقع برای کشور سرمایه گذاری کرد .
 
امام جمعه شهرستان نیر از ادبیات دفاع مقدس بعنوان یکی از راهکارهای مقابله با دشمنان نام برد وگفت: برای جلوگیری از دست های تحریف این امر مهم ، تقویت ادبیات دفاع مقدس لازم و ضروری است.
 
وی با بیان اینکه دفاع مقدس سرچشمه جوشان است، گفت: زنده نگه داشتن خاطرات خط مقدم جنگ، امروز یکی از راهکارهای مقابله با جنگ نرم دشمنان است.
 
حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه دشمنان امروز با برگه های جدیدی وارد میدان مبارزه شده اند، از مسئولان نظام خواست تا با مدل سازی های جدیدی برای حضور مردم در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی همچون شهدا زمینه ظهور، بروز و حضور استعدادهای نسل های چهارم و پنجم انقلاب را در مدیریت‌های میانی، خرد و کلان کشور را فراهم کنند.
 
وی با بیان اینکه باید به جوانان با تحصیلات عالیه جهت مدیریت کشور میدان داده شود، گفت: این جوانان کمتر از جوانان و نوجوانان دوران دفاع مقدس نیستند بلکه این افراد متخصص نیز هستند و باید مدیریت علمی، آموزشی و اجرایی کشور به جوانان سپرده شود تا کشور به سرعت پیشرفت کند.
 
آمریکا در یک بن بست جهانی گرفتار شده است
 
 امام جمعه شهرستان نیر در بخش دیگری از سخنان خود به مکانیسم ماشه و  انتخابات آمریکا اشاره کرد و گفت: تهدید ترامپ برای رای آوردن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تحت عنوان مکانیسم ماشه، به علت گرفتار شدن آمریکا در یک بن بست جهانی است.
 
وی با بیان اینکه مکانیسم ماشه بی خاصیت است، تصریح کرد: مسئولان ما باید هوشیار باشند چراکه اگر آمریکا و غرب در هر موردی  هم که با هم اختلاف داشته باشند برای مهار و مقابله با انقلاب ایران اختلافی ندارند، بنابراین بهتر است مسئولان ما بیش از این معطل موضوع هسته‌ای نمانند و به علت عدم عملی کردن تعهدات اروپا و آمریکا از برجام خارج شوند.
 
حجت الاسلام نعمتی از مسئولان خواست تا گشایش اقتصادی را با مسئله انتخابات امریکا گره نزنند چراکه حل مشکلات اقتصادی مملکت تنها به دست  دست مدیران جهادی، انقلابی و قوای سه گانه اتفاق می‌افتد.
 
وی افزود: کنترل قیمت ها، مبارزه با قاچاق و رانت و باند بازی یکی از راه های اصلاح اقتصاد کشور است که مسئولان باید نسبت به اجرای آن اهتمام کنند.
 
امام جمعه شهرستان نیر با بیان اینکه دولتمردان با مردم همراه نشده اند، تصریح کرد: این عدم همراهی مسئولان با مردم است که کار را تا به اینجا کشانده است چراکه اگر این همراهی اتفاق می افتاد مردم نیز افشاگری می کردند  و دزدی ها، کم کاری ها و فسادها نیز کاهش پیدا می کرد.
 
وی گفت: مسئولی که از مردم و سوالاتشان بترسد قطعا آن جامعه دچار مشکل خواهد شد.
 
حجت الاسلام نعمتی با بیان اینکه مسئول باید در دوران خدمت خود در حوزه خدمتی اش تلاش کند، خاطرنشان کرد: هرچند طبق قانون اساسی کارمندان و مسئولان از کارهای خصوصی و شرکتی در وقت اداری منع شده اند اما این امر نباید در وقت غیر وقت اداری هم منجر به رانت خواری شود.
 
کوه خواری در شهرستان نیر متوقف شود
 
امام جمعه شهرستان نیر در بخش پایانی سخنان خود به سفر رئیس قوه قضائیه به استان اردبیل نیز اشاره کرد و گفت:از رئیس قوه قضاییه می خواهیم از پدیده کوه خواری در روستای شیران  از توابع شهرستان نیر جلوگیری کنند چراکه این امر علاوه بر لطمه به اقتصاد استان، منظره طبیعت را نیز از بین می برد.
 
وی گفت: اگر پدیده کوه خواری و استفاده نادرست از منابع طبیعی شهرستان نیر متوقف نشود حوادثی همچون شهرستان معمولان در بلایای طبیعی همچون سیل برای شهرستان نیر هم متصور است.
 
حجت الاسلام نعمتی از مسئولین ورزش و جوانان استان اردبیل نیز انتقاد کرد و گفت: فعالیت های ورزشی شهرستان نیر در حوزه جوانان بخصوص در رشته شمشیربازی،فوتبال،فوتسال و ورزش های رزمی همچون  کاراته و تکواندو بسیار مظلوم  واقع شده است.
 
وی به مطالبه گری نیز اشاره کرد و گفت: مسئولین باید از روحیه مطالبه گری جوانان استقبال کنند چراکه تا زمانیکه مطالبه‌گری نباشد و مسئولان دم دست مردم قرارنگیرند، فساد نیز زیاد خواهد شد.
 

انتهای پیام/ج

https://www.dana.ir/1650772
ارسال نظر
نظرات