شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1399/07/04 شناسه خبر: 1650776
امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز جمعه؛

نظام اسلامی سرمایه عظیمِ جهاد نظامی را بار دیگر احیا کرد/دستگاه های مرتبط اجازه ترویج بی بند و باری را ندهند

نظام اسلامی سرمایه عظیمِ جهاد نظامی را بار دیگر احیا کرد/دستگاه های مرتبط اجازه ترویج بی بند و باری را ندهند
آیت الله دری نجف آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: در گوشه و کنار شهر و استان و در برخی خانه باغ ها، مراسم هایی برگزار می شود که نه تنها ماسک ها کنار می رود بلکه روسری ها هم کنار می رود. انگار نه انگار که در ماه محرم و صفر قرار داریم. از دستگاه های مرتبط می خواهیم تا نظارت بیشتری داشته باشند و به سادگی اجازه ندهند این ابتذال و بی بند و باری که خواسته دشمنان این کشور است در جامعه ما اجرا شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ آیت الله دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در خطبه های این هفته نماز جمعه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: خدا را شاکریم که با گذشت ۴۰ سال از جنگی تحمیلی که به صورت ظالمانه علیه کشورمان صورت گرفت، امروز قدرتمندانه روی پای خود ایستاده ایم.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی به طور قطع برای صدها سال ادامه خواهد یافت، افزود: امروزه نظام اسلامی چه از نظر نیروی انسانی، چه از نظر صنایع مختلف داخلی، چه از نظر برخورداری از جایگاهی قدرتمند در دنیا، چه از نظر بالا بردن نام اسلام در دنیا، حرفی برای گفتن دارد.

آیت الله دری نجف آبادی ادامه داد: امروز به برکت نظام اسلامی نقیصه بزرگی که مدت ها بود فراموش شده بود، یعنی جهاد نظامی بار دیگر احیا شد که سرمایه بسیار بزرگی است. همچنین امروز هزاران نیروی مسلح آماده به خدمت و جهاد داریم که همگی از برکت امام و انقلاب است.

وی با اشاره به نقش فرماندهی امام خمینی(ره) در دفاع مقدس، گفت: نقش ایشان بسیار پر رنگ و موثر بود و در دیداری هم که مسئولین برگزاری کنگره با رهبر انقلاب داشتیم، بنده این نقش را در حضور رهبری بیان کردم. مدیریت، تدبیر، استراتژی و هدایت جنگ تحمیلی توسط امام تاثیر بسیار زیادی در دفاع مقدس داشت. البته مردم نیز با وفاداری خود به امام، سخنان ایشان را با گوش جان می پذیرفتند و به دستورات ایشان عمل می کردند که این عشق و ارادت به امام چه در زمان استقبال از ایشان در لحظه ورود به ایران، چه در بدرقه ایشان تا جایگاه ابدی شان و چه در گرامیداشت سالروز وفات ایشان خود را نشان می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به صبر و استقامت خانواده و خصوصا مادران شهدا، تصریح کرد: در این جنگ تحمیلی مادرانی حضور دارند که چند فرزند خود را در راه دفاع از انقلاب و کشور فدا کردند ولی با صبری مثال زدنی، خم به ابرو نیاوردند. این صبر و استقامت را به غیر از واقعه کربلا در کجای تاریخ دیده اید. این نشان می دهد مادران شهدا با تأسی به صبر حضرت زینب(س) علیرغم فدا کردن فرزندان خود در راه دین، اما گلایه نکردند.

آیت الله دری نجف آبادی در بخش دیگری از خطبه ها با اشاره به آغاز ماه مهر، گفت: امسال شروع سال تحصیلی از نیمه شهریور آغاز شد که به دلیل شیوع کرونا قسمتی حضوری و قسمتی غیرحضوری است. البته آموزش حضوری در اولویت قرار دارد که باید برای آن با رعایت موارد بهداشتی، مدیریت داشت.

وی با درخواست از مردم جهت رعایت موارد بهداشتی و خودداری از سفرهای غیرضروری، گفت: البته متاسفانه متوجه شده ایم در گوشه و کنار شهر و استان و در برخی خانه باغ ها، مراسم هایی برگزار می شود که نه تنها ماسک ها کنار می رود بلکه روسری ها هم کنار می رود. انگار نه انگار که در ماه محرم و صفر قرار داریم. لذا از دستگاه های مرتبط می خواهیم تا نظارت بیشتری داشته باشند و به سادگی اجازه ندهند این ابتذال و بی بند و باری که خواسته دشمنان این کشور است در جامعه ما اجرا شود.

امام جمعه اراک با بیان اینکه دشمنان ما می خواهند با ترویج بی بند و باری، ما را از آرمان های متعالی اسلامی جدا کنند، تاکید کرد: اتاق جنگ دشمنان این ملت هر روز نقشه ای جدید برای نظام اسلامی می کشد که یکی از آنها عادی سازی رابطه رژیم صهیونیستی با کشورهای مرتجع عربی است و یکی دیگر تهاجم فرهنگی است. بازی با اعتقادات، اخلاق و افکار جوانان ما توطئه دیگر دشمنان ماست که در نهایت به دنبال بی هویت کردن جوانان ما هستند که از همه خطرها خطرناک تر است. لذا باید با قدرت این هویت دینی و اسلامی را حفظ کنیم و هم خانواده ها هم دستگاه های مسئول در این امر مانند آموزش و پرورش، صدا و سیما، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ... نباید خوابشان ببرد، بلکه باید با هوشیاری مواظب باشند تا سرمایه و عزت ما که همان معنویات و ایمان و آرمان های اسلام و انقلاب است، از دست نرود. همچنین همه بدانند هر گونه آسیبی به این آرمان ها خیانت و جنایت در حق اسلام و خون مقدس شهداست.

وی در پایان یاد و خاطره آیت الله ممدوحی، آیت الله صانعی و مرحومه دکتر طوبی کرمانی را گرامی داشت و برای ایشان از خداوند طلب مغفرت کرد.

 

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1650776
ارسال نظر
نظرات