شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 16:01 منتشر شده در مورخ: 1399/07/04 شناسه خبر: 1650786
مدیر کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

فعالیت 15 هزار هنرمند در حوزه صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد

فعالیت 15 هزار هنرمند در حوزه صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد
صفایی با بیان اینکه 15 هزار هنرمندن در حوزه صنایع دستی فعال هستند، گفت: در نمایشگاه صنایع دستی از هنرمندان مطرح استان حمایت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  صبح زاگرس مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در خصوص ظرفیت های گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با این پایگاه خبری  گفت: در حوزه گردشگری ظرفیت مهمی با 31 طرح را داریم.

وی با اشاره به حوزه میراث فرهنگی و پروژه های در دست اقدام، گفت: بلاد شاپور و پل تاریخی پاتاوه، بریم باشت، قلعه عزیزی ساماندهی و مرمت خواهد شد.

مجید صفایی با بیان اینکه ظرفیت های صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد قابل مقایسه با هیچ نقطه ای از استان های جنوبی کشور نیست، گفت: در شهرستان دنا بخش سادات محمودی و در حوزه گچساران نیز باباکلان، بیدزرد پایلوت گردشگری این شهرستان هستند.

صفایی در خصوص گلیم دیشموک گفت: گلیم دیشموک ثبت ملی شده و در بحث نمایشگاه های بین المللی استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه دائمی صنایع دستی در هفته گردشگری راه اندازی می شود، تاکید کرد: در نمایشگاه صنایع دستی از هنرمندان مطرح استان حمایت می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی با اشاره به سال جهش تولید گفت: به کلیه شهرستان های استان اعلام شده که هر شهرستان  2 الی 3 کارگاه صنایع دستی راه اندازی کنند تا هنرمندان در این حوزه ساماندهی شوند.

وی در خصوص تعداد کارگاه صنایع دستی در  استان، بیان کرد: 54 کارگاه صنایع دستی در حال کار بوده و  35 هزار هنرمند مطرح در حوزه صنایع دستی وجود دارد که از این تعداد  15 هزار نفر به صورت فعال در حال کار هستند.

صفایی در خصوص مشکلات ویروس کرونا و تاثیر بر عملکرد هنرمندان در بخش صنایع دستی، گفت: در تلاشیم بازارچه های صنایع دستی در استان راه اندازی شود تا این هنرمندان بتوانند به آسانی تولیدات خود را به عرضه و فروش برسانند تا بازار آنها راکد نباشد همچنین درصدد هستیم با راه اندازی کارگروه های اشتغال بحت حمایت از آنها در خصوص پرداخت تسهیلات کارگاهی و انفرادی دنبال شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1650786
ارسال نظر
نظرات