شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 08:27 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1650868
در گفتگوی تفصیلی رزمنده دفاع مقدس با دیارآفتاب مطرح شد؛

دفاع مقدس الگویی برای شرایط سخت کشور/ فداکاری پرستاران در برابر کرونا یادآور فداکاری رزمندگان در خط مقدم جنگ

دفاع مقدس الگویی برای شرایط سخت کشور/ فداکاری پرستاران در برابر کرونا یادآور فداکاری رزمندگان در خط مقدم جنگ
فخرالاسلام کارشناس سیاسی و رزمنده دفاع مقدسبا بیان اینکه مقاومت تنها راه پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان است، گفت: همانطور که رزمندگان دفاع مقدس علیرغم نبود امکانات و تجهیزات و با دست خالی مقابل دشمنان ایستادگی کردند و در نهایت به پیروزی رسیدند، امروز هم ملت ایران تنها با ایستادگی و مقاومت مقابل زورگویان عالم به پیروزی خواهد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل فخرالاسلام کارشناس مسائل سیاسی و رزمنده دفاع مقدس در گفتگویی تفصیلی با دیارآفتاب، با اشاره به درس هایی که می توان از دفاع مقدس گرفت، گفت: این دوران سرتاسر درسهایی برای سیاست، اقتصاد، فرهنگ و ... است و اگر به خوبی بتوان این فرهنگ را تبیین کرد، می توان در تمام شرایط سخت کشور از آن الگوبرداری کرد.

وی با اشاره به هدف والای رزمندگان دفاع مقدس در هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: این روحیه خدایی باعث شده بود تا رزمندگان فارغ از نتیجه نهایی، خود را در همه حال پیروز میدان بدانند. اگر بر دشمن فائق می آمدند و او را شکست می دادند که پیروز نبرد بودند و اگر به شهادت می رسیدند باز هم به پیروزی رسیده بودند چرا که در راه رضای خدا گام برداشته و به تکلیف خود عمل کرده بودند. در واقع رزمندگان ما با مقاومت در برابر سختی ها و مشکلات و پیروزی در برابر آن، امروزه به الگویی برای مسئولین و مردم تبدیل شده اند.

اگر راه مقاومت را ادامه دهیم به افق روشن ترسیم شده در گام دوم انقلاب می رسیم

این رزمنده دفاع مقدس، تصریح کرد: شرایط فعلی قطعا از شرایط هشت سال جنگ تحمیلی سخت تر نیست چرا که ما امروزه دارای امکانات فراوان در عرصه های مختلف هستیم به طوری که در قدرت نظامی ایران در منطقه حرف اول را می زند. این در حالی است که در زمان جنگ قادر به تولید سیم خاردار هم نبودیم.

وی اضافه کرد: لذا امروزه اگر در برابر تحریم ها و مشکلاتی که دشمن برای ما ایجاد کرده است، راه مقاومت را پیش گیریم به طور قطع به افق روشن گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری برای ایران ترسیم کردند، خواهیم رسید.

مقاومت تنها راه پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان است

فخرالاسلام با بیان اینکه مقاومت تنها راه پیروزی ملت ایران در برابر دشمنان است، گفت: همانطور که رزمندگان دفاع مقدس علیرغم نبود امکانات و تجهیزات و با دست خالی مقابل دشمنان ایستادگی کردند و در نهایت به پیروزی رسیدند، امروز هم ملت ایران تنها با ایستادگی مقابل زورگویان عالم به پیروزی خواهد رسید. باید این را بدانیم که هیچگاه با مذاکره به نتیجه دلخواه نخواهیم رسید که نمونه واضح و جلوی چشم آن توافق برجام است که با وجود معطل شدن ۵ ساله کشور، به اذعان طرفداران آن هیچ نتیجه ای به دنبال نداشته است.

وی ادامه داد: گرچه بنابر فرمایشات رهبر معظم انقلاب، با دنیا تعامل داریم ولی در مقابل زورگویی ها و ظلم های آمریکا و کشورهای هم پیمان او ابداً کوتاه نخواهیم آمد. چرا که اگر از سنگر خود عقب بنشینیم دشمن جلو می آید و آن را اشغال می کند و به همان هم بسنده نمی کند. نمونه واضح آن برجام بود که پس از کوتاه آمدن ایران در مباحث هسته ای، دشمن به دنبال برجام های ۲ و ۳ در زمینه های موشکی، محور مقامت، مسائل فرهنگی و ... بود.

این رزمنده دفاع مقدس در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مردم ایران هنوز هم روحیه دفاع مقدس را حفظ کرده اند، گفت: این مردم با گذشت بیش از چهل سال از انقلاب اسلامی همچنان به کشور و هموطنان خود عشق می ورزند. این روحیه باعث شد تا در زمان دفاع مقدس رزمندگان زیادی با حضور در خط مقدم جبهه های جنگ نظامی از امنیت مردم کشورشان محافظت کنند. در واقع خون ۲۰۰هزار شهید دفاع مقدس امنیتی را در این کشور ایجاد کرده است که تاکنون هیچ دشمنی جرئت تجاوز به ایران را ندارد.

فداکاری پرستاران در برابر کرونا یادآور فداکاری رزمندگان در خط مقدم جنگ

وی تصریح کرد: ایثارگری های هشت سال جنگ تحمیلی به تدریج به نسل های بعدی منتقل شد و آنان نیز در حوزه های مختلف در عرصه حاضر شدند. امروز هم به وضوح شاهدیم که در عرصه مقابله با کرونا، پزشکان و پرستاران با حضور در خط مقدم جبهه سلامت و به خطر انداختن جان خود، روحیه از خودگذشتگی رزمندگان دفاع مقدس را بار دیگر زنده کردند. از طرف دیگر شاهدیم همانطور که بسیجی ها با حضور در دفاع مقدس از امنیت کشور دفاع کردند، امروز نیز با حضور در بیمارستان ها از سلامت هموطنان خود محافظت می کنند.

این رزمنده دفاع مقدس با اشاره به رویش های انقلاب اسلامی، گفت: خوشبختانه در طول این سال ها شاهدیم جوان هایی جا پای رزمندگان دفاع مقدس گذاشته اند که از نظر انقلابی گری و مجاهدت در راه خدا و حرکت جهادی کم از جوانان ابتدای انقلاب ندارند بلکه قوی تر و با شور و حال بیشتری هستند.

دشمنی آمریکا علیه ملت ایران، از ابتدای انقلاب تا به امروز

فخرالاسلام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آمریکا بیشترین آسیب را از انقلاب اسلامی ایران دیده است، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی، آمریکا یکی از اصلی ترین متحدان منطقه ای خود را از دست داد. از طرف دیگر الگو شدن ایران اسلامی برای سایر کشورهای آزادی خواه، در پیش گرفتن آرمان فلسطین و به دنبال آن نابودی اسرائیل و نهایتا در هم شکستن ابهت آمریکا در سرتاسر دنیا باعث شد تا آمریکا بیش از پیش از انقلاب اسلامی خشمگین شود. لذا این کشور مستکبر، دشمنی خود را با ایران اسلامی ادامه داده است و به طرق مختلف از جمله جنگ نظامی، مسائل سیاسی، جنگ روانی، جنگ رسانه ای و ایجاد ناامیدی در ایران، تلاش می کند تا انقلاب اسلامی ایران را از بین ببرد که نخواهد توانست.

وی با اشاره به جنایت های آمریکای مستکبر از ابتدای انقلاب تا امروز، گفت: جنایت های مستقیم و غیر مستقیم آمریکا علیه ملت ایران بسیار زیاد است که می توان به هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران، حمایت از منافقین در ترور ۱۷هزار شهید، حمایت از رژیم بعث برای حمله به کشورمان، تحریم های ظالمانه اقتصادی و دارویی و ترور سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و ... اشاره کرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1650868
ارسال نظر
نظرات