شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:52 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1651005
فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار کرمان:

دفاع مقدس عرصه فعلیت استعدادهای بالقوه بود/ قدرت‌های موشکی و نظامی ما حاصل اعتماد به جوانان و کار جهادی است

دفاع مقدس عرصه فعلیت استعدادهای بالقوه بود/ قدرت‌های موشکی و نظامی ما حاصل اعتماد به جوانان و کار جهادی است
نعمتی گفت: نیروهای مسلح از اول تحریم بودند و در حال حاضر به اوج خود رسیده است. ما از ابتدای جنگ خود را با تحریم وفق دادیم، و امروز قدرت های موشکی، زمینی، دریایی و هوایی نیروهای مسلح حاصل نگاه به درون، اعتماد به جوانان و کار جهادی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسین نعمتی، فرمانده تیپ مکانیزه  38 ذوالفقار کرمان در گفتگو با راه آرمان با بیان اینکه دفاع مقدس یادآور دلاورمردی ملت بزرگ ایران و شهدای عزیز است، اظهار کرد: دفاع مقدس باعث ایجاد خودباوری شد که این در گذشته مرتب به جوانان و ملت ما  القا شده بود.

دفاع مقدس باعث شد تا نبوغ و استعدادهای بالقوه به بالفعل برسد

وی گفت: دولت مردان، جوانان و ملت به این باور رسیده بودند که کارهای اساسی و درست باید خارجی ها انجام دهند اما جمهوری اسلامی و دفاع مقدس زمینه ای ایجاد کرد که نبوع و استعدادهای بالقوه به بالفعل رسید و خودکفایی حاصل این ایجاد ایده و انگیزه ای بود که منشا آن معمار بزرگ انقلاب امام (ره) بود که این قدرت و جرأت را به ملت ما داد.

فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار کرمان بیان کرد: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نشان داد که با قدرت ایمان و اعتقاد به خدا ی متعال و قدرت جوانان و  تدبیر و تعهد و اقدام انقلابی و جهادی  می توان در مقابل قدرت های مادی تمام دنیا ایستاد.

نعمتی عنوان کرد: وقتی تمام جهان از شرق و غرب در مقابل ایران صف آرایی کردند در 8 سال دفاع مقدس این قدرت ایمان و اعتقاد بود که  با رهبری حکیمانه  و الهی حضرت امام (ره) و جانفشانی ملت این قدرت ها هیچ موفقیتی پیدا نکردند و در نتیجه امام فرمودند: ما در جنگ، ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را در هم شکستیم.

امروز سپاه، ارتش و سایر نیروهای مسلح در اوج قدرت در خاورمیانه حرفی برای گفتن دارند

وی با توجه به فرمایش حضرت آقا در رابطه با دفاع مقدس می فرمایند: جنگ را یک گنج بنامیم تا چقدر بتوانیم از این گنج استخراج کنیم،ابراز کرد: به هر صورت پیروزی در دفاع مقدس ادامه پیروزی های انقلاب اسلامی است که یکی از کمترین پیروزی ها نتایج دفاع مقدس در سازمان نیروهای مسلح است.

فرمانده تیپ مکانیزه  38 ذوالفقار کرمان گفت: همانطور که حضرت آقا فرمودند: ارتش و سپاه بعد از شرایط انقلاب یک نهاد نوپا بودند و امروز سپاه و ارتش و سایر نیروهای مسلح در اوج قدرت در خاورمیانه در مقابل مستکبرین و ابرقدرتها حرفی برای گفتن دارند و همچنین دارای پاسخگویی و قدرت بالایی هستند.

نعمتی افزود: سپاه پاسداران که روزی نهادی نوپا بود امروز دارای سازمان منسجم و تجهیزات عالی با سازمان نیروی زمینی و سازمان هوا فضا  و دریایی و قدرت نیروی قدس سپاه در سطح خاورمیانه و جبهه مقاومت حرفی برای گفتن دارد.

ما امروز در مقابله با کرونا با تمام تجهیزات در خط مقدم ایستاده ایم

وی ادامه داد: وقتی سپاه پهباد پیشرفته  آمریکا را شکار و ساقط  و عین الاسد را بمباران می کند هیچ کدام از نیروهای فرامنطقه قادر به پاسخگویی متقابل نیست و همین که امروز کشور ما در امنیت است حاصل رهبری حکیمانه امام (ره)، خون هزاران شهید، خانواده معظم شهدا و ایثارگران  و در راس همه عنایت خداوند بزرگ و متعال است که این پیروزی ها و موفقیت ها وجود داشته و دارد و همینک نیز در شرایط کرونایی این روحیه جهادی و بسیجی  در صف مقدم جنگ با بعثی ها با ماسک ضد شیمیایی و امروز در مقابل ویروس کرونا با تجهیزات کامل در خط مقدم ایستاده ایم.

فرمانده تیپ مکانیزه 38 ذوالفقار کرمان بیان کرد: همه ملت و جامعه پزشکی در مقابل این دشمن  با وجود تحریم های ظالمانه و کمبود منابع مالی ایستاده اند و این در حالی است که یکی از موفق ترین کشورها در بحث مقابله با کرونا هستیم.

نعمتی اذعان کرد: با این تحریم های ظالمانه که دشمن برای ملت شریف ایران قرار داده با خودباوری و اعتماد به جوانان الحمدالله کشور راه خود را پیدا کرده و در حال پیشروی است و امید که در آینده نیز پیروز و  موفق خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: نباید هیچ وقت ایثارگری تمام اقشار ملت که بار جنگ را تحمل کردند و کسانی که همه امروز در مقابله با استکبار جهانی چه در نیروهای مسلح چه در صنعت و بیمارستان ها و کلیه کسانی که  شرایط سخت کنونی را تحمل می کنند فراموش کنیم و باید قدردان خداوند متعال و ملت بزرگ ایران باشیم.

قدرت های موشکی و نظامی ما حاصل نگاه به درون و اعتماد به جوانان و کار جهادی است

فرمانده تیپ مکانیزه  38 ذوالفقار کرمان تصریح کرد: نیروهای مسلح از اول تحریم بود و در حال حاضر به اوج خود رسیده است ما از ابتدای جنگ خود را با تحریم وفق دادیم،و امروز قدرت های موشکی، زمینی، دریایی و هوایی نیروهای مسلح حاصل نگاه به درون، اعتماد به جوانان و کارجهادی است.

نعمتی بیان کرد: اگر این ایده خوداتکایی و خودباوری و روحیه جهادی در مسئولین ما به منصحه ظهور برسد و آن را در عمل اجرایی کنند ما از کلیه تحریم ها عبور خواهیم کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651005
ارسال نظر
نظرات