شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:23 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1651020

روزانه 3 تن اکسید گوگرد در هوای تهران منتشر می‌شود

روزانه 3 تن اکسید گوگرد در هوای تهران منتشر می‌شود
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: هر روز بیش از 3 تُن اکسید گوگرد در اثر تردد خودروها در هوای پایتخت منتشر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین شهبازی، درباره کیفیت هوای تهران اظهارداشت: سهم خودروهای سواری در میان سایر وسایل نقلیه در تولید اکسید گوگرد را 82 درصد است و 18 درصد باقی‌مانده را سایر وسایل نقلیه موتوری از جمله وانت‌بارها، تاکسی‌ها، موتورسیکلت‌ها و خودروهای دیزلی تولید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دی‌اکسیدگوگرد علاوه بر این خود یک آلاینده سمی و خطرناک برای سلامت است، گفت: این آلاینده باعث شکل گیری ذرات معلق ثانویه در جو نیز می شود و سبب می‌شود در پاییز و زمستان که اوج آلودگی هوا به علت افزایش غلظت PM2.5 در پایتخت اتفاق می افتد، بر غلظت این آلاینده افزوده می‌شود.

مدیر واحد مدلسازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با تأکید بر اینکه دی‌اکسیدگوگرد، آلاینده‌ای است که رنگ ندارد اما بو دارد و غشای مخاطی سیستم تنفسی و ریه را درگیر می‌کند، خاطرنشان کرد: کاهش مصرف سوخت از طریق به حداقل رساندن استفاده از وسایل نقلیه شخصی و جایگزینی وسایل نقلیه عمومی در شرایط عادی و همچنین انجام دوچرخه سواری و پیاده‌روی برای رسیدن به مقصد در مسیرهای کوتاه از راهکارهای کاهش آلاینده‌های هوای تهران از جمله اکسیدهای گوگرد است.

انتهای پیام/ا

منبع:فارس
 

https://www.dana.ir/1651020
ارسال نظر
نظرات