شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:21 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1651061
روایت رزمنده دیروز و امروز در دفاع از خاک تا جان؛

معامله مدافعان سلامت و شهدای دفاع مقدس با خدا/بیمارستان‌، همان خط مقدم جنگ است

معامله مدافعان سلامت و شهدای دفاع مقدس با خدا/بیمارستان‌، همان خط مقدم جنگ است
عین‌الدین فیروزی یکی از مدافعان حوزه سلامت و رزمنده دیروز خط مقدم جنگ در اسدآباد با بیان اینکه مدافعان سلامت همچون شهدای دوران دفاع مقدس با خدا معامله کرده و در جبهه مقابله با ویروس منحوس کرونا ایستادند، گفت: امروز بیمارستانهای ما کمتر از خط مقدم جنگ تحمیلی نیست و بسیاری از پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی در آن مشغول خدمت هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ امروز و دیروز ندارد، دلت که برای چیزی بتپد از هرآنچه داری مایه می‎گذاری از جان با ارزشت گرفته تا مال و دارایی که برای ذره ذره آن تلاش کرده ای، به قدری عشق داری که حتی از خانواده ات می‌گذری که مبادا چشم بد به دنبال گوشه ای از خاک وطنت باشد.

ایران این کشور همیشه استوار در برابر تمامی مشکلات و سختی‌هایی که از هر طرف بر آن وارد شده، خاکی است که عده ای کثیر از هرچه داشته و نداشتند، گذشتند تا نکند اهریمنی گوشه چشمی بر خاک پاکش داشته باشد.

دیروزها با حضور در جبهه و جنگ با سلاح در مقابل دشمن ایستادگی‌ها کردیم جوانان و پیران از زحمات چندین ساله خود گذشتند تا ایران پایدار و پا برجا بماند.

تمامی گذشته را به چشم ندیدیم و بر صداقت پدران و مادران‌مان گفته‌هایشان گواه بود بر هرآنچه گفتند و شنیدیم اما امروزها خود با چشم سر و چشم دل شاهد و گواه لحظه لحظه جنگ به هر طریقی هستیم.

جای دوری نرویم همین موضوع کرونا و درگیری ماه‌ها با این ویروس جان‌گیر که بر جهان قالب شد و ما مقابله‌ها کردیم.

از ماه‌ها پیش که این بیماری بر کشورمان پا گذاشت و سلامت و جان گران مایه مان را در معرض خطر قرار داد، گفته های پزشکان را بر روی چشم گذاشتیم تا کمکی بر نابودی این ویروس کرده باشیم،

پزشکان و تمامی کادر درمانی نیز خالصانه و جان بر کف از ابتدای ورود کرونا در کشور و شهرمان جنگیدند و جنگیدند و جنگیدند و این جنگ تا به کی و کجا ادامه دارد، خدا عالم است که امیدوارم و امید داریم که هرچه زود تا با علم و درایت متخصصان کشورمان به نابودی و خنثی شدن این ویروس نزدیک و نزدیک تر شویم.

به راستی چه فرقی است میان جنگ با سلاح و جنگ استراتژیک وقتی جان در خطر باشد، دفاع دفاع است؛ دفاع از سلامت، دفاع از خاک و وطن و هر دفاع دیگری، مدافعان سلامت ما همان رزمندگان دیروز هستند  و وظیفه ما همچون گذشته حفظ و نگهداری است.

خوشبختانه و به کوری چشم دشمنان همیشه حاضر کشور اسلامی مان ایران هستند، عزیزانی که مدافع جان، مال و ناموس این آب و خاک هستند.

رزمنده دیروز خاکریزهای جنگ، امروز مدافع سلامت است

در این زمینه با عین الدین فیروزی، یکی از مدافعان حوزه سلامت که رزمنده دیروز خاکریزهای جنگ بوده و امروز مسئولیت تجهیزات کرونا در دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسدآباد را عهده‌دار است، به گفت‌وگو نشستیم.

فیروزی که در حال حاضر در سن ۶۰ سالگی است، اظهار کرد: سرباز بودم که جنگ بر ما تحمیل شد و به جبهه اعزام شدم، آن موقع در تیپ نبی اکرم کرمانشاه حضور داشتم.

وی با بیان اینکه کل هشت سال دفاع مقدس برای ما جنگ بوده، گفت: یکی از خاطرات شیرین بنده در دوران شیمیایی شدنم در حلبچه بود، به عنوان تدارکاتی در حین بردن غذا بودم که شیمیایی شدم.

مسئول تجهیزات کرونا در دانشکده علوم پزشکی شهرستان اسدآباد ادامه داد: در زمانی که با هلی‌کوپتر به بیمارستان سنندج منتقل شدم، و دکترها در آن لحظه از بنده قطع امید کردند و شنیدم که گفتند او را کنار بگذارید کارش تمام است؛  خودم هم توانایی صحبت کردن نداشتم که بگویم من زنده ام، آنجا بود که نام مرا در لیست شهدا دادند.

وی ادامه داد: در همان لحظه که ناامید شده بودم یک نفر ناجی شد و بنده را اشتباها با دیگر بیماران به تهران بردند و این شد من زنده ماندم و از قافله شهدا جا ماندم.

فیروزی با اشاره به اینکه جوانان در آن دوران برای دفاع از خاک و ناموس و میهن‌شان به پا خواسته بودند و کسی مال و ثروت برایش مهم نبود، گفت: امروز هم در ایامی که کرونا هم همانند دشمن به جان مردم افتاده، در جبهه سلامت مشغول خدمت هستم.

این مدافع سلامت با بین اینکه همه پزشکان و پرستاران در این ایام که شاید جان و سلامتی از همه مهمتر است، بسیجی وار در صحنه حاضرند و خدمت می‌کنند، افزود: در جنگ تحمیلی می دانستیم که دشمن روبروی ماست و تن به تن با او می جنگیدیم اما امروز در بحث کرونا، دشمن بغل دست گوشمان است و هر آن ممکن است با عدم رعایت بهداشت به آن مبتلا شویم.

وی با اشاره به اینکه ماههاست کادر درمان و حوزه سلامت با خانواده خود ارتباط نگرفتند، گفت: انتظار می رود مردم حداقل امکان از ماسک استفاده کنند.

فیروزی با اشاره به وضعیت کمک رسانی ها در پشت جبهه در جنگ تحمیلی، گفت: امروز هم در مبارزه با ویروس منحوس کرونا بسیاری از مردم و خیرین و بسیجیان به کم کارد درمانی آمدند و حتی کمک مؤمنانه بین اقشار آسیب پذیر توزیع کردند و این نشان می دهد که مردم ما در چنین جنگهایی همیشه آمده اند.

وی به کمک بسیجیان در حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: مدافعان سلامت همچون شهدای دوران دفاع مقدس با خدا معامله کردند و در جبهه مقابله با ویروس منحوس کرونا ایستادند.

امروز بیمارستانهای ما کمتر از خط مقدم جنگ تحمیلی نیست

این مدافع سلامت با بیان اینکه امروز بسیاری از پزشکان و پرستاران ما برای دفاع از جان مردم در مقابل کرونا شهید شدند، گفت: امروز بیمارستانهای ما کمتر از خط مقدم جنگ تحمیلی نیست که بسیاری از پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی در آن مشغول خدمت هستند.

وی یادآور شد: در جنگ تحمیلی مقابله با دشمن به صورت تن به تن بود اما امروز اعلام می کنند که ویروس کرونا کشنده است و بسیاری از پرستاران، پزشکان، کادر درمانی و خدماتی ایستادند و مدافع سلامت و جان مردم شدند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651061
ارسال نظر
نظرات