شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:22 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1651124
رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند خبر داد؛

عملیات ۸ ساعته امداد و نجات در کوه‌های گرین نهاوند

عملیات ۸ ساعته امداد و نجات در کوه‌های گرین نهاوند
علی کیانی گفت: عملیات امداد و نجات ۸ ساعته جمعیت هلال‌احمر شهرستان نهاوند با نجات فرد مصدوم در کوهستان به پایان رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی کیانی، رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، گفت: طی دریافت گزارشی از واحد عملیات استان همدان مبنی بر سقوط کوهنوردی در کوه‌های گرین سریعاً اکیپ‌های هلال‌احمر شهرستان به این موقعیت اعزام شدند.

وی اظهار داشت: پس از حضور امدادگران با کوهنورد با آسیب پای راست مواجه می‌شوند که تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال‌احمر اقدامات لازم را برای انتقال مصدوم و امدادهای موردنیاز انجام می‌دهند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند ادامه داد: مصدوم که در قله کوه گرین قرار داشت فردی ۳۷ ساله بود که پس از تلاشی ۸ ساعته به پایین کوه منتقل شد.

وی بابیان اینکه از کسانی که به کوهستان می‌روند درخواست داریم تجهیزات لازم را به همراه داشته و به‌تنهایی به کوهستان نروند، گفت: مصدوم این عملیات توسط آمبولانس هلال‌احمر به بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان منتقل شد.

کیانی افزود: همچنین از تمامی علاقه‌مندان به کوهنوردی تقاضا می‌کنیم در صورت عدم آشنایی با منطقه و آموزش‌های تخصصی و امدادی اقدام به کوهنوردی نکنند و برای این کار حداقل جیره غذایی کافی و حداقل ملزومات امدادی را به همراه داشته باشند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر نهاوند با اشاره به اینکه در چند روز گذشته این دومین عملیات نجات کوهستان این جمعیت است، اظهار داشت: لازم است که کوهنوردان به‌صورت تیمی به کوه بروند و زمان و مکان را به خانواده اعلام کرده و حتماً از کوهنوردان حرفه‌ای برای این کار استفاده کنند تا مشکلی به وجود نیاید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651124
ارسال نظر
نظرات