شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:42 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1651149
نماینده ولی فقیه در گیلان در ویژه برنامه «گنج بی پایان» شبکه باران:

هیچ عاقل هوشمندی به آمریکا اعتماد نمی‌کند/ ایثارگران دفاع مقدس سند زنده انقلاب اسلامی هستند

هیچ عاقل هوشمندی به آمریکا اعتماد نمی‌کند/ ایثارگران دفاع مقدس سند زنده انقلاب اسلامی هستند
آیت‌الله فلاحتی گفت: ارزش‌های والای انقلاب اسلامی به ویژه دفاع مقدس باید عاقلانه، مدبرانه و هوشمندانه به نسل معاصر انتقال داده شود تا دشمن نتواند به اهداف شوم خود برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، آیت‌الله رسول فلاحتی در ویژه برنامه «گنج بی پایان» که از محل دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه ای به صورت زنده از شبکه باران پخش شد با اشاره به اینکه سراسر دفاع مقدس ارزش بود اظهار کرد: اطاعت پذیری از ولایت نخستین ویژگی رزمندگان در دوران مقدس بود و تمام رزمندگان مطیع لمام(ره) بودند و اکنون نیز اطاعت جوانان از رهبری را شاهد هستیم.

وی، انسجام و همبستگی را دومین ویژگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: در دفاع مقدس همه رزمندگان یکرنگ بودند ضمن اینکه ایثار و جانفشانی از جمله ویژگی رزمندگان در دفاع مقدس بود.

رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه توجه به ارزش‌های والای اسلامی ویژگی بارز رزمندگان دفاع مقدس بود، تصریح کرد: شهدا در وصیتنامه‌های خود، ما را به ارزش‌های اسلامی توصیه کردند.

آیت‌الله فلاحتی به جنگ نرم استکبار جهانی پس از نبرد سخت ۸ ساله علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: توجه به ارزش‌های والای اسلامی را در سایه جنگ کسب کردیم اما دشمن در جنگ نرم فراگیر و گسترده به درون خانه‌های‌ ما آمده و تلاش می‌کند ارزش‌ها را ضد ارزش نشان دهد.

وی با اشاره به اینکه حاکم کردن ارزش‌ها در جامعه از اهداف نظام اسلامی است، بیان کرد: ارزش‌های والای اسلامی باید عاقلانه، مدبرانه و هوشمندانه به نسل معاصر انتقال داده شود تا دشمن نتواند به اهداف شوم خود برسد.

امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: از انتقال فرهنگ مجاهدان خدا در جامعه راضی هستیم اما قانع نیستیم زیرا تمام قدرت‌های سلطه‌گر علیه نظام اسلامی بسیج شدند.

آیت‌الله فلاحتی یادآور شد: امروز به مراتب نیازمند روحیه جهادی، مواسات و اطاعت‌پذیری در جامعه هستیم و این ویژگی‌ها باید به نسل نوجوان و جوان انتقال داده شود.

وی با بیان اینکه رزمندگان دوران دفاع مقدس سند زنده جنگ ۸ ساله هستند، اظهار کرد: امروز همه مردم ایران به میرزاکوچک جنگلی و رئیس علی دلواری افتخار می‌کنند ضمن اینکه در دوره معاصر ایثارگران دفاع مقدس سند زنده انقلاب اسلامی هستند و مشاهده آنها موجب غرور ملی جوانان می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان، خانواده شهدا را تاریخ زنده دوره معاصرعنوان کرد و افزود: خانواده معظم شهدا و ایثارگران مانند کوه استوار حامی نظام اسلامی هستند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به دو شبهه دشمن مبنی براینکه چرا با صدام جنگیدیم و قطعنامه را پذیرفتیم، بیان کرد: ما جنگ را آغاز نکردیم و در ۳۱ شهریورماه سال ۱۳۵۹ صدام با حمایت قدرت‌های سلطه‌گر آغازگر جنگ بود و این در تاریخ ثبت شده است.

وی ادامه داد: تا قبل از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ تعداد ۸ قطعنامه توسط سازمان ملل صادر شده بود که هیچکدام منافع ایران را تامین نمی‌کرد بنابراین بر حسب وظیفه عرفی، عقلی و شرعی دفاع کردیم ضمن اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی اخیر ایشان فرمودند که پذیرش قطعنامه ۵۹۸ عاقلانه، مدبرانه و هوشمندانه بود.

رزمنده دوران دفاع مقدس با بیان اینکه رزمندگان مجاهدانه در جبهه‌ها جنگیدند و یک وجب خاک خود را به دشمن ندانند، تصریح کرد: همه دوران دفاع مقدس خاطره بود و اگر خاطرات عزیزانی که جان خود را فدای راه خدا کردند، بخوانیم بسیار عالی است.

آیت‌الله فلاحتی به توقع جامعه از نسل معاصر اشاره کرد و گفت: توجه به ارزش‌های انقلاب اسلامی در راستای تمدن سازی اسلامی بر محور عدالت از جمله توقع‌های رزمندگان دفاع مقدس از نسل معاصر و آینده است.

وی با تاکید بر توجه به ارزش‌های بومی غیر انحرافی توسط نسل معاصر، خاطرنشان کرد: دشمن می‌خواهد جوانان را از آداب و سنن دینی دور کند.

امام جمعه رشت، حفظ انقلاب اسلامی را رسالت عظیم رزمندگان دوران دفاع مقدس ذکر کرد و یادآور شد: امروز وظیفه نسل معاصر به ویژه جوانان این است که راه شهدا و ارزش‌های دفاع مقدس را ادامه دهند.

آیت‌الله فلاحتی با اشاره به تجربه ۴۰ ساله ملت ایران نسبت به دشمنی‌های آمریکا، بیان کرد: آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ما را تحریم کرد و اکنون هیچ عاقل هوشمندی به آمریکا اعتماد نمی‌کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651149
ارسال نظر
نظرات