شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 15:42 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1651150
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه:

هزینه های پیاده روی اربعین را صرف افراد نیازمند کنیم/اشکال شرعی حرکت به سمت مرزها

هزینه های پیاده روی اربعین را صرف افراد نیازمند کنیم/اشکال شرعی حرکت به سمت مرزها
حجت الاسلام یوسف احمدی, مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه حرکت به سمت مرزها در شرایط موجود اشکال شرعی دارد، گفت: در این شرایط می توانیم هزینه های پیاده روی اربعین را صرف افراد نیازمند کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام یوسف احمدی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،اظهار داشت: زیارت اربعین زیارتی مستحب است که اگر مسیر باز باشد مردم می توانند زیارت را انجام دهند و از ثواب بسیار بالایی برخوردار شوند حتی در آخرالزمان نسبت به آن بسیار توصیه شده است.

وی افزود: قبلا مقام معظم رهبری می فرمودند زیارت اربعین را به جا آورید و نائب الزیاره من نیز باشید اما امسال به عنوان تنها کسی که در حال حاضر در کشور تصمیم عاقلانه می‌گیرند و به نفع مردم همواره سخن گفته اند و مصالح عمومی را در نظر گرفته اند فرمودند با توجه به شیوع ویروس کرونا به سوی مرزها نروید.

وی خاطر نشان کرد: در جلسه‌ای هم در استانداری کرمانشاه برگزار شد که در آن اعلام شد، همه مرزها بسته است.

حجت الاسلام احمدی گفت: معظم له مصلحت مردم را در نظر می‌گیرند و می‌گویند به صلاح نیست یعنی حکم شرعی و فتوای معظم له این است که رفتن به سوی مرزها اشکال شرعی دارد و توصیه کردند در منازل دعا کنید تا راه باز شود.

حجت الاسلام احمدی گفت: امسال زیارت اربعین از حال و هوای خاصی برخوردار است پس هزینه هایی که قرار است برای اربعین انجام شود را صرف افراد نیازمند، نذورات، دعا و مناجات، اکرام و ایتام کنیم.

 

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1651150
ارسال نظر
نظرات