شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 21:55 منتشر شده در مورخ: 1399/07/05 شناسه خبر: 1651236
ظریف:

درباره ترور قهرمانمان سردار سلیمانی و‌ضرورت حفاظت از اماکن دیپلماتیک در عراق با فؤاد حسین گفت و گو کردم

درباره ترور قهرمانمان سردار سلیمانی و‌ضرورت حفاظت از اماکن دیپلماتیک در عراق با فؤاد حسین گفت و گو کردم
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی و ضرورت حفاظت از اماکن دیپلماتیک در عراق را از جمله موضوعاتی خواند که با همتای عراقیش در تهران درباره آن گفت و گو کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که بعدازظهر امروز (شنبه) در تهران میزبان فؤاد حسین وزیر خارجه عراق بود امشب در توئیتی درباره دیدارش با همتای عراقی نوشت: خرسندم که میزبان دوستم فؤاد حسین وزیر خارجه عراق بودم.

 
وی در تشریح مذاکرات انجام شده با فؤاد حسین افزود: گام های عملی برای تقویت و ارتقای هر چه بیشتر همکاری های دوجانبه را مرور کرده و مورد بررسی قرار دادیم. 
 
رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: درباره اقدام تروریستی ایالات متحده آمریکا در ترور قهرمانمان سردار سلیمانی و همچنین حملات به اماکن دیپلماتیک ایران در عراق گفت و‌گو کردیم.
 
ظریف عنوان کرد که در این دیدار بر ضرورت و اهمیت حفاظت از اماکن دیپلماتیک تاکید شده است.
 
به گزارش فارس، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم اعلام کرد که در این گفت و گوها درباره مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه ای رایزنی شده است.
 
بر اساس این گزارش، وزیر خارجه عراق هم در دیدار با ظریف با بیان اینکه روابط دو کشور تنها به منافع اقتصادی و مصالح سیاسی خلاصه نمی شود، تصریح کرد: عراق اجازه نمی دهد تهدیدی از خاکش متوجه همسایگان شود
 
به گزارش فارس، وزیر خارجه عراق عصر امروز نیز با حسن روحانی رئیس جمهور ملاقات کرد و فردا هم با علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار خواهد کرد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1651236
ارسال نظر
نظرات