شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 10:06 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 شناسه خبر: 1651349
به کارگردانی احمد خوش‌نیت؛

«سیکل وی» به ایتالیا می‌رود/ خلق اثری پویا برای مخاطب فعال

«سیکل وی» به ایتالیا می‌رود/ خلق اثری پویا برای مخاطب فعال
انیمیشن کوتاه «سیکل وی» به کارگردانی احمد خوش‌نیت برای رقابت در یک جشنواره بین‌المللی به ایتالیا می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ انیمیشن کوتاه «سیکل وی» (V. Cycle) به نویسندگی، تهیه‌کنندگی و کارگردانی احمد خوش‌نیت در میان ۳۴ انیمیشن منتخب در بخش رقابتی بیست و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی LINEA D’OMBRA Festival ایتالیا قرار گرفت.

انیمیشن‌های منتخب این دوره شامل آثاری از ۲۳ کشور جهان است، این جشنواره به دلیل شیوع ویروس کرونا از تاریخ ۲۴ تا ۳۱ اکتبر همزمان با ۳ تا ۱۰ آبان ماه سال جاری به صورت آنلاین و از طریق پلتفورم مخصوص جشنواره برگزار می‌شود.

انیمیشن «سیکل وی» اثری کاملاً مستقل است که در مدت زمان سه دقیقه و چهل و پنج ثانیه، موقعیت بشر در برابر هجوم ایدئولوژی‌های مختلف را به صورتی سمبولیک به تصویر می‌کشد.

احمد خوش نیت درباره این مستند گفت: در ساخت این اثر به کاربرد رنگ‌ها در معنای نمادین و همچنین به کاربرد مؤلفه‌های فرمالیستی و در مواردی بِرِشتی نیز تأکید شده است. چرا که در کل چنین مؤلفه‌هایی مخاطب را از همدلی صرف هیپنوتیک دور ساخته و با تحریک او به تفکر و تفسیر اثر، نقشی فعال در او ایجاد می‌کند و این همان مقصودی است که من از فیلمسازی در سر دارم. به بیانی روشن‌تر، خلق اثری پویا برای مخاطبی پویا، فکور و فعال.

 

انتهای پیام

منبع:مهر

https://www.dana.ir/1651349
ارسال نظر
نظرات