شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:40 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 شناسه خبر: 1651379
مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان:

گاز طبیعی برای توسعه صنعتی تامین شده است/ بهره مندی ۹۲درصدی روستاهای کردستان از تامین گاز

گاز طبیعی برای توسعه صنعتی تامین شده است/ بهره مندی ۹۲درصدی روستاهای کردستان از تامین گاز
احمد فعله گری مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان از بهره مندی صددرصدی شهرها و ۹۲درصدی روستاهای استان از نعمت گاز طبیعی خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کردتودی، احمد فعله گری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان در سنندج اظهار کرد: خوشبختانه با راه اندازی خطوط سراسری ششم و نهم در استان شاهد پایداری نیاز گاز طبیعی در استان هستیم.

وی افزود: این خطوط سراسری زمینه استفاده صنایع انرژی بر در استان را فراهم کرده است و نوید خوبی برای توسعه صنعتی استان است.

فعله گری خاطرنشان کرد: در سطح استان بیش از ۱۱ هزار کیلومتر لوله گذاری انجام شده است که از این میزان ۸۸۳ کیلومتر در سال۹۸ بوده است.

وی افزود: هم اکنون ۲۷۶ هزار و پانصد و هشتاد و نه انشعاب گاز در استان داریم که ۱۱۸ هزار آن در روستاهاست.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان همچنین از پذیرش ۴۰۱ هزار مشترک شهری و صد و چهل و دو هزار مشترک روستایی در استان خبر داد و افزود: در سال ۹۸ خوشبختانه با کار جهادی همکاران ما در استان ۲۰ هزار مشترک را به شبکه سراسری گاز وصل کردیم و تا پایان سال جاری نیز ۲۲ هزار مشترک جدید وصل خواهند شد.

فعله گری اظهار کرد: ۳۱ شهر را کاملا تحت پوشش قرار داده ایم و از هزار و ششصد و بیست و سه روستای دارای سکنه استان هزار و ۳۳۴ روستا گازرسانی شده است که این تعداد ببش از ۹۲ درصد روستاهای استان را شامل می شود.

وی اعلام کرد: ۱۲۸ روستای جدید در سال ۹۸ گاز رسانی شده است و در سال جاری نیز در ۹۱ روستا گازرسانی انجام خواهد شد و تمام تلاشمان این است که تا آغاز سال نو تعداد روستاهای بهره مند استان را به یک هزار و چهارصد روستا برسانیم.

فعله گری در ادامه سخنان خود از تامین گاز مورد نیاز برای توسعه صنعتی استان خبر داد و گفت: هم اکنون ۵۲ جایگاه سی ان جی و ۲ هزار و چهارصد و سی و هشت واحد صنعتی در استان از گاز طبیعی بهره مند هستند و در مجموعه حدود ۴۰درصد گاز طبیعی استان را مصرف می کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651379
ارسال نظر
نظرات