شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 شناسه خبر: 1651406
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

۲۰هزار دوز واکسن آنفولاآنزا به قزوین تخصیص یافت/ بستری ۳۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها

۲۰هزار دوز واکسن آنفولاآنزا به قزوین تخصیص یافت/ بستری ۳۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها
جلال رحمانیمعاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: متاسفانه آمار کرونا در استان نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته و اکنون ۳۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قزوین بستری هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به توزیع واکسن آنفولاآنزا در قزوین اظهار کرد: واکسن آنفولاآنزا از امروز در بین مراکز بهداشت شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

 وی افزود: ۲۰ هزار دوز واکسن آنفولاآنزا به استان قزوین تخصیص یافته که امروز هفت هزار دوز بین پرسنل درمانی بیمارستان‌ها، زنان باردار، بیماران خاص، افراد تحت پوشش بهزیستی در آسایشگاه‌ها‌ و زندانیان دارای بیماری توزیع می‌شود.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: همکاران ما در پایگاه‌های سلامت به همه افراد واجد شرایطی که از آنها مراقبت می‌کنند به ویژه مادران باردار و بیماران خاص تماس گرفته و واکسن را به آنها تزریق می‌کنند.
 
آمار کرونا نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته است
 
رحمانی بیان کرد: در مرحله بعدی واکسن آنفولاآنزا در داروخانه‌ها توزیع می‌شود و کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای همچون دیابت یا بیماری قلبی هستند با ارائه نسخه پزشک و کد ملی می‌توانند از داروخانه‌ها واکسن را دریافت کنند.
 
وی در ادامه با اشاره به وضعیت استان به لحاظ کرونا گفت: متاسفانه آمار کرونا در استان نسبت به روزهای گذشته افزایش یافته و اکنون ۳۲۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قزوین بستری هستند.
 
این مقام مسئول در پایان عنوان کرد: هم اکنون ۷۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو  بیمار در اثر ابتلا به کووید۱۹ فوت کردند.
 
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1651406
ارسال نظر
نظرات