شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 شناسه خبر: 1651417
در جلسه استانی ستاد مبارزه با کرونا مطرح شد؛

پیشنهاد اعمال محدودیت‌های کرونایی توسط دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی

پیشنهاد اعمال محدودیت‌های کرونایی توسط دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، گفت: با توجه به شیوع بالای کووید ۱۹ و آمار فزاینده در استان، پیشنهاد می کنیم که محدودیت هایی به طور مجدد اعمال شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، جواد آقازاده شامگاه شنبه در شصت و نهمین جلسه ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا، اظهار داشت: آذربایجان غربی جزو استان هایی است که سرعت انتشار ویروس در آن بالا است و ویروس در آن سریع منتشر می شود.

وی افزود: براساس بررسی های انجام یافته پیش بینی می شود در روزهای آینده تعداد بیماران بستری در استان افزایش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی، درباره مرخصی کادر درمان درگیر با کرونا عنوان کرد: پس از موج دوم بیماری کرونا، به ۵۰ درصد کادر درمان درگیر با کرونا مرخصی ارائه شد تا همکاران بتوانند برای مدتی استراحت کنند اما پس از ۳ روز با افزایش تعداد بیماران در استان، مجبور به درخواست بازگشت همکاران شدیم.

وی با هشدار تکمیل ظرفیت بیمارستان های درگیر کرونا گفت: رفتار ویروس رابطه مستقیمی با رفتار افراد دارد. رفتار ویروس نشان می دهد که هر زمان پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک را رعایت نکردیم آمار مبتلایان و بستری ها افزایش یافته است.

آقازاده درباره مشارکت بیمارستان ها ادامه داد: تمامی بیمارستان ها باید در مبارزه با کرونا مشارکت کنند و در صورت نیاز از نظر تجهیزات و بخش های مورد نیاز با دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی همکاری لازم را انجام دهند.

وی درباره بازگشت محدودیت ها خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع بالای کووید ۱۹ و آمار فزاینده در استان، پیشنهاد می کنیم که محدودیت هایی به طور مجدد اعمال شوند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1651417
ارسال نظر
نظرات