شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:48 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 شناسه خبر: 1651424
رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه قزوین:

مدافعان سلامت همانند رزمندگان دفاع‌مقدس در جبهه جنگ با کرونا تلاش می‌کنند

مدافعان سلامت همانند رزمندگان دفاع‌مقدس در جبهه جنگ با کرونا تلاش می‌کنند
حسن دهقان نژاد،رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قزوین گفت: همچنان که در دوران دفاع مقدس افراد بسیاری جان خود را برای دفاع از کشور می‌گذاشتند، امروز هم مدافعان سلامت، نیروهای داوطلب مردمی و جهادی برای اینکه این ویروس مدیریت شود ماه‌ها است که دست به کار شده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام حسن دهقان نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان ایرانی در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: وقتی بحث جنگ تحمیلی صورت گرفت یک سری از افراد مومن و جوان این مرز و بوم بدون لحظه‌ای غفلت برای دفاع از کشور رفتند و هشت سال جانانه مقاومت کردند که حتی برخی جان خود را در این راه تقدیم کردند و به درجه شهادت رسیدند.

وی افزود: شباهت زمان کنونی با زمان دفاع مقدس این است که امروزه افراد زیادی به عنوان مدافعان سلامت در قالب‌های مختلف برای دفاع از جان کسانی که مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، تلاش شبانه روزی می‌کنند و حتی بسیاری از این افراد بر اساس حجم کاری زیاد و شرایط ویژه، مدت زیادی به منزل نمی‌روند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قزوین گفت: مدافعان سلامت با توجه به اینکه می‌دانند این ویروس خطرناک بوده و جان آن‌ها در معرض خطر است اما از جان خود در این راه هزینه می‌کنند تا جان افراد دیگر به خطر نیفتد.

دهقان نژاد ابراز کرد: همچنان که در دوران دفاع مقدس افراد بسیاری جان خود را برای دفاع از کشور می‌گذاشتند تا در مقابل دشمن ایستادگی کنند، امروز هم مدافعان سلامت، نیروهای داوطلب مردمی و جهادی برای اینکه این ویروس مدیریت شود نیز ماه‌ها است که دست به کار شده‌اند و تمامی این صحنه‌ها یادآور جلوه‌هایی از دوران دفاع مقدس است.

این مقام مسئول بیان کرد: در زمان دفاع مقدس هم هر فردی به اندازه وسع خود برای کمک به جبهه‌ها و رزمندگان از هیچ کمکی دریغ نمی‌کرد و همه مردم چه از لحاظ مالی و دیگر موارد به جبهه‌ها کمک می‌کردند و حتی زمانی به کودکان کوچک در مدارس قلک‌هایی داده می‌شد تا به اندازه توان خود به جبهه کمک کنند.

همانند دوران دفاع مقدس امروز باید همدلی و همکاری در بین افراد جامعه افزایش یابد

وی ادامه داد: در آن زمان هم بین بیشتر مردم روحیه جمعی کمک مومنانه برای تقویت جبهه‌ها و شور مضاعف وجود داشت و همه مردم به این نتیجه رسیده بودند که باید در مقابل دشمن یکدست شوند و برای ریشه‌کنی دشمن تلاش کنند که با کمک هم لحظه‌ای دست از همکاری برنمی‌داشتند و فداکارانه پیش می‌رفتند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قزوین تصریح کرد: در شرایط موجود در کشور بسیاری از افراد به لحاظ شغلی و سطح درآمد و معیشتی دچار مشکل شده‌اند و درآمد آن‌ها کم شده است؛ باید برای رفع این موضوع اکنون هم همانند دوران دفاع مقدس همدلی و همکاری در بین افراد جامعه افزایش یابد.

دهقان نژاد تاکید کرد: شرایط اکنون تفاوت بسیاری با زمان جنگ ندارد و بحث امنیت جانی افراد در میان است که اگر همه مردم روحیه‌ای همانند دوران دفاع مقدس داشته باشند و به این موضوع توجه کنند، خیلی از گرفتاری‌ها و مشکلات خانواده‌های بی‌بضاعت حل خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند اگر هر یک از افراد جامعه به اندازه وسع خود تلاش کنند تا دست بی‌بضاعتان را بگیرند، شرایط بهتری حاکم خواهد شد که خوشبختانه تا کنون حرکت‌های جهادی خوبی توسط آحاد مردم صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس رزمندگانی که برای جبهه و جنگ می‌رفتند خانواده‌هایشان در شرایط سختی زندگی می‌کردند و در آن زمان هم خیرینی بودند که در این مورد سرکشی و به خانواده‌های رزمندگان کمک می‌کردند تا مسائل مالی و معیشتی آن‌ها را رفع کنند و همچنین بازاریان توجه زیادی به خانواده رزمندگان داشتند.

روحیه‌ای همچون روحیه رزمندگان دفاع مقدس بر کشور حاکم شود

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قزوین ادامه داد: وجود خیرین و پشتیبانی مردم قزوین در زمان جنگ این طور بود که یک بازاری قزوین بر اساس اقلامی که جمع آوری کرده بود، می‌توانست به لحاظ ادوات جنگی یک تیپ نظامی را پوشش دهد که این مورد بسیار قابل توجه بود.

دهقان نژاد عنوان کرد: در شرایط فعلی هم اگر خیرین دست به دست هم دهند می‌توانند بسیاری از خانواده‌های بی‌بضاعت را تحت پوشش قرار دهند تا مشکل این افراد برطرف شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: رزمندگان ایثار کردند و از جان خود مایه گذاشتند تا جمهوری اسلامی شکل گیرد و دیگران را بر خود ترجیح دادند تا امنیت در کشور برقرار باشد.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس رزمندگان این مرز و بوم حتی اگر در سر سفره غذا کم می‌آمد از سهم خود می‌گذشتند تا فرد دیگری گرسنه نماند و حتی در شرایط سخت اگر ماسک کم می‌آمد نیز ماسک خود را به فرد دیگری می‌دادند و با چفیه جلوی دهان خود را می‌بستند که تمامی این کارها مصادیقی از ایثار و از خودگذشتگی است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه قزوین گفت: اگر روحیه‌ای همچون روحیه رزمندگان در دفاع مقدس بر کشور حاکم شود، خیلی از گرفتاری‌ها برطرف خواهد شد چرا‌که در دوران دفاع مقدس چنین روحیه‌ای حاکم بود که توانستیم در مقابل اکثر کشورهای ظالم دنیا دوام بیاوریم و طعم شیرین پیروزی را بچشیم.

این مقام مسئول تاکید کرد: اگر مسئولین همانند فرماندهان دفاع مقدس باشند، در امورات مختلف پیش قدم باشند و روحیه ایثارگری که در دوران دفاع مقدس وجود داشت را اکنون هم داشته باشند، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

دهقان نژاد در پایان گفت: ما نیازمند مدیران جهادی و کسانی هستیم که در عرصه تلاش و ایثار و کمک‌های مومنانه بسیار همت کنند و در حد بضاعت خود دست فقرا را بگیرند.

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1651424
ارسال نظر
نظرات