شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:41 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 شناسه خبر: 1651496
کارشناس سیاسی:

آموزه‌های دفاع مقدس راهکار شکست جنگ اقتصادی است

آموزه‌های دفاع مقدس راهکار شکست جنگ اقتصادی است
کارشناس سیاسی گفت: علیرغم اینکه در دوران دفاع مقدس هم در تحریم و بودیم اما با مدیریت جهادی بر دشمن غلبه کدیم، امروز توانمندی ما با زمان دفاع مقدس قابل قیاس نیست و در همه عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته ایم و الگوبرداری از آموزه‌های دفاع مقدس راهکار شکست جنگ اقتصادی دشمنان علیه کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حیدر جهانبخشی؛ کارشناس سیاسی در گفتگو با دیارآفتاب؛ با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس نقطه طلایی در تاریخ کشور ما است، ملت ایران با ولایتمداری، مجاهدت و انسجام و وحدت رویه دفاع مقدس را ماندگار کردند.

وی افزود: دفاع مقدس ثابت کرد که اگر همه شیطان دنیا علیه حق اجماع کنند نمی توانند بر آنها غلبه کنند و جبهه حق همیشه پیروز است.

جهانبخشی با اشاره به جنایات آمریکا در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: صدام به تنهایی جرات تجاوز به کشور ما را نداشت، صدام با حمایت آمریکا و شوروی به مرزهای ما حمله کرد و در مصاحبه خود در آغاز حمله مدعی شده بود که تا یک هفته به تهران می رسد.

کارشناس سیاسی بیان کرد: استکبار جهانی همه توان خود را به میدان آورد و همه تجهیزات نظامی خود را در اختیار عراق قرار داد، در آن دوران ما تجهیزات نظامی پیشرفته نداشتیم و کشوری همه از ما حمایت نمی کرد.

وی ادامه داد: امام راحل در آغاز جنگ مردم را به آرامش و خونسردی دعوت کرد و با بیان این جمله که «دزدی آمده است یک سنگی انداخته و فرار کرده است» دشمن را تحقیر کرد.

جهانبخشی با اشاره به نقش امام(ره) در دفاع مقدس گفت: امام راحل برای خدا حرکت می کرد و از قیام برای خدا واهمه ی نداشت، ایشان با توکل به خدا، مجاهدت و تکیه بر توان و ظرفیت داخلی هشت سال جنگ تحمیلی را مدیریت کرد.

کارشناس سیاسی بیان کرد: از ویژگیهای برجسته دفاع مقدس توکل به خدا، مجاهدت و تکیه بر توان داخلی بود، از همه ظرفیت ها استفاده شد، نقاط ضعف و اهداف دشمن شناسایی شد و توانستیم بر دشمن غلبه کنیم.

وی گفت: در زمان دفاع مقدس ما از حداقل تجهیزات نظامی برخوردار بودیم اما با خودباوری جوانان این کشور همین دفاع مقدس عامل خودکفایی در صنایع نظامی شد و امروز سبب بازدارندگی دشمن شده است و هیچ کشوری جرات حمله نظامی به ایران را ندارد.

جهانبخشی بیان کرد: مدیریت دفاع مقدس مبتنی بر خودباوری، دشمن ستیزی و استفاده از ظرفیت دخلی کشور بود و این شیوه مدیریت دفاع مقدس نمونه بارز مدیریت جهادی است که باید الگو دولتمردان باشد.

کارشناس سیاسی گفت: متاسفانه امروز برخی از مدیران خواسته یا ناخواسته با تصمیم گیری های نادرست گرا به دشمن می دهند و دشمن را جریح می کنند.

وی افزود: افرادی هستند که به نحوی اظهار نظر می‌کنند که گویی ما باید همه ظرفیت‌های خود را نادیده بگیریم و همه کم کاری‌ها و نواقص را به گردن تحریم‌ها بیاندازیم در حالی که تحریم‌ها از ابتدای انقلاب بوده است.

جهانبخشی اظهارکرد: ۳۰ درصد مشکلات امروز کشور به دلیل تحریم ها است اگر ما همه توان خود را برای استفاده از ظرفیت‌های داخلی می‌گذاشتیم و بگذاریم به راحتی می‌توانیم این تحریم‌ها را بی اثر کنیم.

کارشناس سیاسی گفت: ما در دفاع مقدس هم در تحریم و محاصره بودیم اما با مدیریت جهادی بر دشمن غلبه کردیم، امروز توانمندی ما با زمان دفاع مقدس قابل قیاس نیست و در همه عرصه ها پیشرفت چشمگیری داشته ایم و الگوبرداری از آموزه‌های دفاع مقدس راهکار شکست جنگ اقتصادی دشمنان علیه کشور است.

وی با بیان اینکه باید مدیریت دفاع مقدس الگو دولتمردان باشد، بیان کرد: دولت شعار «تدبیر و امید» داد و کلید برای حل مشکلات به مردم نشان داد اما متاسفانه این کلید نه تنها قفلی را باز نکرد بلکه قفلی بر قفل دیگر زد.

جهانبخشی افزود: مردم امروز همچون دوران هشت سال دفاع مقدس با صبر و بردباری در برابر جنگ اقتصادی دشمنان ایستاده‌اند و این تحمل نشان از وفاداری مردم به این نظام و انقلاب است.

کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: دولت در فرصت باقی مانده با تجربه مدیریت جهادی دفاع مقدس، مشکلات را حل کند و زمینه پیشرفت همه جانبه کشور را فراهم کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1651496
ارسال نظر
نظرات