شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:51 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 شناسه خبر: 1651500
فرماندار نیشابور مطرح کرد؛

۵۰۲ فوتی از ابتدای شیوع کرونا در نیشابور

۵۰۲ فوتی از ابتدای شیوع کرونا در نیشابور
قامتی طویل گفت: از ابتدای کرونا تا به امروز در نیشابور ۵۰۲ نفر مشکوک و مبتلا به کرونا جان خودشان را از دست داده‌‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، علیرضا قامتی طویل، فرماندار نیشابور ظهر امروز در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی و ستاد کرونا شهرستان نیشابور در‌ محل سالن دیالیز دانشکده علوم پزشکی نیشابور گفت: از ابتدای کرونا تا به امروز که حدود ۲۱۰ روز می گذرد، در نیشابور ۵۰۲ نفر مشکوک و مبتلا به کرونا جان خودشان را از دست داده‌‌اند.

وی افزود: تعداد افرادی که در این شرایط از دست می‌روند سه برابر تعداد شهدای دفاع مقدس در روز است.

فرماندار نیشابور ادامه داد: تسلیحات مبارزه ما در ‌حال محدود شدن است، ما در خرداد به میزان لازم دارو داشتیم ولی در شرایط فعلی دچار مشکل دارویی هستیم.

قامتی طویل تصریح کرد: عامل اصلی کرونا تجمع است و هر گونه تجمع باعث افزایش تعداد مبتلایان و در نتیجه تعداد کشته‌ها می‌شود.

وی خاطر نشان کرد؛ با گفتن و صحبت کردن مشکل هر نمی‌شود، بیشتر ابتلا در شهرستان در مراسمات عزاداری و عروسی بوده است و باید جلو هر‌گونه تجمع گرفته شود.

فرماندار نیشابور با اشاره به خطرات استفاده از فاضلاب شهرستان در‌مصارف آبیاری درختان و سبزی‌ها اظهار داشت: اگر در حوزه فاضلاب و اب تصفیه شده غفلت شود همه رعایت کردن‌ها بی نتیجه خواهد بود چون همین ویروس دوباره وارد سفره پ‌های غذایی مردم می‌شود و از اداره آب و فاضلاب می خواهیم بر روی آبیاری میوه و سیفی‌جات توجه کنند.

وی با اشاره به میزان خطرپذیری در مداری اظهار داشت: برخی مدارس در روستاها رعایت نمی کنند و ما در‌مدارس کمبود نیروی خدماتی برای ضد عفونی کردن مدرسه داریم و این شرایط را برای ما خوب نمی‌کند.

قامتی طویل گفت: امروز ۷۶ نفر در نیشابور به دلیل کرونا بستری شده‌اند و نشانه‌های نقطه اوج سوم پدیدار شده است و باید رعایت کنیم.
در ادامه علیرضا کلیدری، رئیس اداره آموزش و مرورش نیشابور اظهار داشت: چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای مباحث بهداشتی مدارس نیشابور جذب شده است و به زودی به مدارس تحویل داده می‌شود.

وی افزود: بیش از ۲۲۹ نفر نیروی خدماتی و ۹۵۲کادر آموزشی و اداری کم داریم و در مجموع هزار و ۱۸۱ نیرو در حوزه خدماتی و آموزشی و اداری در اداره آموزش و مرورش شهر نیشابور کم هست.

کلیدری ادامه داد: ۴۰ هزار و ۷۷۶ دانش آموز ابتدایی در سامانه ثناد ثبت نام کرده اند و هزار و ۷۳۱ آموزگار ‌معادل ۹۶ درصد نیز توانسته اند به شبکه شاد متصل شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش نیشابور گفت: غریب به ۱۵‌ محتوای آموزشی ما به صورت کشوری در شبکه شاد در حال توزیع است.

وی ادامه داد: ۳۳ هزار و ۵۲۷ دانش آموز معادل ۸۲ درصد به شبکه شاد وصل شده‌اند.

کلیدری تصریح کرد: ۱۷ هزار و ۲۰۰ دانش آموز متوسطه اول به شبکه شاد وصل شده اند و در این بین ۹۷ درصد از معلمان این مقطع نیز به این شبکه وصل هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش نیشابور تاکید کزد: در متوسطه دوم و در رشته های نظری هفت هزار و ۹۷۷ نفر و در رشته های فنی و حرفه ای چهار هزار و ۹۹۹ نفر در شبکه شاد حضور دارند.

محسن عظیمی نژاد، رئیس دانشکده علوپ پزشکی نیشابور نیز در انتهای این مراسم گفت: تا مرداد ماه تعداد مراجعین کودک ما چهار و نیم درصد بوده است و در مرداد این آمار به ۱۰ درصد رسید و متاسفانه با بازگشایی مدارس در‌ شهریور، در حال حاضر ۱۷ درصد  افراد مبتلا در شهرستان نیشابور را کودکان یک تا جوانان ۱۸ ساله تشکیل می‌دهند.

وی خاط نشان کرد: متاسفانه در این بین، بیشترین مراجعان ما کودکان بین هفت تا ۱۳ سال بوده‌اند، دقیقا کسانی که در بحث مراقبت در مدارس دچار عدم اطلاع و کم کاری هستند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651500
ارسال نظر
نظرات