شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:28 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 شناسه خبر: 1651554
امام جمعه رشت:

گفتمان عفاف و حجاب در جامعه اثرگذار است/ ضرورت وحدت رویه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌های گیلان

گفتمان عفاف و حجاب در جامعه اثرگذار است/ ضرورت وحدت رویه ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌های گیلان
رئیس شورای فرهنگ عمومی گیلان، در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان گفت: وحدت رویه در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌های استان ضروری است و می‌طلبد در این زمینه فعالیت‌های بیشتری انجام شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با موضوع‌های «عفاف و حجاب» و «امر به معروف و نهی از منکر» در سالن غدیر استانداری برگزار شد اظهار کرد: جلسه پر برکتی برگزار شده و مطالب سودمند و ارزشمندی توسط اعضا به‌ویژه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در ارائه گزارش عملکرد این دستگاه در امر عفاف و حجاب بیان شده است.

وی، عفاف و حجاب را یکی از امور امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و افزود: ارائه راهکارها برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه توسط شورای فرهنگ عمومی اثرگذار است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی به بیان راهکارها در ترویج فرهنگ جامعه می‌پردازد، تصریح کرد: هدف ایجاد جامعه اسلامی است و براین اساس باید به اولویت‌ها پرداخته شود.

آیت‌الله فلاحتی، فعالیت‌های انجام شده در امر عفاف و حجاب در دانشگاه‌های گیلان را بسیار خواند و بیان کرد: وحدت رویه در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در دانشگاه‌های استان ضروری است و می‌طلبد در این زمینه فعالیت‌های بیشتری انجام شود.

وی بر توجه به خروجی فعالیت‌های انجام شده امر عفاف و حجاب در جامعه تاکید کرد و گفت: فعالیت‌های فرهنگی زمان‌بر است و باید به مرور در جامعه نهادینه شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان از ابلاغ دستورالعمل رعایت عفاف و حجاب اسلامی توسط استانداری به تمام دستگاه‌های استان خبر داد و یادآور شد: انتظار می‌رود اندیشمندان و کارشناسان به نحوه اجرای دستورالعمل مذکور توجه داشته باشند و موانع و راهکارهای آن را تبیین کنند.

آیت‌الله فلاحتی، خواستار تشکیل کارگروه نظارت بر عملکرد اجرای عفاف و حجاب اسلامی در دستگاه‌ها و نهادهای گیلان در شورای فرهنگ عمومی استان شد و اظهار کرد: بررسی اجرای دستورالعمل عفاف و حجاب در جامعه به‌ویژه در دستگاه‌ها اهمیت دارد زیرا دشمن عفاف و حجاب جامعه اسلامی را هدف رفته است.

وی با بیان اینکه گفتمان عفاف و حجاب در جامعه اثرگذار است، تصریح کرد: موانع اجرای این امر باید توسط کارگروه عفاف و حجاب شورای فرهنگ عمومی گیلان بررسی شود.

عفاف و حجاب با مشارکت عمومی محقق می‌شود

استاندار گیلان نیز در جلسه مذکور عفاف و حجاب را از موضوع‌های فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد و گفت: عفاف و حجاب انسان را به کمال می‌رساند.

ارسلان زارع بر انجام وظایف ذاتی تمام دستگاه‌های متولی در امر عفاف و حجاب تاکید کرد و افزود: فعالیت در عرصه فرهنگ و اجتماعی بلند مدت است ضمن اینکه سبک‌های زندگی باید با استفاده از فضای مجازی متناسب با دین اسلام ارائه شود.

وی با تاکید بر ساماندهی امور فرهنگی و اجتماعی توسط دستگاه‌های متولی، بیان کرد: عفاف و حجاب جزو فرهنگ عمومی و اجتماعی محسوب می‌شود بنابراین با مشارکت عمومی قابل احقاق و پویایی است.

فیروز فاضلی دبیر شورای فرهنگ عمومی گیلان نیز در جلسه مذکور با ارائه گزارش فعالیت‌های انجام شده توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اظهار کرد: ۲۱ وظیفه در امر عفاف و حجاب به عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذاشته شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651554
ارسال نظر
نظرات