شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 17:47 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 شناسه خبر: 1651563
پیشکسوت دفاع مقدس:

تکریم جانبازان و خانواده‌های شهدا در اولویت باشد

تکریم جانبازان و خانواده‌های شهدا در اولویت باشد
حامد عباسی، رزمنده و پیشکسوت دفاع مقدس با انتقاد از برخی جریان‌ها پس از جنگ گفت: آنها دقیقاً دنبال مادیات بودند و خانواده‌های شهدا و جانبازان و ایثارگران را هم که اصلی ترین هدف آنها پاسداری از دین و انقلاب بود رها کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، تاریخ شفاهی دفاع مقدس از سرشار از گنجینه‌هایی است که در سینه رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس قرار دارد و هرکدام روایتی است از کلی واحد که ظرافت‌ها و احساست ناب الهی رزمندگان را در خود دارد.

«حامد عباسی» از رزمندگان و پیشکسوتان دفاع مقدس در گفت‌وگو با خبرنگار اروم نیوز، با شرح خاطرات و اتفاقاتی که در زمان دفاع مقدس برای او اتفاق افتاده، از احساسات خودش در زمان آزادسازی خرمشهر گفت.

عباسی که بازنشسته جهاد و متولد سال ۱۳۴۱ است، در ابتدا به بیان حال و هوای شب‌های عملیات بیت‌المقدس پرداخت.

وی در تشریح آن شب‌ها با خنده می گوید: وسط دعوا که حلوا خیرات نمی‌کنند! شب عملیات وقتی دشمن احساس کرده بود که جنگ انجام می‌گیرد از همان ابتدای کار منطقه را به آتش بسته بود، بمباران توسط تانک‌ها و جنگنده‌ها و انداختن منورها به‌قدری شدید بود که همه‌جا همانند روز روشن بود و چون این عملیات در چند مرحله بود به همین دلیل عراقی‌ها مقاومت کرده بودند.

این پیشکسوت دوران دفاع مقدس، ادامه می دهد: صدای توپ و تانک به حدی زیاد بود که رعب و ترس در نیروهای خودی ایجاد شده بود اما با توکل به خدا و با انرژی و شوری که جوانان داشتند توانستند در چند مرحله پیشروی به پیروزی برسند.

وی در رابطه‌با آزادسازی خرمشهر عنوان می کند: بنده آن موقع، به همراه چند نفر از دوستان توسط جهاد سازندگی به اهواز اعزام شده و از مقری که برای ما تعیین شده بود (دانشگاه جندی‌شاپور) به عملیات منفی رزمی اعزام شدیم و در عملیات بیت‌المقدس تا فتح خرمشهر در کنار شهید حمید باکری (فرمانده گردان) بودم.

عباسی در ادامه از خوشحالی خود رد زمان آزادسازی خرمشهر گفت و افزود: این فتح همراه با حس سرشار غرور بود، چرا که هر گوشه از این خاک گران‌قدر وطن باید برایمان ارزشمندترین و والاترین گوهر در جان باشد و این پیروزی چه آن موقع که شنیدم و چه الان واقعاً برایم خوشایند است.

وی در ادامه با بیان اینکه نسل جوان بعد از انقلاب به رهبر انقلاب علاقه خاصی داشتند و حرف‌های حضرت آقا را چشم و گوش بسته قبول داشتند، می گوید: اما متأسفانه شرایطی در جامعه ایجاد شد که کسانی به قدرت رسیدند که اصلاً جنگ و جبهه ندیده بودند.

وی با انتقاد از این افراد خاطرنشان می سازد: آنها دقیقاً دنبال مادیات بودند و کسانی هم از ازجان‌گذشتگی کرده و بیشترین هدف آنها پاسداری از دین و انقلاب رو هیچ سمت و خدمتی به آنها نشد درحالی‌که تکریم جانبازان و خانواده‌های آنان و شهیدان باید اولویت کار باشد.

رزمنده دوران دفاع مقدس، در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به مسئولیت سنگین رهبری در مدیریت امور و پیچیدگی‌های کاری ایشان ابراز می دارد: نسل ما نسل سوخته‌ای بود، از وقتی چشم‌هایمان را باز کرده‌ایم جنگ، سختی‌های پس از انقلاب خصوصاً گروهک‌ها و جریانات معارض و ضدانقلاب را بر ما تحمیل کردند.

وی در پایان با آرزوی عاقبت‌به‌خیری برای جوانان گفت: امیدوارم سیاست‌گذاران و مسئولان سیاست‌هایی در جامعه ارائه بدهند که جوانان و آینده‌سازان این مملکت دغدغه شغلی و ازدواج نداشته باشند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1651563
ارسال نظر
نظرات