شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 20:32 منتشر شده در مورخ: 1399/07/06 شناسه خبر: 1651565
امام جمعه سبزوار:

مقاومت مهم ترین درس دفاع مقدس برای ملت ایران است

مقاومت مهم ترین درس دفاع مقدس برای ملت ایران است
آیت‌ الله مقیسه گفت: مقاومت در برابر دشمن مهم‌ترین درسی است که ملت ایران از دفاع مقدس گرفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  آیت‌الله غلامرضا مقیسه امام‌جمعه سبزوار در گفت‌وگو با صبح توس، بابیان اینکه دفاع مقدس برای ملت ایران سراسر نعمت و درس بوده است اظهار داشت: مهم‌ترین درسی که ملت ایران از دفاع مقدس گرفته است و با آن الگو می‌تواند بر مشکلات فائق آید درس مقاومت است.

وی بابیان اینکه مقاومت الگویی است که با استفاده از آن می‌توان در برابر مشکلات خارجی راه‌حل‌های داخلی پیدا کرد تصریح کرد: رزمندگان ما در هشت سال جنگ تحمیلی از کم‌ترین امکانات نظامی و جنگی بهره‌مند بودند و اما هیچ‌گاه دست از مقاومت برنداشته و تسلیم شدن در برابر کفر را خواستار نشدند.

آیت‌الله مقیسه در ادامه با اشاره به اینکهِ امروزه تحریم مبحثی است که برخی با دست‌آویز قرار دادن آن می‌خواهند باب مذاکره با دشمن را باز کنند تأکید کرد: دفاع مقدس به ما نشان داد در اوج تحریم اگر راه مقاومت را در پیش بگیریم بسیاری از راه‌حل‌ها را باکم ترین امکانات می‌توانیم ایجاد کنیم.

امام‌جمعه سبزوار به درس‌های دیگر از دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: ایثار و جان‌فشانی از دیگر درس‌هایی است که بایستی در حال حاضر هم در بین مردم و مسئولین رواج داشته باشد و این مهم با بازخوانی خاطرات و حماسه‌های یادگاران هشت سال جنگ تحمیلی میسر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه فرماندهان در طول هشت سال جنگ تحمیلی در خط مقدم جبهه‌ها حضور داشتند ادامه داد: حضور فرماندهان در خط مقدم روحیه نیروها را چند برابر می‌کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651565
ارسال نظر
نظرات