شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 10:13 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651710
خاطراتی از پیشکسوت ایثار و شهادت؛

دفاع مقدس، تجلی عشق به وطن/ همه اقوام در کنار هم با عشق از ایران دفاع کردند

دفاع مقدس، تجلی عشق به وطن/ همه اقوام در کنار هم با عشق از ایران دفاع کردند
صمد عباسی بی‌سیم‌چی شهید حمید باکری در عملیات بیت‌المقدس، با اشاره به وحدت و همدلی اقوام مختلف در دوران دفاع مقدس گفت: در عملیات هیچ‌چیز بر رزمندگان غلبه نمی‌کرد، همه ادیان و اقوام اعم از فارس، ترک، کرد، لر همه در کنار هم با عشق به دفاع از وطن می‌پرداختیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، مرور صفحات زرین دفاع مقدس پیوسته از دلاوری‌ها و ایثارگری‌های مردمی حکایت دارد که در سخت‌ترین لحظات و پرالتهاب‌ترین شب‌ها از همه آنچه که یک انسان می‌تواند بگذرد گذشتند و سمفونی ایثار لحظه‌به‌لحظه در میان صدای خمپاره و رگبار گلوله و ناله عطشان و لبیک های استوار مردان و زنان و نوجوانانی نواخته شد که همه هستی خود را برای اسلام هدیه کردند.

این سطح ازخودگذشتگی یک ملت در تاریخ اتفاقی نادر است. ثبت و ضبط این دفتر پرخاطره ما را بر آن داشت تا بار دیگر از احوالات یکدیگر از پیشکسوتان و رزمندگان دفاع مقدس خاطره نگاری کنیم.

گفت‌وگوی پیش رو با «صمد عباسی» از رزمندگان و پیشکسوتان ارومیه‌ای که در بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر مجروح شده، ارائه می‌شود.

این پیشکسوت دوران دفاع مقدس، از وحدت و همدلی اقوام مختلف در دوران دفاع مقدس گفت و ادامه داد: در عملیات هیچ‌چیز بر رزمندگان غلبه نمی‌کرد همه ادیان و اقوام اعم از فارس، ترک، کرد، لر همه در کنار هم با عشق به دفاع از وطن می‌پرداختیم.

صمد عباسی که مدتی بی‌سیم‌چی شهید حمید باکری و بعدها به‌عنوان اطلاعات عملیات فعالیت می‌کرد، درباره احساس خود در مورد شب‌های عملیات گفت: شب‌ها و لحظات خیلی قشنگی بود. کسی که خود را برای عملیات می‌خواست آماده بکند باید چندین مرحله را رد می‌کرد تا خود را به مرحله آخر یعنی شب عملیات برساند.

وی ادامه داد: مرحله اول باید قید زندگی به‌خصوص پدر و مادر و فرزندان را زده تا آمادگی جسمی و روحی پیدا کنید. مرحله بعد مرحله فیزیکی بود که خود را باید برای شهید و اسیر و یا زخمی شدن آماده می‌کردی و در نهایت شب عملیات که این شب حال و هوای دیگری داشت، خداحافظی کردن‌ها، دیده‌بوسی‌ها، حلالیت طلبیدن‌ها یک طرف، خدایی شدن‌ها، نماز شب خواندن‌ها، وصیت‌نامه نوشتن‌ها که بیشتر هدف خود را از آمدن به جنگ می‌نوشتیم و توصیه و سفارشاتی به مسئولان در حفظ خاک ایران در این وصیت‌نامه‌ها ذکر می‌کردیم واقعاً لحظات شیرینی بود که ثانیه به ثانیه آن برایمان بهترین خاطره است.

بی‌سیم‌چی شهید حمید باکری در عملیات بیت‌المقدس، در رابطه شهید مهدی باکری گفت: درایت آقا مهدی در فرماندهی کم‌نظیر بود. او باتوجه‌به شناخت خود از رزمندگان آنان را در گردان‌های رزم، اطلاعات، پشتیبانی و … تقسیم می‌کرد. همچنین توصیه می‌کرد که اگر در جنگ زخمی کسی زخمی شود چند نفر برای حمل وی لازم است! بنابراین بهترین جایگاه خدمت برای وی همان جا است.

وی افزود: یکی از لحظات شیرین دررابطه‌با شهید مهدی باکری زمانی بود که چند دقیقه‌ای از رسیدن رزمندگان به خط مقدم نگذشته بود که شهید مهدی باکری به همراه دوستش با موتور خود را به ما رسانیدند که رزمندگان با دیدن مهدی باکری و سفارش‌ها ایشان واقعاً خوشحال شدند و موقع خداحافظی نیز از برادرش حمید باکری خواست تا مراقب رزمندگان باشد.

عباسی در مورد عملیات بیت‌المقدس گفت: در مرحله سوم عملیات وقتی به خط مقدم رسیدیم دشمن به دلیل امکانات کم، در شب‌هنگام از حمله می‌ترسیدند به‌خاطر همین، موقع سحر هواپیماهای خود را برای رصد به منطقه می‌فرستادند بعد با تانک و نفربر شروع به بمباران می‌کردند تا مناطق ازدست‌داده را دوباره به دست آوردند که در حین بمباران این منطقه که بنده هم به‌عنوان تیرانداز و دیدبان عمل می‌کردم همراه با دوستم زخمی و توسط همرزم دیگر از منطقه جنگی دور شده و به شهر خودمان فرستادند.

این پیشکسوت دوران دفاع مقدس، در پایان با بیان لزوم تکریم خانواده‌های شهدا که فرزندان خود را فدا کردند خطاب به مردم گفت: خون شهدا دارای حرمت و ارزش است و اگر حتی هزاران سال هم از این واقعه بگذرد از این حرمت کاسته نمی‌شود، از این‌سو همه آحاد جامعه وظیفه دارند حرمت خون شهدا را پاس بدارند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1651710
ارسال نظر
نظرات