شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:01 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651717
رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی:

جهاد حوزه علمیه باید خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد

جهاد حوزه علمیه باید خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد
حجت الاسلام عصمتی گفت: جهاد حوزه های علمیه متفاوت است و مجاهده حوزه باید چندین برابر عرصه های دیگر در حوزه های علمی، اخلاقی و خدمت به مردم و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی، رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی صبح امروز در آئین آغاز مراسم سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه اظهار داشت: همانطور که از فرمایشات امام و رهبری استفاده می شود، طلاب و اساتید باید با یک دست رساله علمیه و با دست دیگرشان دفاع از ارزشها را عهده دار باشند و امروز به لطف الهی این خصوصیت در روحانیون وجود دارد.

وی تصریح کرد: در هر کجا که نظام اسلامی احساس نیاز می کند، بسیج طلاب و دیگر روحانیون در کنار مجاهدت علمی خود که یکی از رسالت های حوزه های علمیه است در دفاع از فرهنگ ناب اسلامی و انقلابی آماده هستند.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: کسی که وصیت پیغمبر صلی الله را می خواهد آویزه گوش خود کند باید یک کار جهادی انجام بدهد، بنابراین جهاد حوزه های علمیه با دیگر مجاهده ها متفاوت است و مجاهده حوزه باید چندین برابر عرصه های دیگر در حوزه های علمی، اخلاقی و خدمت به مردم و دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید حوزه های علمیه، گفت: طلاب سال تحصیلی خود را با میثاق شهدا آغاز کردند و یقینا ادامه راه آنها در تبعیت کامل از نایب عام امام عصر عجل الله حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی است، چرا که حوزه معاونت امام زمان عچل الله ولایت فقیه است و هر کس دلداده امام عصر علیه السلام است باید از این ولایت عامه و نیابت عامه به معنای واقعی کلمه تبعیت کند.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی تربت حیدریه بیان داشت: از سال ۸۱ که حوزه علمیه را تحویل گرفتیم سطح درسی پایه چهار داشتیم، یعنی سطح یک هنوز کامل نبود اما اکنون سطح چهار حوزه در مقطع دکترا با نزدیک به ۴۰۰ طلبه برادر در حوزه های علمیه تحصیل و تدریس می کنند.

اکنون در دو حوزه علمیه برادران مرحوم هراتی و فولاد و همچنین حوزه علمیه خواهران ریحانه الرسول(سلام الله علیها) تربت حیدریه بیش از ۵۰۰ طلبه و روحانی از سطح یک تا سطح چهار( دکترا)  تحصیل می کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651717
ارسال نظر
نظرات