شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651732
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک خبر داد

تخصیص ۱۷ هزار دوز واکسن آنفولانزا به استان مرکزی/ تا پایان هفته جاری به تمام گروه‌های هدف تماس گرفته خواهد شد

تخصیص ۱۷ هزار دوز واکسن آنفولانزا به استان مرکزی/ تا پایان هفته جاری به تمام گروه‌های هدف تماس گرفته خواهد شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک از اختصاص ۱۷ هزار دوز واکسن آنفولانزا به استان مرکزی و توزیع آن در سه مرحله بین گروه‌های هدف خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک در گفتگو با دیارآفتاب؛ گفت: مرحله نخست آن وارد استان شده و قرار است تا چند روز آینده به مرحله دوم نیز وارد استان  شود.

وی افزود: مقرر شده ۶ هزار دوز برای کارکنان بهداشت و درمان،حدود ۶ هزار مادر باردار در استان و ۳ هزار دوز هم برای اداره کل زندان ها و سالمندانی که تحت پوشش بهزیستی هستند اولویت بندی و تزریق شود.

جمالیان تاکید کرد: با توجه به شرایط کرونایی و جلوگیری از هرگونه ازدحام در مراکز درمانی و پایگاههای جامع سلامت از جامعه هدف می خواهیم ضمن خودداری کردن از مراجعه حضوری، تنها منتظر تماس همکاران باشند.

وی با اشاره به اینکه تا پایان هفته جاری به تمام گروه‌های هدف تماس گرفته خواهد شد گفت: حدود چهار هزار بیمار خاص شامل بیماران پیوندی، تالاسمی های ماژور و مینور، در استان وجود دارد که در سامانه سیب ثبت نام شده و منتظر دریافت و تزریق واکسن در آینده هستند.

جمالیان تاکید کرد: با کلیه گروههای هدف و اولویت بندی شده تزریق این واکسن در استان تماس حاصل خواهد شد و پس از مراجعه آنان، تزریق واکسن آنفولانزا به صورت رایگان انجام خواهد پذیرفت.

وی با اشاره به اینکه سطح رعایت بهداشت مردم با توجه به شیوع کرونا و رعایت هرچه بیشتر آنان در سال جاری نسبت به سال های قبل بیشتر شده است گفت: نیاز به مراجعه و تزریق آحاد مردم به این واکسن نیست و تنها بیماران خاص، کادر بهداشتی و درمانی که مستقیماً مواجهه این ویروس رفته‌اند، سالمندان و افراد زیر ۵ سال نیاز به دریافت و تزریق این واکسن دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با تاکید بر اینکه اگر در این روزهای سخت کرونایی مبتلایان به آنفولانزا نیز به مراکز و بیمارستان‌ها مراجعه کنند، بار مضاعفی به دانشگاه و کادر خسته بهداشت و درمان وارد می شود،گفت: به همین خاطر مجموعه علوم پزشکی با حساسیت بیشتری به این موضوع را دنبال کرده و اعلام می کند نیازی به تزریق همه مردم و پیگیری آنان برای دریافت این واکسن نیست و طلب آنان خارج از هرگونه  اندیکاسیون های علمی می باشد.

انتهای پیام/


 
https://www.dana.ir/1651732
ارسال نظر
نظرات