اخبار داغ

به مناسبت هفته دفاع مقدس صورت گرفت؛

تجدید میثاق بانوان خبرنگار با سیدالشهدای مقاومت و همرزمانش+تصویر

تجدید میثاق بانوان خبرنگار با سیدالشهدای مقاومت و همرزمانش+تصویر
به مناسبت هفته دفاع مقدس بانوان خبرنگار با حضور خود در گلزار شهدای کرمان میثاق دوباره با شهدا بستند.
[

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ بانوان خبرنگاران امروز صبح به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور خود در کنار گلزار شهدای کرمان تجدید میثاق دوباره بستند.

, شبکه اطلاع رسانی راه دانا, راه آرمان,

, ,

در این مراسم فاطمه السادات حسینی مسئول کمیته بانوان ستاد چهلمین سالگرد دفاع مقدس با بیان اینکه اصحاب رسانه در 8 سال جنگ مقدس حماسه ها آفریدند اظهار کرد: در زمان دوران دفاع مقدس این خبرنگاران بودند که توانستند رشادت ها و دلاورمردی رزمندگان را به تصویر بکشانند و ناگفته های جنگ را برای نسل امروز ثبت کنند.

,

, ,

امروز مسئولیت اصحاب رسانه به مراتب سخت تر از گذشته است

, امروز مسئولیت اصحاب رسانه به مراتب سخت تر از گذشته است, امروز مسئولیت اصحاب رسانه به مراتب سخت تر از گذشته است,

وی گفت: این اصحاب رسانه بود که هر روز وقایع و پیروزی رزمندگان را در عملیات های مختلف جنگ به سمع و نظر مردم می رساندند ودر این راه نیز تعداد زیادی از آنان به شهادت رسیدند.

,

مدیرکل امور بانوان استانداری افزود: امروز مسئولیت اصحاب رسانه به مراتب سخت تر از گذشته است زیرا باید آنها حماسه هایی که رزمندگان و شهدا خلق کردند را به نسل های جدید انعکاس دهند و در این راه امانت دار خوبی باشند.

,

حسینی اذعان کرد: ما باید صبوری را از مادران، خواهران و دختران شهدا بیاموزیم و از شهدا بخواهیم که در خط ولایت و شهدا پایدار بمانیم و فرزندانی تربیت کنیم که مدافع ولایت و طن باشند.

,

, ,

تعداد 8188 مادر دو شهید و یک مادر 9 شهید/وجود 4770 شهید زن در کشور

, تعداد 8188 مادر دو شهید و یک مادر 9 شهید/وجود 4770 شهید زن در کشور, تعداد 8188 مادر دو شهید و یک مادر 9 شهید/وجود 4770 شهید زن در کشور,

سپس طیاری راوی جنگ به آمار مادران شهدا در کشور اشاره و بیان کرد: تعداد 8 هزار و 188 مادر دو شهید، 631 مادر سه شهید، 82 مادر 4 شهید، 20 مادر 5 شهید، 6 مادر 6 شهید، یک مادر 7 شهید، یک مادر 8 شهید و 2 مادر 9 شهید در کشور وجود دارند.

,

وی با بیان اینکه شهدا تابلوی زیبای ایثارگری دیار مقاومت هستند، گفت: از تعداد 4 هزار و 770 شهید زن در کشور 226 نفر مجرد، 2 هزار و 417 نفر متاهل و یک سوم شهدا یعنی یک هزار و 570 شهید زن متعلق به خوزستان ثبت شده است.

,

این روایت گر جنگ اذعان کرد: از 4 هزار و 770 شهید زن 204 نفر کارمند، 129 نفر شاغل غیر دولتی، 871 نفر دانش آموز و 12 نفر دانشجو و بقیه خانه دار بودند که این نشان از عظمت حضور زنان در جنگ بود.

,

طیاری بیان کرد: نقش زنان در پشت جبهه بسیار پررنگ بود، به شکلی که گردان نانوایی بود که نان می پخت، زنانی بودند که لباس های رزمندگان را می شستند و برخی نیز خیاطی می کردند و اگر کمک  این زنان نبود جنگ ما می لنگید.

,

وی سپس به بیان خاطراتی از شهدای دفاع مقدس آرمیده در گلزار شهدای کرمان پرداخت و تصریح کرد: همسر شهید نصرالله شیخ بهایی می گوید زمانی که به معراج الشهدا برای تحویل جسد همسرم رفتیم رسول که خردسال بود بسیار ناآرامی می کرد زمانی که پرچم را از روی تابوت پدرش بالا زدم شروع به جیغ زدن کرد در این هنگام مشاهده کردم که نصرالله چشمانش را گشود و به رسول نگاه کرد و در همین حین رسول آرام گرفت و او مجددا دشمانش را بست.

,

و یا شهید مهدی مغفوری عارف لشکر 41 ثارالله، زمانی که جسد وی را به منزل می آورند شروع به خواندن سوره کوثر می کند و در هنگام دفن اذان می گوید، و اینکه گفته می شود «شهید ناصر فولادی حنظله ثارالله بود تنها دو روز از عروسی اش می گذشت که در جبهه حضور یافت»، شهید کریم کاویانی که زرتشتی بود مسلمان  و سپس حافظ کل قرآن و نهج البلاغه می شود و تصمیم می گیرد تا به جبهه برود و سرانجام به معبودش می پیوندد.

,

این روایت گر جنگ همچنین به ام البنین دیار کریمان اشاره کرد که سه فرزند خود محمدحسن،محمدعباس و محمدحسین سیف الدینی  را تقدیم اسلام کرده بود، شهید محسن برهانی که خواهرزاده این سه شهید که وصیت نامه ای نوشت که در تاریخ تک بود و حضرت امام (ره) و حضرت آقا آن را مطالعه کرده و فرمودند این وصیت با سایر وصایای شهدا متفاوت است و بر همه واجب است که آن را بخوانند.

,

, ,

وی بیان کرد: محسن دوستی به نام سعید حسنی پور داشت که بسیار با هم صمیمی بودند زمانی که محسن از شهرستان رفسنجان با خانواده به کرمان عزیمت می کنند، سعید نیز دلتنگ او شده و از پدرش درخواست می کند که آنها نیز به کرمان بروند هر دو با هم به جبهه می روند در یک عملیات شرکت می کنند در یک روز شهید و جسد آنان مفقود می گردد و پس از 11 سال جسد هر دو به کرمان بر می گردد و در کنار یکدیگر در گلزار شهدای کرمان آرام می گیرند.

,

, ,

, ,

, ,

, ,

, ,

انتهای پیام/

]
  • برچسب ها
  • #
  • #
  • #

به اشتراک گذاری این مطلب!

ارسال دیدگاه