شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 12:43 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651840
کنترل بازی، متاثر کردن حریف و استفاده از تک‌ لحظه‌ها

جلالی: پاختاکور شکست می‌خورد/ شکل بازی پرسپولیس با استقلال متفاوت است

جلالی: پاختاکور شکست می‌خورد/ شکل بازی پرسپولیس با استقلال متفاوت است
سرمربی اسبق پاس تهران گفت: پاختاکور بهترین گزینه بود و معتقدم پرسپولیس می‌تواند حریف را شکست دهد و به فینال غرب آسیا برسد.

مجید جلالی مربی فوتبال کشورمان در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا اظهار داشت: به نظرم پاختاکور بهترین قرعه برای پرسپولیس در این مرحله بود. با توجه به بازیهایی که از پرسپولیس و پاختاکور دیدم اعتقاد دارم شاگردان یحیی گل‌محمدی می‌توانند حریف را شکست دهند و به فینال غرب آسیا برسند.

سرمربی اسبق پاس تهران در ادامه به شکل بازی پرسپولیس پرداخت و تاکید کرد: اول بگویم که شکل بازی پرسپولیس با استقلال متفاوت است. آن چیزی که در بازی پاختاکور مقابل استقلال دیدیم، در بازی با پرسپولیس اتفاق نمی‌اُفتد. آبی‌ها نوع دفاع کردنشان به گونه‌ای بود که اجازه می‌دادند حمله تیم حریف به حوالی محوطه جریمه و یا حتی به داخل هجده قدم برسد؛ اما شکل دفاع تیمی پرسپولیس به این صورت نیست.

جلالی در این خصوص ادامه داد: پرسپولیسی‌ها در همان میانه زمین سد راه حریف می‌شوند. اینکه در بازی پاختاکور مقابل استقلال شاهد پاسکاری‌های بلند و بخصوص کوتاه و تکضرب ازبک‌ها بودیم بعید است با شکل بازی پرسپولیس تکرار شود. این شیوه دفاع تیمی پرسپولیس برای آنها حُسن است و آنها می‌توانند با شرایط ایمن‌تری بازی را دنبال کنند.

سرمربی فصل پیش گل‌گهر سیرجان به تاکتیک اصلی پرسپولیس در این دوره از بازیهای لیگ قهرمانان آسیا اشاره کرد و گفت: پرسپولیس در درجه اول بازی را کنترل می‌کند. این یعنی از همان دقیقه اول بازی به دنبال حملهء صِرف نیست. در ادامه سرخ‌ها سعی بر متاثر کردن حریف دارند؛ یعنی به گونه‌ای بازی را پیش می‌برند که در دفاع و چه در حمله بازیکنهای حریف را تحت تاثیر کِلاس کاری خود قرار می‌دهند. حالا نوبت چیست؟ بله، استفاده از تک فرصت‌ها؛ چیزی شبیه به آنچه در بازی با السد اتفاق افتاد. شاید یکی دو موقعیت اول را بی‌دقتی کنند یا تیر دروازه، حریف را نجات دهد، اما در نهایت از همان تک فرصت‌های محدود نهایت استفاده را می‌برند.

مجید جلالی در پایان به برنامه فشرده بازیها و عادت نداشتن تیم‌های ایرانی به انجام 3 بازی در یک هفته پرداخت و تصریح کرد: بله، تیمهای ایرانی عادت به برگزاری 3 بازی سنگین در یک هفته ندارند. پس چیزی که در حال حاضر مهم است، تجربه مربیان در قبال این وضعیت است. ریکاوری تیم تا بازی روز چهارشنبه باید با نهایت دقت و وسواس انجام شود و پس از آن بحث بازسازی تیم در اولویت قرار خواهد گرفت. مسائلی مانند تغذیه، استفاده از مکمل‌ها و مدل تمرینی تا روز مسابقه، چیزی است که باید در دستورکارِ کادر فنی قرار بگیرد و در راس آن یحیی گل‌محمدی باید به دقت و لحظه به لحظه روی آن نظارت داشته باش.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1651840
ارسال نظر
نظرات