شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:19 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651860
رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین:

طلبه‌ای که امام زمانی نشود، سر از شیعه انگلیسی و اسلام امریکایی درمی‌آورد

طلبه‌ای که امام زمانی نشود، سر از شیعه انگلیسی و اسلام امریکایی درمی‌آورد
عبدالکریم عابدینی گفت: اگر کسی جنس خود را امام زمانی نکند حتی اگر تمام مدارک علمی دنیا را کسب کند سعادتمند نمی‌شود، این فرد حتی اگر آیت الله و مرجع هم شود سر از انگلیس و امریکا درمی‌آورد‌ و تبدیل به شیعه انگلیسی یا مسلمان امریکایی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی امروز(دوشنبه) در مراسم افتتاحیه مرکز تخصصی علامه رفیعی(ره) حوزه علمیه استان قزوین اظهار کرد: خدا را شاکریم پس از سالیان سال سابقه حوزه علمیه در این استان با همه فراز و نشیب‌هایی که داشته، امروز فضای بحث و علم و دانش برای رشته‌های تخصصی احیا می‌شود.

وی افزود: حوزه علمیه قزوین در امر تحقیق و پژوهش پس از پیروزی انقلاب دارای پیشینه خوبی است، یعنی هنوز معاونت پژوهش و تحقیق در حوزه علمیه قم در بخش برادران راه‌اندازی نشده بود که این فضا در قزوین ایجاد شد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: در آن دوره تجربه نشان داده بود که زمینه علم گریزی در شهرستان‌ها زیاد است، زیرا اکثر طلاب در ادارات و کارخانجات مشغول بودند و تمرکز در علم و دانش و پژوهش بسیار کم شده بود، برای درمان این کمبود این نسخه در قم نوشته شد که شهرستان‌ها زودتر به معاونت پژوهش مجهز شوند.

رئیس شورای حوزه علمیه استان قزوین اضافه کرد: در زمانی که آیت الله بوشهری مدیریت حوزه‌های علمیه را برعهده داشتند در قزوین جلسه‌ای با حضور ایشان برگزار شد که معاونت تحقیق و پژوهش حوزه آغاز به کار کرد و این معاونت به واسطه دغدغه‌های ارزشمند اساتید آن دوره بسیار باشکوه کار خود را شروع کرد.

وی با بیان اینکه باید انگیزه پژوهش را در طلاب افزایش داد، ابراز کرد: طی این سال‌ها نوسانات و مسائل و مصائب زیادی رخ داده و اتفاقات زیادی در رابطه با معاونت تحقیق و پژوهش در این کتابخانه به وجود آمد تا امروز که شاهدیم رشته‌های تخصصی در این مکان راه اندازی شده و جغرافیای تحقیق و پژوهش وسعت خاصی پیدا کرده است.

عابدینی اذعان کرد: امروز حضور اساتید جدید دغدغه مند در حوزه پژوهش به معنای نفی تلاش‌ها و زحمات گذشتگان در این حوزه نیست، بلکه اساتید گذشته همچون استاد ابراهیمی و استاد عباسی زیرساخت‌های خوبی در این کتابخانه ایجاد کردند و ما قدردان زحمات این عزیزان هستیم.

 

امام جمعه قزوین یادآور شد: زحمات طولانی مدتی که مرحوم آیت الله باریک بین برای حوزه علمیه قزوین و آشنایی مردم قزوین با امام و راه امام خمینی(ره) کشیدند بسیار باعظمت بود و در دوران دفاع مقدس سنگر نمازجمعه را برای پشتیبانی از جبهه‌ها بسیار خوب مدیریت کردند و مدارس علمیه را که از دست ما رفته بودند به همت ایشان و آیت الله شالی احیا شد.

وی تصریح کرد: در آیه ۱۱۱ سوره توبه می‌خوانیم که خدای متعال خریدار مال و جان شماست و این آیه می‌تواند نگاه ما را در زندگی معنوی تر کند و از دنیاطلبی دور می‌کند. با نگاهی به زندگی بزرگان و علما و مراجع دینی به خوبی درک می‌کنیم که هیچ کدام از این عزیزان به دنبال مال و مقام و جایگاه و دنیا نبوده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: تا به امروز تمام توفیقاتی که برای حوزه‌های علمیه به دست آمده به واسطه عملکردهایی بوده که از روی دلسوزی و دغدغه مومنانه و مخلصانه شکل گرفته است و علمایی بودند که خود را در مسیر تحقق مبانی دینی و امام زمانی هزینه کردند.

این مدرس خارج فقه، افزود: هرکس در حوزه علمیه به دنبال تحقق منویات امام زمان(عج) باشد نتیجه گرفته است و هرکس برای اهداف دیگری وارد حوزه شده هیچ وقت به اهداف معنوی نرسیده و به عنوان یک غریبه در حوزه شناخته شده است.

عابدینی تصریح کرد: اگر کسی جنس خود را امام زمانی نکند حتی اگر تمام مدارک علمی دنیا را کسب کند سعادتمند نمی‌شود، این فرد حتی اگر آیت الله و مرجع هم شود سر از انگلیس و امریکا درمی‌آورد‌ و تبدیل به شیعه انگلیسی یا مسلمان امریکایی می‌شود.

وی تاکید کرد: اگر در مسیر دین و اسلام و امام زمان(عج) قدم برداریم خدای متعال نور علم را در دل ما قرار می‌دهد، در سوره نور می‌خوانیم که هرکس برای خدا خواستی داشته باشد خداوند با نور خود او را هدایت خواهد کرد و هرکس که خدا او را نورانی نکند هیچ نوری از او نخواهد تابید و همیشه در تاریکی به سر می‌برد.

رئیس شورای حوزه علمیه قزوین در پایان اذعان کرد: تفقه در دین باید به قصد خدایی و برای نورانی شدن و انذارپذیری انجام بگیرد. امیدواریم این حرکتی که امروز شروع شده مخلصانه پیش برود و حوزه علمیه قزوین در رشته‌ها و گرایش‌های مختلف عمق بیشتری پیدا کند و به عنوان حوزه فاخری در کشور شناخته شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1651860
ارسال نظر
نظرات