شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:19 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651870
مسئول بسیج رسانه استان قزوین:

پاسخگویی وظیفه مدیران است، نباید از آن شانه خالی کنند

پاسخگویی وظیفه مدیران است، نباید از آن شانه خالی کنند
محمد کشاورز، مسئول بسیج رسانه استان قزوین گفت: یکی از وظایف اصلی مدیران و مسئولان پس از پذیرش مسئولیت، پاسخگویی است و هیچ مسئولی نمی‌تواند از این مسئولیت خود شانه خالی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ محمد کشاورز در جلسه هم‌اندیشی اصحاب رسانه شهرستان البرز که صبح امروز(دوشنبه) در بسیج رسانه این شهرستان برگزار شد؛ اظهار کرد: شعار محوری برنامه‌های امسال با عنوان "ما قوی هستیم" انتخاب شده است و براساس بیانات مقام معظم رهبری، مسئولین و مردم باید در بحث تقویت قدرت ملی و امنیت داخلی بکوشند.

وی افزود: یکی از وظایف رسانه این است که نقاط قوت و توانمندی داخلی را به گوش جوانان برساند؛ اینکه در گذشته دارای چه امکانات و توانایی‌ای بوده و اکنون در چه موقعیتی قرار داریم و برای ارتقای سطح توان کشور چه اقداماتی باید انجام داد.

مسئول بسیج رسانه استان قزوین عنوان کرد: بسیجی به طور داوطلبانه و خودجوش برای دفاع از نظام و انقلاب و تبیین ارزش‌ها در عرصه داخلی و خارجی قدم برداشته و در راستای مقابله با جنگ نرم و عمق بخشی داخلی فعالیت می‌کند.

وی تصریح کرد: همه به نقش مهم رسانه در انعکاس مسائل و مشکلات مردم و مطالبه‌گری از مسئولان به خوبی واقفند و همگان بر این نکته تاکید دارند که خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوا و زبان گویای مردم و مسئولان هستند و تلفیق نقش رسانه و وظیفه بسیجی با عنوان بسیج رسانه کارکرد آن را روشن می‌سازد.

باید برای تقویت بسیج رسانه برای تحقق اهداف نظام و انقلاب همت کنیم

کشاورز بیان کرد: مقام معظم رهبری همواره در بیانات خود به تبیین و ترویج افکار انقلاب از طریق فضای مجاری و رسانه تاکید دارند لذا ما نیز براین اساس باید برای تقویت بسیج رسانه به منظور تحقق اهداف نظام و انقلاب همت کنیم.

وی عنوان کرد: وظیفه بسیج رسانه احصاء مشکلات و کاستی‌ها و پیگیری برای رفع آنهاست، باید برای این منظور در گام نخست تیمی قوی تشکیل داد و در گام‌های بعدی به دنبال افزایش سطح اطلاعات و شناسایی کمبودها و راهکار رفع مشکلات بود.

این مقام مسئول عنوان کرد: در بعضی استان‌ها تورهای رسانه‌ای با حضور خبرنگاران در مناطق آسیب‌زا یا ادارات و مراکز دارای مشکل برگزار می‌شود تا با انعکاس مشکلات و آسیب‌های اجتماعی موجب حساسیت بیشتر مسئولان نسبت به مسائل مذکور شد تا متولیان امر به دنبال چاره‌اندیشی و راهکار رفع مشکل برآیند که در استان قزوین هم با الگوبرداری از چنین اقداماتی می‌توان تورهای رسانه‌ای برگزار کرد.

وی تاکید کرد: یکی از وظایف اصلی مدیران و مسئولان پس از پذیرش مسئولیت، پاسخگویی است و هیچ مسئولی نمی‌تواند از این مسئولیت خود شانه خالی کند.

کشاورز تصریح کرد: جامعه هدف بسیج رسانه ۱۳ بخش از جمله خبرنگاران شناسنامه دار، گزارشگران، مدیر مسئول رسانه‌ها، دبیران و سردبیران رسانه‌ها، تصویربرداران خبری، عکاسان خبری، مستندسازان خبری، کارشناسان و صاحبنظران، فعالان و نویسندگان حوزه رسانه و فعالان فضای مجازی را شامل می‌شود که باید این افراد شناسایی و جذب بسیج رسانه شوند.

در بسیج رسانه استان به دنبال خط کشی و جناح بندی سیاسی نیستیم

وی بیان کرد: بسیج رسانه با بعضی دستگا‌ه‌ها همچون اداره ارشاد، اداره ارتباطات و فناوری، سازمان تبلیغات، صدا و سیما و دادگستری ارتباط مستقیمی دارد.
مسئول بسیج رسانه استان قزوین گفت: یکی از فعالیت‌های انجام شده در بسیج رسانه قزوین برگزاری برنامه اخلاق و رسانه با حضور آیت الله اسلامی و آیت الله عابدینی بود چراکه رسانه‌ها باید دارای دو ویژگی مهم تعهد اخلاقی و متخصص بودن است.

کشاورز عنوان کرد: خروجی کار بسیج رسانه در عرصه رسانه نمود پیدا می‌کند که می‌خواهیم مشکلات مردم را از طریق سلاح خود که قلم است در جامعه منعکس کنیم.

این مقام مسئول در پایان گفت: ما در بسیج رسانه استان به دنبال خط کشی و جناح بندی سیاسی نیستیم بلکه جریانی انقلابی به تبعیت از فرمایشات رهبری هستیم؛ لذا باید با نگاه الهی و با هدف دفاع از مطالبات مردمی و تبیین ارزش‌های انقلاب و نظام با افزایش سطح اطلاعات در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی در صدد شناسایی مشکلات و پیگیری برای رفع آنها هستیم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1651870
ارسال نظر
نظرات