شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:23 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651872
رئیس کل دادگستری استان قزوین اعلام کرد؛

بهره‌مندی بیش از ۱۴ هزار نفر از مشاوره قضایی در قزوین

بهره‌مندی بیش از ۱۴ هزار نفر از مشاوره قضایی در قزوین
قدرتی، رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: طی شش ماهه اول سال جاری بیش از ده هزار نفر از شهروندان استان قزوین از مشاوره قضائی دادگستری استان بهره‌مند شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قدرتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ با اشاره به ماده ۱۰ اصلاحی قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب اظهار کرد: مطابق این ماده و ماده ۴۲ آیین‌نامه اجرایی آن در دادگستری‌ها و مجتمع‌های قضایی، اداره ارشاد و معاضـدت قضـایی زیر نظر رؤسـای حـوزه‌های قضـایی جهت ارشاد مراجعین تشکیل شد.

مقام ارشد قضائی استان افزود: از ابتدای سال تاکنون 14 هزار و 680 نفر از خدمات مشاوره‌ای واحد ارشاد و معاضدت قضائی دادگستری‌ها و دادسراهای استان بهره‌مند شده‌اند؛ که در خصوص عناوین حقوقی طلاق به درخواست زوجه، طلاق به درخواست زوج و مطالبه وجه بیشترین مشاوره را به خود اختصاص داده‌اند.

وی در خصوص عناوین کیفری مورد مشاوره بیان کرد: بیشترین آمار این عنوان‌ها مربوط به توهین، ضرب و جرح، مواد مخدر و تهدید است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به اهداف تشکیل ادارات ارشاد و معاضدت قضائی گفت: توانمنـد سازی و جلب رضایت، رعایت حقوق وارتقاء دانش حقوقی مراجعه کنندگان از جمله این اهداف است که از طریق راهنمایی و ارشاد مراجعین در راستای اقامه دعوا و پیگیری عینیت خواهد یافت.

قدرتی تصریح کرد: از جمله مهمترین دلایلی که مردم در روابط حقوقی و قضایی خود با مشکل مواجه می‌شوند عدم اطلاع از مقررات قانونی است، که توصیه می‌شود قبل از هر اقدام حقوقی در روابط فردی و اجتماعی و سایر موضوعات، حتما به وکیل و کسانی که اطلاع از مقررات دارند و یا به واحد مشاوره در مراجع قضایی مراجعه و پس از مشورت اقدام کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1651872
ارسال نظر
نظرات