شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:38 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651873
شرایط پیچیده مناقشات قره باغ؛

نتیجه جنگ آذربایجان - ارمنستان چیست؟

نتیجه جنگ آذربایجان - ارمنستان چیست؟
نتیجه احتمالی این جنگ مثل آتش بس‌های قبلی خواهد بود. تداوم موازنه قدرت‌های خارجی و قره باغِ مظلوم که در سایه قدرت طلبی‌های خاندان علی اف، اشغالگری ارامنه و استفاده ابزاری غربی ها، لِه خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، با به بن به ست رسیدن فرآیند صلح گروه مینسک و فشارهای داخلی افکار عمومی علیه الهام علی اوف، غربی ها در محدوده‌ای مشخص اجازه پیش روی به آذربایجان را داده اند. مصاحبه امروز الهام و تاکید بر خیانتکار بودن حزب خلق در اشغال شوشا و لاچین، اهداف سیاسی الهام رو پیش از پیش ثابت کرد.

با این پیش روری از اضمحلال حکومت فعلی باکو و فشار احزاب مخالف جلوگیری میشود و این معنایی جز ثبات وضع موجود ندارد یعنی تضمین تاراج نفت جمهوری آذربایجان توسط شرکت های اروپایی و تداوم ترانزیت نفت به اسراییل!

موضع شروع جنگ در محور جنوبی قره باغ نیز نشانگر علاقه دولت باکو برای دورنگهداشتن خط لوله نفت دریای سیاه از گزند حملات است که این محاربه برخلاف تجاوز چند وقت اخیر ارمنی‌ها به منطقه شمالی قره باغ (تاووز) نزدیک خط لوله انتقال نفت اتفاق نیفتاده است.

از طرفی دولت الهام با تغیرات اخیر کابینه و چند تن از وزرای بلندپایه به دنبال توجیه شکست های سابق با دلیل حضور این افراد در کابینه است تا فرایند ضد روسی و غربی سازی را تقویت کند. انتقال صدها تروریست القاعده ای مورد حمایت ترکیه به آذربایجان، اوضاع را پیچیده تر میکند. استقرار این افراد در خاک آذربایجان خطر بالقوه ای برای کل منطقه است.

ارسال ده ها فروند هواپیمای پشتیبانی از اسراییل به باکو در چند روز اخیر، افتتاح سفارت ارمنستان در بیت المقدس و گسترش روابط با اسراییل، اعلام آمادگی ارسال ده ها بالگرد و صدها نیروی مسلح توسط پاکستان به آذربایجان و... نشانگر پیچیدگی وضعیت فعلی است.

اما نتیجه احتمالی این جنگ مثل آتش بس های قبلی خواهد بود. تداوم موازنه قدرت های خارجی و قره باغ مظلوم که در سایه قدرت طلبی های خاندان الهام علی اف، اشغالگری ارامنه و استفاده ابزاری غربی ها لِه میشود. با این تفاوت که با پیشروی اندک نیروهای آذربایجانی همگرایی نیروهای مخالف و مردم علیه دشمن مشترک (ارمنستان) تقویت خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1651873
ارسال نظر
نظرات