شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:34 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651899
آخرین وضعیت جنگ قره‌باغ و مرزهای آذربایجان‌شرقی؛

اصابت 5 راکت به نقاط مرزی/ تذکر رسمی به طرف‌های درگیر

اصابت 5 راکت به نقاط مرزی/ تذکر رسمی به طرف‌های درگیر
راستگوt معاون امنیتی، سیاسی استاندار آذربایجان شرقی گفت: از صبح دیروز تاکنون 5 راکت به نقاط مرزی و برخی از مراتع اصابت کرده است که از این تعداد 4 عدد منفجر و یک عدد عمل نکرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، علیار راستگو معاون امنیتی، سیاسی استاندار آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرنگار آناج به تشریح آخرین وضعیت مناطق مرزی استان و درگیری دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان پرداخت و اظهار داشت: از ساعت 6.30 صبح دیروز که تنش نظامی بین دو کشور ایجاد شده تا به این لحظه 5 راکت به سر حدات مرزی ایران و برخی از مراتع در شهرستان خداآفرین اصابت کرده است.

وی افزود: از این 5 راکت 4 عدد منفجر شده و یک عدد عمل نکرده و توسط عوامل نظامی چک و خنثی شده است. کارشناسان امر در حال بررسی هستند که راکت های اصابت شده به خاک ایران از مبدا کدام کشور شلیک شده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: خوشبختانه این راکت‌ها هیچگونه آسیب و خسارتی وارد نکرده و فرمانده مرزبانی استان هم اکنون در منطقه حضور داشته و تمهیدات لازم توسط نیروهای انتظامی و نظامی اندیشیده شده است.

راستگو با بیان اینکه از طرف های درگیر تقاضای ملاقات مرزی شده است، تاکید داشت: از دو کشور ارمنستان و آذربایجان خواسته‌ایم و تذکرات جدی داده شده است که در محاسبات خود، دقت لازم را داشته باشند تا مرزهای ایران درگیر نشود.

وی ادامه داد: از مردم منطقه خواهش میکنیم که از تجمع در مناطق مرزی جدا خودداری کنند. چرا که این مناطق خطرناک بوده و هر آن احتمال بروز حادثه وجود دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651899
ارسال نظر
نظرات