شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:44 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651912

شهرستان جاجرم مستعد کشت محصول زرشک

شهرستان جاجرم مستعد کشت محصول زرشک
باغداران شهرستان جاجرم می‌توانند سالانه از هر یک هکتار، ۲ تا ۳ تن محصول زرشک برداشت کنند. این موضوع نشان دهنده مستعد بودن این شهرستان برای کشت این محصول است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل عباسیان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاجرم به خبرنگار پایگاه خبری جاجرم گفت: ۹۷ درصد تولید زرشک جهان در کشور ایران و در خراسان جنوبی تولید می‌شود اما این محصول در شهرستان جاجرم نیز با کشت درختان پراکنده از رشد و کیفیت خوبی برخوردار است.

عباسیان افزود: طی سال‌های گذشته کشاورزان با کشت درختان پراکنده در اطراف باغ‌های خود شاهد رشد بی نظیر این محصول لوکس صادراتی بوده اند که امید است با توجه به کاهش بارندگی و نیاز پایین این محصول به آب کشاورزان در احداث باغ‌های زرشک در گسترش آن کوشا باشند.
 
وی خاطر نشان کرد: باغداران می توانند سالانه از هر یک هکتار ۲ تا ۳ تن محصول زرشک برداشت کنند که از نظر اقتصادی در بهبود وضعیت اقتصادی خانواده‌ها تاثیر گذار است.
 
عباسیان افزود: زرشک دارای مزاج سرد و خشک است و تسکین دهنده صفرا و خون و تشنگی و حرارت معده و کبد، تقویت‌کننده قلب و کبد معده گرم می‌باشد و به تنهایی یا با دارو‌های گرم مانند دارچین و عسل و … برای تقویت کبد سرد و‌تر و باز کردن انسداد مجاری کبدی و سردی احشا مفید است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651912
ارسال نظر
نظرات