شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 15:03 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651930
18 قایقران آمریکایی کرونا گرفته اند

عباسی: ملی پوشان روئینگ برای کسب سهمیه انگیزه بالایی دارند/ همه حریفان در منازل با ارگومتر تمرین کرده اند

عباسی: ملی پوشان روئینگ برای کسب سهمیه انگیزه بالایی دارند/ همه حریفان در منازل با ارگومتر تمرین کرده اند
مربی تیم ملی روئینگ بانوان گفت: با توجه به تغییر قوانین مسابقات، کسب سهمیه المپیک دشوارتر شده و قوانین فدراسیون جهانی کشورها را به گونه ای دشوارتر کرده که رقابت هم بین ورزشکاران داخلی و هم خارجی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، سولماز عباسی مربی تیم ملی روئینگ در خصوص شرایط دختران تیم ملی روئینگ اظهار کرد: از 27 اسفند که به دلیل شیوع ویروس کرونا اردوها و تمرینات بصورت حضوری لغو شد، دستگاه ارگومتر در اختیار سه دختر ملی پوش روئینگ قرار گرفت و آنان تمریناتشان را در منزل پی گیری کردند. هر روز  صبح و عصر برنامه تمرینی جداگانه برای شکیبا وقوفی، کیمیا زارعی و زینب نوروزی ارسال می کردم و از طریق فضای مجازی ارتباط خوبی  داشتیم و با توجه به اینکه ارگومترها مانیتور دارد تمریناتشان را رصد می کردم و با بررسی نتایج تمرینات جدید را برای آنان درنظر می گرفتم.

وی افزود: همچنین برای ایجاد انگیزه بیشتر خردادماه تست آنلاین برای رکوردگیری برگزار کردیم که از شرایطشان بسیار راضی بودم؛ شکیبا وقوفی از تیرماه و کیمیا زارعی نیز از مردادماه تمرینات پارو در دریاچه را آغاز کردند و زینب نوروزی نیز بدلیل آسیب دیدگی زانو همچنان تمرینات بدنسازی را انجام می دهد خوشبختانه پس از دو جلسه تمرین در دریاچه رکورد ورزشکاران بسیار خوب و حتی بهتر از قبل از تعطیلی اردوها بود.

عباسی  درباره شرایط برگزاری اردوها گفت: باید ببینیم شرایط بهداشتی و دستورالعمل‌ها به چه صورت است. درحال حاضر خوابگاه  ورزشکاران نیز در حال تعمیر است امیدوارم هرچه زودتر مجوز بازگشایی اردوها را بدهند تا ملی پوشان بتوانند در خوابگاه مستقر شوند چراکه دو قایقران شهرستانی ما در منزل اقوامشان در تهران حضور دارند که با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا نیز این موضوع مشکلاتی به همراه دارد.

مربی تیم ملی روئینگ افزود: طبق برنامه ریزی فدراسیون قایقرانی 9 و 10 مهرماه مسابقات قهرمانی کشور روئینگ در دریاچه آزادی را پیش رو داریم که مقرر شد قایقرانان تیم ملی نیز در این رقابت شرکت کنند تا سطحشان سنجیده شود چراکه آخرین مسابقات کشوری تیرماه سال گذشته بود که با این فاصله یکسال و دو ماه می توانیم سنجش خوبی برای پیشرفت بچه ها داشته باشیم.

وی درخصوص شرایط حریفان نیز گفت: همه حریفان در منازل خود با ارگومتر تمرین کرده اند، حتی چینی ها مسابقات ارگو برگزار کردند و تعداد زیادی رکورد جهانی را شکستند، ورزشکاران هنگ کنگی در اوایل تیرماه تمرینات پارو را آغاز کردند، کره ای ها دیرتر تمرینات خود را شروع کردند؛ در کل حریفان آسیایی و اروپایی روند خوبی داشتند فقط طبق خبری که از تیم آمریکا داشتیم، حدود 18 نفر از قایقرانشان به کرونا مبتلا شدند که قطعا این موضوع روند تمریناتشان را مختل می کند.

مربی تیم ملی روئینگ درباره پیش بینی برگزاری المپیک گفت: به طور حتم بازی های المپیک 2020 توکیو در تاریخ مقرر برگزار خواهد شد اما با توجه به شرایط شیوع کرونا از نظر کمی و کیفی تغییرات در شیوه برگزاری مسابقات خواهند داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1651930
ارسال نظر
نظرات