شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 17:07 منتشر شده در مورخ: 1399/07/07 شناسه خبر: 1651944
فرجام جنگ قره‌باغ در گفت‌وگو با کارشناس مسائل بین‌المللی؛

قمار بزرگ علی‌اف که می‌تواند دست آذری را قطع کند

قمار بزرگ علی‌اف که می‌تواند دست آذری را قطع کند
حقیقت‌پور اظهار داشت: قره‌باغ باید بدست جوان غیور و خردمند آذربایجانی آزاد شود نه مزدور تروریستی که دستانش تا مرفق به خون مظلوم مردم سوریه آلوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، جنگ قره‌باغ به مرحله‌ای رسیده که به اذعان بسیاری از کارشناسانِ حوزه قفقاز نتیجه‌ای جز آتش‌بس‌های گذشته نخواهد داشت. با این تفاوت که جمهوری آذربایجان اینبار دست به قمار بزرگی زده و شمشیری بدست گرفته که ممکن است دست آذری را هم قطع کند. این مهم را منصور حقیقت‌پور کارشناس مسائل بین‌المللی و مستشار سابق ایران در جنگ قره‌باغ می‌گوید.

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار آناج قره‌باغ را جزو لاینفک آذربایجان عنوان کرد و اظهار داشت: بازیگران خارج از منطقه در اشغالگری قره‌باغ و استمرار آن نقش عمده‌ای دارند.

مشاور امور بین‌الملل رئیس سابق مجلس با اشاره به فقدان اراده لازم در مقامات آذری برای بازپسگیری قره‌باغ ادامه داد: مقامات و مسئولین آذربایجان باید پیش از اینها اراده میکردند و دل به گروه مینسک نمی‌بستند.

مستشار سابق ایران در جنگ قره‌باغ، خیانت جبهه خلق را در اشغال قره‌باغ، بارز دانست و بیان کرد: جبهه خلق خائن اصلی از دست دادن قره‌باغ است. آنها با سقوط قره‌باغ دولت مرکزی را ساقط کردند و پا روی مردم خوجالی، شوشا و خان‌کندی گذاشتند و در کاخ باکو سکنی گزیدند.

حقیقت‌پور اضافه کرد: جبهه خلق و مقامات آذری خیال میکردند با تعامل غرب میتوانند قره‌باغ را از آن خود کنند، غافل از آنکه اتصالات غربی با ارامنه مستحکم‌تر است.

وی با اینکه علی رغم پیش‌روی ارتش آذربایجان، هنوز هم اراده‌ای برای بازپسگیری قره‌باغ در مقامات آذری دیده نمیشود، اظهار داشت: برخی بازیگران منطقه از جمله ترکیه، نقش کاتالیزور دارند و برای منافع خود در منطقه حضور یافته‌اند نه منافع آذربایجان.

مستشار سابق ایران در جنگ قره‌باغ، حضور نیروهای تکفیری در جنگ قره‌باغ را تائید کرد و ادامه داد: مقامات آذری نباید اجازه میدادند گروه‌های تکفیری در منطقه قفقاز حضور یابند. این یک قمار بزرگی است که میتواند دست آذری را قطع کند.

حقیقت‌پور خاطرنشان ساخت: قره‌باغ باید بدست جوان غیور و خردمند آذربایجانی آزاد شود نه مزدور تروریستی که دستانش تا مرفق به خون مظلوم مردم سوریه آلوده است. دولت باکو اگر اراده دارد و صادق است از ظرفیت مقاومت اسلامی و مردمی برای آزادسازی قره‌باغ استفاده کند.

وی به ضرورت نقش‌آفرینی ایران اشاره کرد و بیان نمود: جمهوری اسلامی نباید اجازه دهد که ترکیه مهندس یک عمل زشت باشد و منطقه قفقاز نباید به عرصه جولان تکفیری‌ها تبدیل شود.

کارشناس مسائل بین‌المللی، آتش‌بس را نتیجه تکراری این جنگ عنوان کرد و گفت: بازهم اراده‌ای در حاکمیت آذربایجان مشاهده نمیشود که اگر بود، چشمه از درون خود میجوشید و نیازی به حضور تکفیری‌ها نداشت.

انتهای پیام/

  •  

 

https://www.dana.ir/1651944
ارسال نظر
نظرات